Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igazságos-e, hogy a tanár...

Igazságos-e, hogy a tanár felszereléshiány miatt intőt adott?

Figyelt kérdés

Az egyik tanárnő hétfőn azt mondta, mindenkinek hoznia kell irodalmi atlaszt. Ez NEM része a mindennapi felszerelésünknek de a tanár kötelezővé tette most. Én kollégista vagyok úgyhogy otthon maradt és nem tudtam hazamenni érte...

A tanár beírást adott. Szerintem az lenne a normális ha tőlem nem követeli ezt meg, mert nem tudok hét közben hazamenni.

Jogosan írt be vagy tényleg jogtalanul?



2022. ápr. 29. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Jogos, mert nem otthon, hanem a kollégiumban kellene tartani éppen az ilyen esetekre.
2022. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem, legalábbis nekünk nem adtak ilyenek miatt beírásokat anno...Szard le, egy intő úgyse jelent semmit.
2022. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Buta gyökér...


Kétlem, hogy intőt adhatna amúgy, így meg végkép nem.

De tanárok kb bármit megtehetnek.

Egyszer volt egy fizika tanárom, aki egy fosfej volt, és mint minden rossz embert, szét büntettem. Gyűlölt. Egyszer kihívott felelni, 13 kérdésből 12re tökéletesen tudtam a választ. 2est adott. Ezt is csak azért merte, mert tudta, ha karót ad, megyek az igazgatóhoz, meg leszhartam a jegyeket, főleg fizikából, amiből ha akarnék se tudnék nem ötös lenni.

2022. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem olyan volt, hogy megnéztem a táskában és láttam, hogy nincs ott a fzetem, ezt jelentettem, ez felszereléshiánynak minősült. Aztán pár perccel később mégis megtaláltam, csak valamelyik könyvvel öszefogtam, ezért nem láttam meg elsőre és jelentkeztem, hogy megvan és mondta a tanár, hogy akkoris marad a felszereléshiány, pedig ott volt a füzetem, tudtam dolgozni a többiekkel.
2022. ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy jogszerű, de igazságtalan.
2022. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy ez sulifüggő is, minden suinak megvan az érdekes szabálya.


Van olyan suli ahol az ellenőrzőt ha nem csomagolod be, akkor osztályfőnöki intőt kapsz (és ezt tanáv elején el is mondják), van ahol meg nem érdekli az osztályfőnököt.


Ez is nevetséges, ilyenért osztályfőnökit kapni.

2022. ápr. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van a Krétában lehetőség felszereléshiányt beírni. Ha ilyen beírást kaptál, az jogos. Ha szaktanári figyelmeztetést, az nem az.
2022. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos.
2022. máj. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Jogos, ezt a házirend rögzíti is, hogy szankcionálhatja. Azt is megtehette volna, hogy nem beírást ad, hanem bevágja az egyest. Szerintem azzal rosszabbul jártál volna, úgyhogy elég a lázongásból.
2022. máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!