Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A kollégium szerződés felrúgás...

A kollégium szerződés felrúgása az intézmény részéről a „rezsiszünet"?

Figyelt kérdés

A dékán hírlevélben értesített arról hogy a kollégium dec 15-feb 10-ig zárva. Ki kell költözni. Vagyis vizsgaidőszakban nem lehet benn lakni.


De van egy bibi.

Amikor engem felvettek a koliba (mert az nem jár csak úgy oda pályázni kellett) aláírtattak velem egy koleszos szerződést. Ami arról szól hogy

a) én mint lakó vállalom az X havi díj fizetését és az X tanulmányi átlag megtartását

b) ők meg vállalják a tanév során a koll férőhely rendelkezésre állását vagyis szept 1-től jún 30-ig.


Hát akkor.... felrúgják a szerződést? Mert a férőhely nem áll rendelkezésre!


2022. okt. 2. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
NKE?
2022. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem. A felkapott sajtóhírekkel ellentétben nem csak ott van/lesz ilyen ám!
2022. okt. 2. 15:33
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Jön az utánpótlás az alapítványi iskolás okostóninak. Javaslom, hogy a kérdést csak itt írd ki, hőbörögj rajza habzó szájjal, mindenféle jogszabályt és a jogifórumon kapott zugügyvédi megoldásokat bemásolva, de mikor szemtől szemben állsz a kollégium igazgatójával és lehetőséged lenne feltenni neki a kérdést, lehetőleg reszkető térddel hugyozd össze magadat, mer' jajj, hát hová mennél, ha kirúgnak, hát máshová nem is kellenél te egyáltalán, hát mi lesz veled...
2022. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez a szerzi megszegese.

Nalunk van szoba 110 + rezsiert. 4/6 villmegallonal kozvetlen.


Szoval szerintem te sokkal kevesebbet fizetsz,ugyh ezzel egyutt kenytelen vagy elfogadni ezt a kis kihagast.

2022. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Garf1eld ***** válasza:
Olvasd el még egyszer azt a szerződést, benne lesz, hogy rendkívüli esetekben felfüggeszthetik vagy megszüntethetik a kollégiumi hely biztosítását. 🦅
2022. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Melyik kolesz ez?
2022. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az egyetemek és a hozzájuk tartozó részek (pl. kollégiumok), kb. azt csinálnak, amit akarnak. Simán megszeghetnek minden szerződést és szabályt, úgysem történik semmi.
2022. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

", hogy rendkívüli esetekben felfüggeszthetik vagy megszüntethetik a kollégiumi hely biztosítását. „


így van .


a) elháríthatatlan természeti katasztrófa esetén

b) államrend hiánya esetén


na most

a) lemaradtam valamiről? Földrengés vulkán szökőár?

b) megdőlt az államrend?

mert ha ezek egyike sem áll fenn, akkor az egyetem KÖTELES biztosítani a helyet

2022. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Már megint két fiókból kommentelsz, egyikből kiírod a kérdést, a másikból válaszolgatsz a többieknek.
2022. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. De, szerződés szegés.

2. Biztos van benne olyan pont, hogy vis maior esetén kirakhat. Hogy ez vis maior e azon már lehet vitatkozni. X koli bezár, Y nem. Akkor hogyis van ez?!

3. Lehet izmozni, de úgyse lesz ebből semmi. Ilyen aljas ebben az országban minden.

2022. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!