Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Magyarországon általában mi...

Magyarországon általában mi az a szituáció, amikor a tanár az órán azt mondja a gyereknek, hogy menjen az igazgatóhoz? Egy iskolaigazgatóval egy hónapban általában hányszor fordul elő, hogy a tanárok egy vagy több gyereket beküldenek az irodájába?

Figyelt kérdés

Külföldön minket, ha órán nem viselkedtünk, elküldtek a részlegünk igazgatóhához és a filmekben is ezt látom, hogy a gyerek, ha nem bír magával, akkor küldik az igazgatóhoz.


Nálunk kb heti 2-3 alkalommal előfordult, hogy valakit felküldtek.


De idehaza a mi osztályunkban sosem fordult elő, hogy óráról kiküldtek volna valakit az igazgatóhoz. Érdekelne, hogy ez minden magyar iskolában így van vagy csak nálunk volt így és, ahol az igazgatóhoz küldik óráról a gyereket, azt mivel váltja ki a gyerek, mit csinál (hol a határ, amikor a tanár azt mondja, hogy ez nem az ő hatásköre) és milyen gyakori, hogy az igazgatóhoz küldik a gyereket.


2022. ápr. 14. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én jó régen végeztem az ált. és a középiskoláimat (rendszerváltás környéke) nálunk elég gyakori volt, még az igazgatói beírás is. És egy normális igazgatónk volt. Azért sok mindent megpróbált a tanár saját hatáskörben kezelni, de ha ez nem volt elég mentünk az igazgatóhoz. Azért annak már általában maradt nyoma.
2022. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokszor teljesen feleslegesen küldik el a gyereket az igazgatóhoz.

Én egyszer általánosban nagyon szomjas voltam, viszont nem lehetett inni az órán. Megkérdeztem, nem engedte (sose tudtuk meg mi baja volt vele), viszont ittam, mert rosszul voltam. Elküldött az igazgatóhoz, aki nevetve küldött vissza annyival, hogy mondjam meg hogy elbeszélgetett velem, és ne foglalkozzak a tanárral, úgyis nem sokára nyugdíjba megy.

Viszont amikor már tesz is valamit az igazgató az olyan helyzetekben van, amikor a gyereket azért küldi le a tanár mert már nem bír vele. Például, nálunk egyszer egy fiú addig szólogatott nem odavaló tartalmú mondatokat a tanárnak, amíg le lett küldve, végül szaktanárival végezte.

De van, mikor csak akkor küldte le őket, mert nem vették a tanárt komolyan, röhögtek mindenen.

Vagy volt a másik, az evés.

Esetleg felborították az asztalt többször, bár nálunk szekrény borításra is volt példa.

2022. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!