Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztályfőnök miért szégyení...

Az osztályfőnök miért szégyeníti meg ezt a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy hátrányos helyzetű gyerek az osztályban. (Nem vagyok osztálytársa, hanem a testvére)

Az ofője állandóan sértegeti a srácot, már intőt is adott neki, mert depressziós volt és nem jött iskolába, természetesen a házirend más pontjára hivatkozva.

Angolt is tanít neki, saját szemmel láttam, hogy az elkészített házidolgozatát lesöpörte beírt neki egy 1-est, mert "nem tudja" megnyitni. Nekem átküldte a srác, én megtudtam, aztán elküldte képekben azt sem tudta. Szánalmas.

Tanárnő ezek mellett hátrányosan megkülönbözteti nem engedi hogy az osztály közösség aktív része legyen.

Sértegeti nyíltan megalázza, megfenyegeti, hogy kirúgatja, van egy osztálytársa aki sértegeti a testvérem azt meg fura módon imádja.

Ez a srác pszichiátriára jár, szociális kapcsolatokkal elég hermatagul áll, valamint depressziós és van egy kis paranoid gondolkodása is. Otthon meg nincs rendben vele minden, hiszen a testvérem, boldog voltam hogy anyánktól eltudtam szabadulni 2 éve.


Mit lehet tenni szerintetek? Ha bemegyek és megfenyegettem ezt k-t hogy ha mégegyszer ilyen elfordul a TV-t is kihívom hozzá az eredményes lenne?



2022. máj. 19. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatóval kellene beszélni.
2022. máj. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne fenyegess senkit, mert te kerülsz rossz helyzetbe és az osztályfőnök a testvéreden is bosszút állhat. A szülők beszéljenek az igazgatóval.
2022. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Én sem hagynám ki az igazgatóval beszélgetés részt, hátha lesz változás, és így legalább békésebb. Ha nem lesz változás, akkor igen, a tanárral beszélnék.
2022. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgató az első lépés. Ha apud szóba jöhet menj be vele, beszéljetek az igazgatóval. Ha az sem válik be, maradnak a tankerületi központok. Ebben nem vagyok biztos szóval aki jobban ért hozzá nyugodtan javítson ki, de elvileg náluk lehet reklamálni, ha az egyik tanárral gáz van. Ne fenyegesd semmiképpen, azzal semmire nem mész.
2022. máj. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Neked ehhez semmi közöd nincs. Maximum szólhatsz a szüleidnek, hogy ezt tapasztáltok, beszélnének a gyermek szüleivel, hogy együtt megoldást találjanak.

De azért kíváncsi lennék, honnan látod, hogy a tesód tanára, a tesód egy osztálytársa dolgozatával mit tett. Azt ne mond, hogy ott előttetek javította...

2022. máj. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már megvolt az igazgató is, annyi volt az eredmény, hogy két hétig békén hagyta a gyereket.
2022. máj. 19. 07:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjetek újra.
2022. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tankerület. Mindenkinek van főnöke. Aztán ha ez sem elég akkor itt a sajtó. Imádják mostanában az ilyen sztorikat.
2022. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 nem mindenkinek adatik meg, hogy gondoskodó szülei legyenek, akik foglalkoznak vele. Akkor ezek a gyerekek rohadjanak meg, mert a család többi tagjának nincs hozzá köze, ha bántják? Kérdező, ha a tankerület sem reagál, valószínűleg az iskolaváltás lesz az egyetlen megoldás. Ezt a cikket találtam, még 2020-ból, ha gondolod olvasd el:

[link]

Ebből az derül ki, hogy bár az egész osztályt kínozta a tanár, a tankerület nem tudta leváltani, legalábbis a cikk kiadásának idejében, mert egyszerűen nem volt tanár a helyére. A pedagógusok helyzete pedig azóta csak romlott, így nem sok jót várhatsz a helyzettől.

2022. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon furcsa nekem ez a történet.

Már ott elakadtam, hogy "Az ofője ..... intőt is adott neki, mert depressziós volt és nem jött iskolába". A depresszió betegség, ha amiatt hiányzik, ahhoz orvosi igazolás kell. Egy orvosi igazolás után viszont nem kaphat semmilyen retorziót a gyerek. Ha viszont csak szimplán otthon van, semmilyen orvoshoz nem jut el, nincs igazolása, akkor ez lógás, annak minden jogkövetkezményével együtt.

A "megoldási javaslatod", hogy bemész és fenyegetőzöl, szintén minden, csak nem normális kezelése bármilyen iskolai problémának. Furcsa, hogy azt sem látod át, hogy a szüleitek jogosultak eljárni a testvéred ügyében, nem te.

Kíváncsi lennék, mit mondana erről a helyzetről az osztályfőnöke.

A tapasztalat az, hogy még aki az osztálytársait bántalmazza, azt se nagyon akarják/tudják kirakni az iskolából. Ezek után nehéz elképzelnem, hogy egy depressziós, sokat hiányzó gyereket pusztán emiatt kirúgnának vagy akár csak ezzel fenyegetnének. Az sokkal reálisabb fenyegetés lenne, ha azt mondaná, hogy évet kell ismételnie. Akár azért, ha igazolatlan hiányzásai vannak, de igazolt hiányzása se lehet korlátlanul sok. Viszont ez jogszabályi előírás, nem az ofőn múlik.

2022. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!