Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, Könyvtárosok, Igazgat...

Tanárok, Könyvtárosok, Igazgatók, hogyan t.udtok ilyen könnyen és gyorsan rögtönözni vagy összeállítani és megjegyezni egy beszédet?

Figyelt kérdés

Íróként nagyon félek, hogy egyszer majd nekem is ilyen beszédet kell rögtönöznöm egy rendezvényen. Mármint tudnék mit mondani, de kicsit összeszedném a gondolataimat, nem csak úgy hirtelen beállnék a mikrofon mögé, meg feszélyezne, hogy 300 gyerek ott állna/ülne velem szemben, lehet kicsit össze-vissza beszélnék.


Az előrekészüléssel kapcsolatban: én rengeteg előadást tartottam az egyetemen, de kellett egy puskapapír, amire egy-egy szó fel volt írva, hogy mi utan mi jön, így, ha hirtelen nem emlékeztem, csak ránéztem és beszéltem tovább.


Mégis azt látom, hogy kiáll egy igazgató/tanár/könyvtáros egy iskolai rendezvényen és papír nélkül fejből elmondanak egy szöveget, vagy interjú alatt vágás nélkül akár 10-15 percig is tudnak beszélni.


Sosem láttam olyat, hogy valaki belesült volna vagy elfelejtette volna, hogy mi volt még a beszédében.


Ezt hogy oldjátok meg? (Ráadásul úgy, hogy mellette az órákra is készültök, a családra is figyeltek)


2022. ápr. 28. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Most író vagy, vagy diák? Egyik nap ez, másik nap az..
2022. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A munkával jár...
2022. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1, diák voltam, most író vagyok, jobban mondva író is, mert csak íróként nagyon nehéz lenne megélni.


De ki tudja, lehet ez a kérdés a diákoknak is segíteni fog, akik konferenciákon, egyetemen fognak előadni.

2022. ápr. 28. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igazgató is pedagógus aki valaha még mezei tanár volt és éveken át járt tanévnyitókra, tanévzárókra, szalagavatókra, ballagásra, egyéb ünnepségekre, rengeteg beszédet hallott.


Az igazgató beszédjei sablonszerűek. Tanévnyitónál köszönti az 1. osztályt, biztatja a végzős osztályt, ballagáskor arra ösztönzi az érettségi előtt vagy gimnázium előtt állókat, hogy mindig legyenek kitartók és sose felejtsék el hogy ott tanultak, tanév végén összefoglalja a tanévet, kiosztja a jutalmakat, kellemes nyarat kíván, szalagavatónál meg majdnem ugyanazt mondja, amit ballagásnál.


Ha valaki ezt éveken át hallgatja, könnyebben fog tudni majd igazgatóként beszélni az iskola előtt. Ha a sablon megvan a fejében, a többi gyerekjáték.


Talán a tanároknak is ezért könnyebb a dolga, bár nagyon ritka, hogy az igazgatón, a helyettesén vagy valamelyik elnökön, felelősön kívül más tanár is beszédet mondjon.


Hogy az iskolának a könyvtárosa mondjon beszédet az számomra idegen jelenség. Órát tarthat vagy az iskola elektronikus oldalán beszélhet egy videóban a kínálatról és az irodalomról, de nem hinném, hogy felkérnék őt beszédet mondani egy nem irodalom-specifikus rendezvényen.

2022. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!