Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanároknak (középiskolai)...

Tanároknak (középiskolai) ugyanolyan "üzemorvosi" vizsgálaton kell részt venniük munkába álláskor, mint az átlagos embereknek?

Figyelt kérdés
Jelenleg még hallgató vagyok, csupán tájékozódnék. Mivel nem megerőltető munka, ugye nem veszik komolyan? Mi történik, ha magas lenne a pulzusom és a vérnyomásom, mert izgulok? Volt már akit emiatt alkalmatlanná nyilvánítottak?

2022. máj. 15. 14:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem nyilvánítanak alkalmatlanná, lassan azokat sem, akiknek diplomájuk sincs.

Vernyomásmérés, köszönjük mehet.

2022. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanák, hogy menjél el a háziorvoshoz vérnyomáscsökkentőért. Nekem 180 volt, mikor mérték (nem éreztem semmi különöset), aztán a visszamérésnél lement 160-ra, azt már tudomásul vette és beírt 140-et. Van, aki EKG-t csináltat, van, aki vércukrot, de leginkább csak formalitás, 2 perc.
2022. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen kb. semmi az üzemorvosi vizsgálat. Anyukámnak volt még tüdőszűrés, mert gyerekek között dolgozott, most nem tudom, hogy van-e.
2022. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomáskor megmondod, hogy fehérköpeny-szindrómád van. El szokták fogadni a dokik és pár értékekkel kevesebbet írnak be.
2022. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Angliában bezzeg nincs ilyen, itt le se tolják, hogy valami miatt esetleg bizonyos dolgokat nem csinálhatnál meg a melóban.
2022. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A tanári kar fele 50 év fölötti, szerinted ki tanítana, ha kiszórnák az alkalmatlanokat?
2022. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Van üzemorvosi, de inkább csak formaság, hasonlóan a szellemi és könnyű fizikai munkák többségéhez.

Nem fognak senkit alkalmatlannak nyílvánítani, aki él és mozog.

Ez olyan munkaköröknél lényeges, ami vagy kemény fizikai munka (bár ahogy hallom ott is elégég félvállról veszik), vagy másokat veszélyeztetsz súlyosan, ha hirtelen rosszul leszel, vagy az érzékszerveid nem működnek megfelelően, ez például járművezetőknél meg még sok más közlekedéssel kapcsolatos munkánál jellemző.

2022. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, most megnyugodtam. Tehát, ha nem akarok gyógyszert szedni, akkor nem szedetnek velem? Évente 1x ellenőrzöm itthon és mindig jó. De orvosnál extrém magas.
2022. máj. 15. 19:49
 9/23 anonim ***** válasza:
Te tényleg tanár leszel??
2022. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az hát!:D
2022. máj. 15. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!