Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kinek mi a véleménye erről?

Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén ezt a kérdést csak kínomba írtam ki, hátha kapok valami jó tanácsot vagy választ. Az van hogy holnap lesz a ballagásom. Az elmúlt 5 évem szenvedés volt a gimiben. Nem lettek barátaim, kimaradtam a szalagavatóról és minden egyéb dologból. Nem is ezt bánom, hanem azt hogy nem tudtam kinyílni. Volt 2 lány aki megsajnált, vagy nem tudom miért de felkaroltak és amennyire lehetett jó barátságunk volt. Bár csak a suliban találkoztam velük is. Az egyikbe szerelmes is lettem, azonban egyrészt teljesen a friendzoneba vagyunk, plusz barátja volt neki végig, amit én tiszteletbe is tartottam. Kicsit vártam a ballagást, hogy lezárulhat ez a szenvedéssel teli korszak az életemben. De mégis bennem van hogy elmukasztottam csomó mindent, és attól is félek hogy ezzel a lánnyal megszűnik minden kapcsolatom így hogy utunk szétválik. Azt gondolom hogy jó lenne, mert nem kell miatta tovább szenvednem, de még sem akarom elengedni. Nincs senki másom rajtuk kívül, és nem igazán megy a kapcsolat teremtés új emberekkel se. Ezekkel párhuzmosan az élet más területein is elég szerencsétlen voltam és az öngyilkosság gondolata rég lebeg a szemem előtt, s igazából csak azért nem tettem még meg mert nem merem. De számtalanszor azon gondolkodom hogy melyik módszer lenne a leggyorsabb és humánusabb. A pszichológust negpróbáltam, de az utolsó pillanatban nem mertem elmenni. Ami legfőképpen annak köszönhető hogy a családunkban elmaradott az ilyen felfogás és szerintük kb. baromság, meg csak a hülyék járnak oda. Anyám támogatta hogy megpróbáljam, de párhuzamosan kijelentette hogy szerinte is hülyeség. Teljes reménytelenség van most bennem...nem látok kiutat

2022. ápr. 29. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

És itt és most mit szeretnél?


Van valami konkrétum amiben tudunk segíteni?

2022. ápr. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt mondom, hogy nem olyan baj az, ha elválnak az útjaitok.

Írtad, hogy te szerelmes vagy bele, de nem kölcsönös, sőt, és azt is, hogy nehezen teremtesz kapcsolatot.

Nos, ha szerelmes vagy, az nem segíti ezt, hiszen a libidódat teljesen leköti, rá vagy kattanva, rá sóvárogsz, és csak gyötröd magad, hogy szerelmes vagy, de közben mártírkodsz, hogy milyen rendes csákó vagy, mert tiszteletben tartod...


Szóval tovább érdemes lépni, ezt elengedni, és megtanulni nyitni új emberek, nők felé.


Hobbi, érdeklődési kör... biztos van valami terület, ahová érdemes menni, és előfordulhatnak mindkét nemből.

Én egyébként eleve nem tartottam jónak, az iskolában munkahelyen való ismerkedést, nem hülyeség a mondás: házinyúlra nem lövünk.

Lehet, hogy egy darabig jól mennek a dolgok, de mi van, ha szétmentek, aztán tovább kell nézni egymás búráját, esetleg haraggal válnak szét a felek, amit nem tudnak kezelni.

2022. ápr. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom függsz az emberektől és először is vissza kéne vezetned, miért.


A leírás 75%-a egy lányról szól, akit tudod, hogy majd el kell engedned, de nem akarsz elengedni, mert biztonságérzetet ad neked.


Aztán leírod, hogy nem mentél pszichológushoz, mert anyukád nem rajong a pszichológusokért.


Tehát nem úgy veszem le, hogy te mersz önálló döntést hozni, támasz nélkül előrehaladni.


Valószínűleg kiskorodban a szüleid az akaratod ellenére kivettek mindent a kezedből és így nőttél fel, hogy ebbe beleszoktál.


Vagy volt egy incidens, amikor valami önerőből nem jött össze és frusztráló érzés volt, aminek a hatására úgy érezted, te nem vagy képes egyedül a sikereket elérni.


Ezt egy pszichológus jobban visszavezeti és abban is segít, hogyan merj önállósodni, de az, hogy elmész a TE döntésed kell, hogy legyen, hiszen, ha így befolyásolnak a rokonok, akkor a kezelés se megy könnyen, nem tudsz úgy együttműködni, ahogy kéne, mert feszélyezve éreznéd magad, hogy mit gondol más.


Én azt mondom ezt el kéne most kezdeni, mert a társaskapcsolataidban is nagyon sok galibát fog okozni, ha lelkitámaszokat keresel, nem sima barátokat, konkrétan menekülni fognak tőled és a munkahelyen is instabilnak fognak látni.


Ez gimiben annyira nem szembetűnő, mert kamaszként sokan érzékenyek, de felnőttként sok gondod lesz.


Először is próbálj meg elköltözni onban ahol laksz, egyedül keress pszichológust, ezt próbáld orvosolni.

2022. ápr. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak megerősítem az előttem szólót.

Pszichológushoz érdemes menni. Ha az anyukád támogat ebben, akkor az jó, a véleményét meg tartsa meg, és te meg mondd meg, hogy nem szeretnél erről beszélni vele.

A többi rokont, népet meg nem kell beavatni, és akkor nem lesz véleményük.


Szóval az anyukádat megkérheted, hogy támogasson ebben, és elmondhatod, hogy tudod, hogy mi a véleménye, de nem segít azzal, ha hangoztatja, mintha ő tanulna valamit, és mondanák folyton, hogy úgyse sikerül, minek tanul.

2022. ápr. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy most találkozhattok utoljára? Te is nyugodtan írhatsz annak a 2 lánynak a ballagás után is, hogy fussatok össze, lehet, azért se találkozgattak veled sulin kívül, mert te sosem kerested őket és azt gondolták, nem akarsz ilyen osztálytársi-"baráti" viszonynál többet.

Az meg amúgy hülyeség, hogy pszichológushoz felesleges meg hülyeség járni, még egészséges embereknek is ajánlják, hogy időnként menjenek.

2022. ápr. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Ja, de az neki miért jó, ha kapaszkodik egy kapcsolatba, amiben nem kapja meg azt, amire vágyik, leköti, így más fele se tud nyitni?
2022. ápr. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"még egészséges embereknek is ajánlják, hogy időnként menjenek."


Hatalmas zöld pipa jár ezért!!!!!


Régebben egy főnököm mondta, hogy szerinte jó ötlet lenne, ha a cégek minden alkalmazottnak előírnák és biztosítanák hogy időnként látogassák meg a pszichológust egy stabil, egészséges lelki és mentális állapot fenntartása végett.

2022. ápr. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!