Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt részetek internetes...

Volt részetek internetes zaklatásban, bullyingban, vagy voltatok szemlélői annak?

Figyelt kérdés
Itt olyanra gondolok, hogy mondjuk 20-30 ember rászáll egy bizonyos személyre és annyira terrorizálják őt, hogy konkrétan a halálba kergetik.

2022. márc. 6. 12:44
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Egy súlyosan pszichés beteg bolond ezoterikus-szélhámos csajra rászálltak egy páran hogy szélhámos. A csaj anyja előadta a neten a csaj halálhírét, majd törölte, és hirtelen visszatért a csaj egy performanszal hogy "majdnem öngyilkos lett a zaklatói miatt demégse". Nagyon beteg mindkettő, a lány meg az anyja is.
2022. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Iskolai zaklatásban igen,2 évig. Ennek az lett az eredménye,hogy kialakult a multiplex személyiségzavarom,ami azt jelenti,hogy több alter kialakul. Sokan összekeverik a skizofréniával.
2022. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Olyasfajta internetes zaklatásnak voltam elszenvedője, amelyben egy internetes közösségben két ember piszkált, próbált tartósan lejáratni.
2022. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
#3 vagyok, ez már régen történt velem.
2022. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt, szerencsére jól kezeltem, egy "lehet, hogy az iskolában nagy a pofád, de velem itt nem fogsz szórakozni" felütéssel letiltottam mindet a búsba. Személyesen meg gyáva férgek voltak amúgy is.
2022. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, már öreg vagyok ehhez, de nem értem, hogy lehet ezzel a halálba kergetni valakit. Letiltom, és kész. Engem sajnos mindig csak offline-ban zaklat mindenki. Pedig úgy rájuk nyomnék egy némítást néha...
2022. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Volt.. 11 evesen tanszoban az egesz 5.evfolyam engem piszkalt, senki nem allt melletem.
2022. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyok büszke rá, középiskolában nincs jobb szó rá, patkányok voltunk, és létrehoztunk kamu facebookokat, azzal szálltunk rá random emberekre.

Egyszer haverom talált egy félőrült csávót, aki 3-4 órás liveokban fejtette ki az aberrált véleményét a világról. Kiszedtük tőle, hogy van egy lánya, akivel egy évtizede nem tartja a kapcsolatot.

Pár napra rá más profilokkal egy live alatt előadtuk, hogy tudunk a lányról...

Sírás lett a vége, nem vagyok rá büszke.

2022. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, már öreg vagyok ehhez, de nem értem, hogy lehet ezzel a halálba kergetni valakit. Letiltom, és kész."

Te igen, mert mire te találkoztál az ilyesmivel, már érett személyiség voltál, így tudtad a helyén kezelni, de egy 10-12 éves gyerek még egész máshogy fogja fel - főleg, ha már ilyen korban is a neten éli az élete elég nagy részét, és főleg, ha olyasmikre is használja a netet, amit a szülei megtiltottak neki, mert akkor még az sincs, hogy hozzájuk fordulhasson segítségért. Épp most olvastam itt egy ilyen kérdést: 12 évesen kiadta magát 16-nak a lány, a szülők tiltása ellenére is folytatta, belebotlott valakibe, aki 18-nak adta ki magát, pedig jóval több lehet, azóta is tart, és most nem tudja, hogy jöjjön ki belőle, mert még mindig attól fél, hogy mi lesz, ha a szülei megtudják...

Meg itt ez a dokumentumfilm is erről, nagyon durva, csak 18 éven felülieknek:

[link]

2022. márc. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

A netes zaklatásban az a borzalmas, hogy - míg az offline zaklatás megáll az iskolakapun túl - a netes zaklatás esetén jöhetnek az üzenetek minden platformon, közösségi médián, telóra stb, tehát amikor az illető otthon van, akkor is tud folytatódni.

Szerintem akivel régen offline csinálták, el tudja képzelni milyen érzés lehet ha folytatódott volna utána is, amikor hazamegy.

2022. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!