Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit reagálnál tanárként, ha a...

Mit reagálnál tanárként, ha a volt diákod évekkel később ezt mondaná neked, amikor már kollégák vagytok?

Figyelt kérdés

Még mielőtt felmerülne a kérdés, hogy ki vagyok a sztoriban, leszögezném, hogy senki, ez a kérdés teljesen fiktív.


Szóval ezt a volt diákodat tizenkettedikben tanítottad, az volt az első tanéved tanárként. Az első, még bemutatkozó jellegű órán mindenki elmondta a diákok közül, hogy mik a tervei, és ő már akkor azt mondta, hogy tanár szeretne lenni a későbbiekben, tehát azért a végleges döntését nem te motiváltad, az már hamarabb megvolt. Néha kísérő tanárként ott voltál annak a csoportnak a programjain, amibe ez a volt diák járt, voltak kötetlenebb beszélgetések is a csoporttal (tehát nem négyszemközt egy-egy diákkal), szóval azért pár személyesebb infót tudhatott rólad, többek között azt, hogy egyedülálló vagy, és tudatosan nem keresel párt, ha lesz valaki lesz, ha nem nem.

Nyilván végzősként elballag, és ennyi, megszakad minden kapcsolat, te nyilván nem veszed fel vele a kapcsolatot, ő se veled. Eltelik pár év, végez az egyetemen, ő is tanítani kezd, pont ugyanabban a suliban, ahol te is, teljesen logikus, hisz azon a településen lakik. Egyszercsak egy beszélgetésben említi, hogy ő az elmúlt években néha azért reménykedett benne, hogy azóta is egyedülálló vagy, meg hogy ő amúgy volt, hogy az elmúlt pár évben gyakran havi több alkalommal lecsekkolta közösségi oldalakon, hogy van-e valakid. Meg néha megfordult a fejében, még akkor is, amikor éppen kapcsolata volt, hogy ha részéről működhetne, akkor akár szakítana is a párjával. Amikor ezt elmondta, akkor tudod róla, hogy amúgy nincs senkije, szűken öt év a korkülönbség köztetek.


Mi lenne a reakciód? Minden elképzelhető lehetőség érdekel, ilyenek, hogy nincs senkid, és az eseted az illető, nincs párod, de egyébként nem az eseted, van párod és nem az eseted, vagy van párod, de egyéb az eseted lenne.


2022. máj. 23. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
A kukkolóktól mindig is kirázott a hideg, szóval megijednék.
2022. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván attól függ ki mondja és hogyan stb.

De áruld el nekem ki vagy te a kérdésben?😁

2022. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Sztem o a diak.
2022. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez nagyban attól függ, milyen a volt diák.. Mennyire jön be, mennyire szimpatikus, mennyire tetszik, mennyire van meg a kémia. Semmi mástól.
2022. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez a szöveg azért durván nyomulós lenne, ajtóstul a házba. Akkor már finoman keresse a társaságom, próbáljon velem több időt tölteni és éreztetni velem, hogy szimpatikus vagyok neki. Aztán ha lesz valami a dologból, később elmondhatja, hogy bizony még az oldalamat is csekkolta.
2022. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát azért az elég para hogy valakinek elmondok olyan "személyesebb infókat" hogy mondjuk hova mennék a nyári szünetben, meg fontosnak tartom a klímaváltozást meg ugya néha lát 45 percekre ami azzal telik hogy én jegyzetelek meg bámulok rá... És ő ez alapján ennyire rám száll, hogy még a párját is képes lenne otthagyni miattam holott szinte semmit nem tud rólam, és állandóan ellenőrizget pedig mint mondtam gőze sincs rólam. Pl suliban mindig csendes voltam mert szerintem oda tanulni megy az ember, az nem egy kocsma, de iskolán kívül tök beszédes meg laza vagyok és imádok viccelődni. Szóval ha valaki az iskolás énem alapján akar megítélni az így járt. De ja, elég para az egész szituáció, szerintem inkább keresnék másik helyen állást, a tanárt meg tiltanám minden platformon.
2022. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#2 #3 Pedig már az első sorban leírtam, hogy fiktív kérdés, senki nem vagyok a sztoriban... Szimplán az van, hogy hobbi jellegűen írok, jelenleg van egy regényem, amiben van egy ilyen szál is, és kicsit megakadtam, és kíváncsi vagyok milyen irányokba mehet ki egy ilyen szituáció.
2022. máj. 23. 23:01
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Elég bugyuta szál. Semmi extra. Bármelyik tucat gagyi film, vagy ponyva izgalmasabb lehet, mint ez a melodráma.
2022. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Nem baj. Csak hobbiból magamnak írok, nem sok célja van azon kívül, hogy magamat elszórakoztatom vele. :) Meg nem ez a fő cselekmény, csak egy huszasrangú mellékszál, ami hozzáadhat a főszereplő karakteréhez.
2022. máj. 27. 21:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!