Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek még május 20-ig...

Szerintetek még május 20-ig van esélyem leadni a szakdolgozatomat, ha holnap reggel állok neki?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 29. 22:37
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már annyiszor megkérdezted XD
2022. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Milyen doga?
2022. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
most kérdezem először
2022. ápr. 29. 22:56
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

En 9 nap alatt irtam meg vegul 5 lett


De soooooook csoki udito energia ital legyen keznel.

Ja es nincs alvas

2022. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még igen, de ha minden nap felteszed ezt a kérdést, a végén nem lesz a válasz.
2022. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól is függ, mennyi időt szánsz rá egy nap.


Szakdoga megírása+leadása nem úgy néz ki, hogy 19-e reggel befejezed, kötteted és 20-án beszaladsz vele a TO-ra.


Először is van konzulensed? Felvázoltad neki, hogy miről szeretnél írni?


Utána vedd figyelembe, hogy a konzulensed is egy emberi élőlény, akinek valószínűleg hatezer másik munkája van, más szakdolgozói és egy családja, nem fogja értékelni, ha átdobod neki a szakdogát azzal az üzenettel, hogy ezt azonnal nézze át.


Ebből kiindulva, ha szeretnéd, hogy normálisan átnézze és a tanácsai alapján korrigáld a szakdogádat, érdemes május 5-re vagy 10-re megírnod.


Én íróként egy nap maximum 10.000 - 15.000 karaktert tudok leütni, ha semmi más dolgom nincs.


Neked mi a tempód? Tudsz egy nap annyit koncentrálni és gépelni, hogy abból kijöjjön egy szakdolgozat terjedelemre és minőségre?


Továbbá arra is szánj időt, hogy a papírokat is alá tudd iratni, azt hiszem a konzulensnek alá kell írnia, hogy a szakdolgozatot leadhatónak nyilvánítja és a tanszékvezetőnek is alá kell írnia valamit.

2022. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakdoga nálunk 15 kredit.


1 kredit 30 óra befektetés, de olyan tantárgyaknál, ami a szorgalmi időszakban elvégezhető, tehát nem kell hozzá vizsga kb 20 óra munka / kreditet szoktak mondani.


Így kb 300 órát kéne belefektetned, ami 18 napra bontva napi kb 17 óra tehát technikailag lehetséges. Meg persze a 300 óránál kevesebb időbefektetéssel is meglehet csinálni, meg többel is ez inkább egy átlagos személyre van megszabva.


Plusz nálunk szükséges konzulenssel folyamatosan a kapcsolattartás, ami nem tudom, hogy neked lehetséges-e. Simán előfordulhat, hogy megcsinálod az egészet aztán rávágja a konzulens, hogy X, Y dolgot máshogy kellett volna és még Z-ről kellett volna írnod valamit.


Szerintem lehetséges, ha csak ezzel foglalkozol 100%ban, amúgy nem hiszem, hogy sikerülni fog.


Még annyi, hogy nem tudom milyen szakon vagy. Én mérnökinfós szakon vagyok és nálunk többnyire nem csak annyiból áll a szakdoga, hogy legépelünk 40 oldalt és megjelöljük a forrásokat. Inkább alkotnunk kell valamit és azt kell nagyon hosszasan dokumentálni.


Ha csak random írni kell valamiről. Pl.: Idősellátársról vagy kitudja miről, akkor még lazán sikerülhet, de ha alkotni is kell valami egyedit, akkor necces nagyon.

2022. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7, nálunk is mindenkinek folyamatosan dolgozni kellett a konzulenssel (tehát nem egy egész szakdogát egyben küldtél el neki, hanem részeket, mert neki is könnyebb volt, neked is nagyobb segítség volt).


Konkrétan én meg is szívtam vele. :/


A személyes konzultációt gyakran tologatta, lemondta, volt, hogy a konzultáció reggelén. Aztán amikor megvolt a konzultáció elmondta, hogy tök jó, itt-ott javítsam, de amúgy nagyon jó.


Majd a határidő előtt felkeresett és mondta, hogy az egész szakdolgozatom nagyon rossz és hogy rengeteget kell benne javítanom. Még szerencsére tudtam javítani és időben leadni bekötve.


De mindenki más aki nála szakdolgozott ugyanezeket mesélte.

2022. ápr. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!