Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, hogy ezt mondta a...

Normális, hogy ezt mondta a tanárnő, vagy tapintatlan volt?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy emlék a gimis éveimből. A suliban oltást kaptunk, szünetben, és miután beadták a szurit, mentünk órára. Volt két fiú, akik az oltás megkapása után szédültek és rosszul voltak, ezért az orvosnő nem engedte őket el az órára, az orvosszobában tartotta őket pihenni.

Mondtuk órán a tanárnőnek, hogy a fiúk rosszul vannak, ezért nem jönnek órára, erre a tanár, hogy milyen anyámasszony katonái ezek a fiúk, hogy egy szuritól rosszul vannak, főleg, hogy fiúk.



2022. máj. 27. 22:30
A kérdező szavazást indított:
Én is ezt mondtam volna, fiú létükre egy oltástól...
Szexista hozzállás
Bunkó volt a tanártól
Egyéb, leírom
56 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

gimis korban "szuri"...????


Utoljára ovisoktól hallottam. :-D

Rosszullét egy oltástól....?

Lehet, hogy nem volt polkorrekt a tanár, de valahol igaza volt. :-D

2022. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Szexista+bunkó!
2022. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem gondolta komolyan. Lehetett rosszul a két fiú pszichésen is, az oltás hatására is. Egyébként érdekes módon a fiúk között sokkal több van, aki fél a tűtől, elsápad, elájul, stb.
2022. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Felkaptátok ezt a “szexista” szlogent, s mindenre rávarrjátok, mint a meetoo-t.


Teljesen normális, akár szeretetteli megjegyzés is lehetett.

2022. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja, és nem tudom, számít-e, de kémiát és bioszt tanít.
2022. máj. 27. 22:39
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Hát pedig pont egy biokém tanárnak kéne tudnia, hogy egy oltásnak vannak mellékhatásai amik kijöhetnek egyes gyerekeken vagy felnőtteken.


Ugyanúgy amikor beveszünk egy tablettát van akinek egyszerűen csak hat rendesen, van akinél mellékatások lépnek fel, szédülés, émelygés, nehéz légzés, fejfájás, stb.

2022. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
6-os a biosztanárok nem egészseégügyisek, nem gondolkodnak ilyeneken. Szexista és bunkó is volt.
2022. máj. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

A rosszullét nem azért gáz, mert fiúk voltak (max. ez a része volt bunkó), hanem amúgy is. :D Szerintem ez pont a társadalom szexista beszólásaira volt “válasz”, hiszen állandóan azt hangoztatja mindenki, hogy a nők a “gyengébbik nem”, holott pont a fiúk/férfiak azok, akiknek sokkal alacsonyabb a fájdalomküszöbük, és általában jobban félnek/kikészülnek mindenféle orvosi beavatkozástól, akár egy oltástól is. (Ez egyébként teljesen logikus, hiszen a nőknek el kell tudnia viselni a szülési fájdalmat, a menzeszt stb.)

Emlékszem, suliban mindig bosszantottak a fiúk, aki állandóan azzal menőztek, hogy ők milyen “kemény csávók”, oltások alkalmával meg direkt beszívattuk őket, hogy “jaj, nagyon fájni fog, mi most kaptuk meg, a legrosszabbra számítsatok”, aztán magunkban kacagtunk rajta, ahogy a nagy “kemény csávók” halálra rémültek.

Szerintem a tanár beszólása attól is függ, hogy bunkó volt-e, hogy milyen karakterű fiúkra mondta ezt. Sokan az ilyeneket kihasználva próbálnak lógni óráról (tudom, nálunk is volt ilyen), és a tanárok ezzel általában tisztában vannak, nem hülyék. Ha nagyszájú vagy lógós diákok hagyták ki a “szuri” miatt a következő órát, akkor szerintem tök elfogadható egy vicces beszólás.

2022. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

Ha tényleg rosszul voltak a fiúk, akkor szerintem mindenképp feleslegesen bunkó beszólás.

Nekem speciel a bátyám 28 éves korára jutott el arra a szintre, hogy végre nem nem kell lefektetni, amikor vért vesznek tőle. 10-12 éves kora körül túlsúlyos gyerekként vizsgálták a vércukorszintjét vagy mit, ami miatt egy délelőtt során többször vért kellett venni tőle, a vénáját pedig egyszer sem sikerült megtalálni elsőre... A végén már az ujjából vettek vért. Ehhez hasonló gyerekkori traumák simán veled maradni felnőttkorodra is.

És ez csak a dolog pszichológiai oldala. Egy oltásnak egyszerűen vannak fizikai mellékhatásai, amivel tényleg nem tudunk mit kezdeni a tudatunkkal.

De én már önmagában kivagyok ettől a toxikus hülyeségtől, hogy a fiúktól nem fogadható el a gyengeség. A fiúkra közvetlenül ártó, a lányokra nézve pedig sértő ez a hozzáállás.

2022. máj. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Jó nagy paraszt volt.

Nálunk 4.- ben ( általánosban) volt suliban vérvétel. Én kislányként pl meg se éreztem, ( amúgy azóta sem, felnőttként) pedig 2x szúrtak mert nem talált vénát a nővér. Többen viszont rosszul lettek, szédültek, az osztályból 2 fiú és több lány sírt is mert nekik fájt a szúrás.

Szerencsére minden tanár intelligens volt, egyik sem tett ilyen becsmérlő, megalázó megjegyzéseket.

2022. máj. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!