Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megéri váltani iskolát?

Megéri váltani iskolát?

Figyelt kérdés

Rólam csak annyit, hogy nehezebben tudok beilleszkedni, fontos nekem hogy ne én tegyem meg az első lépést. 17 éves vagyok, 11.-et most végzem. Azt is mondhatni, hogy nem csak az iskola, de maga a megye sem húz ide engemet, hiszen barátaim nincsenek, és nem szeretek itt lakni.


Ami az iskolába megy szürreális. Ez egy katolikus iskola, de az osztály 25℅-a hívő csak, szóval a vallásra nem fogható. Az osztályfőnök viszont vallásos, hittant és angolt tanít.

Ez egy 6 osztályos gimnázium. 7.-ben az osztályfőnök megtett olyan dolgot is,ami törvény ellenes. Többször magához hívott óra után, és szidott, lehülyézett, pedig nem tudta mi ment akkor éppen otthon. Egyszer meg ütötte a felkarom, mert nem válaszoltam neki egy privát kérdésre a többiek előtt, az ütés után az egyik fele furán nézett, másik fele nevetett.

9.-ben is sokat szidott, lenézően viselkedett velem.

10. pedig elég érdekes volt, hiszen nagyon segítőkészen és kedvesen állt hozzám.

Ami most 11.-ben megy az pedig a pokol. Második félévtől, az osztályfőnök visszaél erősen a hatalmával. Először is, kaptam egy intőt, azért mert hiányoztam igazoltan, de nem mondtam meg neki miért. Házirend nem kötelez rá, így egy másik házirendi pontra hivatkozva adta, az a pont meg azt mondta ki, hogy hozni kell az igazolást... Hoztam,le volt igazolva.

Amikor odaadtam nagyon durván személyeskedett, belekötött a családi életembe, aztán meg azt mondta, hogy azon fog dolgozni, hogy ne itt tanuljak. Ezt nem hagytam annyiban, írt anyukám az igazgatónak, én nem tudom mi történt ezután, mert visszajelzést nem kaptam.

Ezután órákon, hiszen angolt is tanít, folyamatosan kötekedett velem, hogy miért így írok stb.

3,15-re állok angolból. Mivel az egyik TZ-t nem írtam meg mert nem voltam, azt mondta az ofőm, hogy év végén kettest fog adni, mert ez nem "fair".

Még pár hónapja ki kérte a véleményem valamiről (orosz-ukrán háború), és hát teljesen más véleményem volt, akkor olyanokat mondott hogy én vagyok az agresszor stb. Ekkor megtanultam hogy nem kell a véleményemet elmondani.

Ezután azt mondta, hogy 12.-ben lesz egy osztálykirándulásunk külföldön, és arra nem mehetek el, mert ő nem vállal értem felelősséget. Nem tudom, ezt megteheti? Ki kértem erről osztálytársak véleményét az osztály csoportban, és egyáltalán nem értik ők sem, persze én értem miért nem mehetek, mert utál.


Nekem egyetlen egy tanárral nincs konfliktusom, csak ezzel.


Egy évre szerintem nincs értelme váltani ha úgy nézzük, de ha idén ezek megtörténnek, akkor jövőre mi fog? Rágalmazás?

Az osztályban amúgy is izolálva vagyok. Ofő mindig rinyált, hogy miért nem veszek részt aktívabban az osztály életében. Szerintem ezutáni osztálykirándulásos diszkriminatív döntése után kuss a neve ebben a témában.

Az osztályomat nem szeretem. Mindig ignoráltak, törekvéseim ellenére. Eleinte nem esett jól, most meg már leszarom.



2022. máj. 29. 22:45
A kérdező szavazást indított:
Válts
Ne válts
23 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Válts. Nyugodtan mondhatod azt indoknak a kiszemelt iskola igazgatójának, hogy eltervezted, hogy xy szakon folytatnád a tanulmányaidat, ehhez viszont ebből meg abból a tárgyból magasabb szintű tudás kell és úgy tudod, az ő iskolájukban nagyon jól oktatják ezeket a tárgyakat is, ezért szívesen fejeznéd be ott a tanulmányaidat. Ha látha az átlagod még mindhatod is, hogy pont ezért javítanál most, mert nagy álmod azt tanulni amit szeretnél és az iskolájukban megvalósíthatod az álmod azzal, hogy ott komolyabban foglalkozhatsz a tantárgyakkal.


Ezt akár a szüleidnek is mondhatod ha attól félsz, hogy ők csak az ofőd miatt nem mennének bele a suliváltásba.


Én nem azért váltanék sulit, mert hü.lye az ofő, hanem, mert ki tudja mit tesz majd veled az érettséginél és az érettségi azért fontos, az nem egy kirándulás, ahova nem akar elvinni, hanem az alapozza meg, hogy melyik egyetemen folytatod vagy egyáltalán mész-e egyetemre.

2022. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre az 1 évre már nem gondolom, csak magadnak nehezíted meg a végső vizsgákat. Egy új osztályba a legvégén bekerülni túl nagy stressz (tapasztalat). Persze ha nagyon rosszul érzed magad, akkor menj, de a jövő év annyira gyorsan el fog telni, hogy töredék idő sem lesz ezekre a hülyeségekre, szivatásokra.


Ha tettlegességig fajul, megüt, politikát visz a suliba, emiatt hátrány ér, szóban bántalmaz, akkor azonnal szólj a szüleidnek és menjetek az igazgatóhoz. Addig verjétek az asztalt, míg nem csinál valamit. Ha nem csinál, akkor összefogni más szülőkkel, akár a médiát bevonni. Egyből összefogja f-sni magát, ne aggódj.


Próbáld kerülni az összetűzést, ne figyelj rá/rájuk, csak kerüld őket. A tanulás lesz úgyis a fő kérdés, millió tételetek lesz, amiket ki kell dolgozni, mindenki már arra készül. Meg be van szrva a vizsgáktól, a jövőtől.

2022. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is hasonlóan járt a 8. osztályban. Egyszer csak úgy döntött, hogy letojja az egészet, már majdnem vége, kitűnő volt, beintett. Megcsinálta a tablóképet, de nem jelent meg sehol. Szerett volna hozzám kiköltözni Angliába, de jött a Covid és nem mehetett sehová, így maradt egy középiskola, ahová nem volt kedve menni (mert kevés volt az angolóra), de ugye valahová kellett. Egy hetet járt oda, majd először doktor, aztán pszichológus igazolta a hiányzásait. Komolyan megsérült lelkileg, így nem akart emberek közé menni egyáltalán. Bár nem volt stabil, otthon maradt és angol tanulásra adta a fejét. Egy évig csak ezt csinálta, így most folyékonyan beszél és könyvsorozatokat olvas, filmet néz angolul. Már az angol felirat sem hiányzik neki. Mivel idén töltötte be a 16-ot, sikerült neki olyan iskolába jelentkezni tavaly, ami felnőtt tanulóként fel tudta venni pont emiatt. Most otthonról tanul és csak beszámolni megy be a suliba. Ami megdöbbentett, hogy ezt be merte vállalni és kicseszett az egész rendszerrel úgy, ahogy van.
2022. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 Kihagytam a legfontosabbat, hogy erről a szüleiddel kéne beszélni. Mondd el nekik mik történtek, mi a helyzet, milyen megoldások lehetnek.


Van 1-2 hónapotok rá, aztán intézkedni kell minél előbb, nem szabad húzni az időt.

2022. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy sajnos nem bizonyítható az, hogy megütötte (ami megtörtént), az se, hogy verbálisan bántalmazza.


Azt írja a kérdező, nehezen illeszkedik be bármilyen új környezetbe.


Az igazgató annyit lát ebből, hogy van egy diák, aki visszahúzódó, nehezen illeszkedik be és azt állítja, megütötte a tanára meg szekálja őt és van egy tanár, akire panasz nem volt, nem panaszkodnak rá a gyerekek sem.


Az ofő még azt is mondhatja, hogy valami félreértés van, mert ő biztatott, hogy vegyél részt az osztály életében, te határolod el magad ettől és valjuk be, ez reálisabb egy szintén pedagógus szemében, hiszen "a kamaszok úgyis mindent félreértenek, drámaian fognak fel".


Ha esetleg volt egy gyerek aki szemtanúja volt az incidensnek, úgyis a tanárt fogja védeni, hiszen már a suliban sem az igazság elvén vallanak a gyerekek, hanem, hogy kinek van nagyobb hatalma, ők sem fogják megkockáztatni, hogy a tanár velük is packázzon.


Ha az igazgató komolyan veszi, max beküld egy szaktanárt a tanár óráira, aki beszámol az igazgatónak, hogy nem látott semmi különöset; mert az ofő nyilván nem kockáztatja az állását, hogy egy munkatársa előtt félemlít meg egy gyereket.


Szólhat a gyerek otthon erről, de kb azzal számolhat, amit most leírtam.

2022. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a mérgező közegből menni kell. A szüleidnek mondj el mindent. Az igazgatónak már válaszolnia kellett anyukádnak, és arról neked tudnod kell.
2022. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Példának okáért, nekem alsós koromban volt egy tanárom, hangszeren tanított játszani nálunk, zenesuliból küldték ki hozzánk heti x alkalommal. Akiknek a szülei ott voltak, azokkal mézes-mázas volt. Akik szülők nélkül mentek, úgy hogy épp egy szülő sem volt bent, azokat hü.lyének nevezte, kiabált velük, rángatta, stb.


Mi ezt otthon elmondtuk, a szülők ezt jelentették a zeneiskolában.


A tanár ezekután is dolgozott nálunk, mert mi kicsik voltunk, a kisgyerekek meg mindent összehordanak, ha az a cél, hogy felhagyjanak egy tanfolyammal, amit unnak, vagyis ezt gondolta a zeneiskola vezetősége.


Én 2 év múlva abbahagytam a hangszert.


Az incidenstől számítva 10 év múlva mentem vissza a zenesuliba, hogy újra járnék, immár felnőtt képzésre, és mondták, hogy kik az ott tanító tanárok, köztük ezt az illetőt is említették.


Én elmondtam, hogy nála semmiképpen sem szeretnék tanulni és elmondtam anno hogy bánt velünk.


Vigyorogva, nevetgélve végighallgattak, ők csak annyit érzékeltek, hogy egy tapasztalt és kedves kollégájukra egy jött-ment senki kígyót-békát kiabál.

2022. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Legyel magantanulo!!!


Ez iskolai zaklatas!

2022. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Lesz még kb fél év aktiv időszak a suliban. Ezért kár váltani.
2022. máj. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!