Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai bántalmazás,...

Az iskolai bántalmazás, bullying valójában a tanterv része?

Figyelt kérdés
Kényszerítve összezárnak legkülönbözőbb hátterű, kinézetű személyiségű, érdeklődési körű gyerekeket majd nagyrészt magukra hagyják őket. Az összezártság miatt hierarchia alakul ki és ha valaki nem illeszkedik (akarata vagy képessége miatt) be a domináns csoportba akkor kirekesztett lesz és kicsináljak lelkileg teljesen. Tehát az agymosás mellé még kialakul egy nagyon erős csordaszellem is ami kell hogy fenmaradjon a "társadalom", könnyebb legyen az agymosás. Emellé pedig az áldozatok kapnak egy halom komplexust, traumát amit majd szépen ráérnek az életük végéig kiheverni, addig sem mernek mások, önmaguk lenni.

2022. jún. 6. 05:30
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem a tanterv része.
2022. jún. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
A nyugatbarát iskolákban az.
2022. jún. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem, ez az eletnek a resze, akarmilyen korban. Munkahelyen is pont ugyanigy megy.
2022. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Annak, amit leírtál, a szocializáció lenne a célja. Az alapvető konfliktusok megoldását megtanulni, a megfelelő kommunikációt, a kapcsolatteremtést. Egy osztályközösség a való élet makettje. Sok dologgal ott kell találkozni ahhoz, hogy az ember a felnőtt életben ne legyen egy balf*sz az emberek között már. A bullying nem tartozik erre a lapra, bár tény, hogy előfordul munkahelyen is és lakóközösségben is. Erről nem tehet az ember, viszont aki megtanulja ezt kezelni, annak ez a későbbiekben egy hatalmas erény lesz. Engem sokat bántottak diákként, sokat szenvedtem azzal, hogy rendszeresen áldozattá váltam valami oknál fogva. Viszont mire felnőttem, megtanultam kezelni ezeket és most sokkal jobb nekem, hogy fel tudok ismerni és csírájában el tudok fojtani egy ilyet, ha például az a munkahelyemen történik.


Csak a klisét tudom ismételni:

Nem tehetsz róla de tehetsz ellene.

2022. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy látom, hogy a tervnek nem része, de az sem része, hogy tegyen ellene. A jelen vezetést nem érdekli az iskolai terror. Az alternatívája pedig még olajat is öntene a tűzre.
2022. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ami szerintem leakartál írni:

Mivel társadalom,ez olyan mint állatoknál hogy milyen csoportba tartozol(pl:vagy oroszlán vagy,vagy te vagy a gizzela)

Mivel ez a beillezkedésről szól,nem arról hogy ki milyen személyiség,lehetsz egy bárány lelkű ember,vagy egy domináns vagány gyerek,ha te megmutattod hogy milyen vagy valójában akkor úgy fognak megítélni.

2022. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl nálam a tyúkoknál van ilyen hiearhia. Dehát az ő agyuk borsónyi, meg ők állatok is, állatias ösztönökkel.

Az emberek is ha kicsi az eszük, meg elállatiasodnak akkor ilyeneket tesznek. És ezt szocializációnak nevezik, mert nem képesek szembenézni a valósággal, hogy ők elmebetegek.

2022. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk Szigetváron az Adolf Hitler szakiskolában ez volt.
2023. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!