Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hol lehet "száraz lábbal a...

Hol lehet "száraz lábbal a vízen járni?"

Figyelt kérdés

A földrajzdolgozatban volt egy olyan feladat, ahol az északi és a déli sarkot kellett összehasonlítani. Megvoltak adva állítások, és be kellett írni a a megfelelő halmazba. Na, köztük volt ez az állítás is: Hol lehet száraz lábbal a vízen járni? Oda is írtam a "mindkettő halmazba", hiszen a déli és az északi sarkon is van hó és jég, amik ugye fagyott víz.

A dolgozatom négyes lett és csakis ez miatt, mert a tanár szerint csak a déli sarkon lehet a vízen járni, tehát 1 pont kellett volna az ötöshöz. Én ezen totál kiakadtam és elkezdtem magyarázni, hogy márpedig az északi sarkon is van hó, a hó pedig ugye vízből van. Erre a tanárom: ,,A hó nem vízből van!", meg hogy ,,ez csak egy egyszerű bemelegítő feladat volt". Tehát beírta a négyest... Ez nem is lenne akkora gond, ha nem ezen úszott volna az év végi ötösöm.


(jó, ez lehet egy nagyon furán megfogalmazott kérdés lett...)



2022. jún. 2. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az északi sark a jeges tenger közepén van, nyáron pedig elolvad ott is a jég.....
2022. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

A hó vízből van.

Nem feltétlenül csak folyadék formában jelenik meg, lehet pára, lehet jég, lehet hó, vagy gőz. De halmazállapot független.


Az északi és déli sarkon is vannak állandó egész éves fagyzugos részek így az az állítás, hogy nem lehet ott járni a vízen butaság.

Igen, az egyesének igaza van nyáron olvad, de nem teljesen elolvad az északi jég.


A tanároknak pedig üzenem, hogy száraz lábbal nem lehet vízen járni. Maga a víz még ha jég is, nedves, a rajza való járás során nedves lesz a láb.

Gondolkozzék el azon a diplomám, hogy jogos volt e azt meg kapnia.

2022. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 azert megneznem, hogy a -40 fokos ho es jeg mennyire nedvesit barmit is.
2022. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Ezeknek az agyalagyultaknak fizetünk
2022. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég agyamentek ezek az eszmefuttatások, ugyanis a viz H2O folyékony halmazállapotban. Ha megfagy jég lesz a neve és szilárd halmazállapotu (akkor is ha kis jégkristályokrol van szo!). Jobb lett volna ha a tanártol megkérdezed az ö válaszát és azt cáfolod meg.
2022. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy száraz lábbal? Milyen hülye feladat ez? Amúgy a vízen maximum Jézus tudott járni, meg a Holt-tengeren lehet lebegni, de az nem a sarkokon van hanem a Közel-keleten.
2022. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy biológia vagy egy másik föci tanárhoz menj oda és kérj tőle véleményt és, hogy ő ezt hova írta olna - déli+északi vagy déli. Ha azt írta volna, amit te, akkor jelezheted az igazgató felé és még menthető az ötösöd.
2022. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3.


Ha mezítláb -40fokos jégre lépsz, valamennyit a láb hője akkor is megolvaszt, azaz vizes, avagy nedves lesz az ember lába.


Viszont az a -40 fok, jó -15/20-nak is.

2022. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!