Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit írjak egy versbe aminek...

Mit írjak egy versbe aminek úgy kell kezdődnie hogy, Ó már megint? Valami vicceset akarok írni amitől halálra neveti magát a tanár úr!

Figyelt kérdés
:D

2022. ápr. 30. 13:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A soroknak 14-16 szótagosoknak kell lenniük.

Rímképlet: abab cdcd

2022. ápr. 30. 13:21
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ebben nem tudok segíteni de tetszik az ötlet úgyhogy sok sikert kívánok hozzá! :D
2022. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Annyi a probléma, hogy nem tudjuk milyen korosztályba tartozol. Nem tudjuk, mit tanít a tanár úr. Történelmet, földrajzot, matematikát, fizikát, kémiát, testnevelést, ének-zenét, rajzot, vagy mit? Nem tudjuk, az "Ó, már megint" kifejezés kire vonatkozzon, a tanár úrra, vagy a diákokra. A többi stimmt.
2022. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Magyartanár a tanár. 17 éves vagyok.
2022. ápr. 30. 13:49
 5/12 A kérdező kommentje:
Van egy vicces rímem most írtam: A befőttes üveget elő kapám, kapával vert el a jó nagy seggű öreganyám!:D
2022. ápr. 30. 13:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég furcsa dolgot kért a tanár, ritka az ilyen hosszúságú verssorok alkalmazása. Még furcsább, hogy ilyen hosszú soroknál keresztrímet kért, mert ez így sután hangzik, illetve nem túl jól csengenek össze a rímek, szerintem jobb lenne aa-bb, cc-dd rímmel, de íme:


Ó, már megint nem hoztam a naplót, nem lesz magyar óra,

Jegyzetem is elfelejtém, nincsen on-line órarend.

A diákom így nem felelhet, de nem ő tehet róla

Nem is rajtunk múlik ez, újra változott a trend.


Ó, már megint nem tanulunk Babits-ot sem Berzsenyit,

Rendezze már el végre valaki közös dolgaink,

Lassan mindegy, az iskola nyitva, avagy kis sem nyit,

Tanár, diák együtt tüntet, adják vissza jogaink!

2022. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszy nagyon jó verset írtál.
2022. ápr. 30. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Most látom, így újra olvasva, hogy jobb lenne, ha a második versszak 2. és 4. sorát felcserélnéd, mert az igazi mondanivaló abban rejlik, hogy "Rendezze már el végre valaki közös dolgaink".

2022. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, megírom, hogy mit írj a versbe, aztán 100 év múlva rólad tanulnak az iskolában, én meg el leszek felejtve.
2022. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bunko válasz ,de tetszik utcsó:D
2022. ápr. 30. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!