Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ebben az esetben mit tudok tenni?

Ebben az esetben mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11-es vagyok, egy sima gimnáziumban.

Az a helyzet, hogy már az 4. 1-es matek dolgozatomat kapom vissza, hiába tanulok rá.

Nem azt mondom, hogy nagyon jó lennék matekból, de az már eléggé feltűnő, amikor olyan feladatok vannak hibásnak jelölve a dogámon, amit egyébként jól tudtam.

A legutóbbi dolgozat logaritmus azonosságaiból volt, amit eléggé jól megtanultam, bemagoltam.

A dolgozat utolsó feladata az volt, hogy valamelyik kiválasztott logaritmus azonosságot írjuk le, bizonyítsuk be, amihez oda kellett írni a kikötéseket is. Ezt meg is csináltam, viszont amikor visszakaptam, hibásnak lett jelölve a feladat, pedig nem rontottam el semmit. Óra után elkértem az osztálytársam füzetét, amiben ugyanaz volt leírva mint az enyémben, szóval még az sem lehet, hogy rosszul tanultam meg.

A matek tanárom az osztályfőnököm is egyben, szóval osztályfőnökhöz nem tudok fordulni. Ti mit tanácsoltok? Szóljak az igazgatónőnek? Vagy esetleg van lehetőségem fénymásolatban kikérni az összes idei dolgozatomat, amiket esetleg ki tudok javíttatni egy másik tanárral?

Igazgatóhoz nem merek bemenni, mert ha nem tudom egyértelműen bizonyítani a dolgot, akkor én jövök ebből ki szarul. :/

Azon is gondolkodtam, hogy átkérem magam egy másik osztályba, de mostmár tényleg nem tudom, hogy mit csináljak.



2022. okt. 25. 14:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
A szüleiddel miért nem beszélsz erről? Miért vagy magadra hagyva ezzel a komoly problémával?
2022. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, ha a szaktanár, ofő kiesnek, mint lehetőség, akkor az igazgatóhoz kell fordulni, aki másik szaktanárral megnézeti a dolgozatot.
2022. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
A te panaszodat nem fogják figyelembe venni, a szüleidét ellenben igen. A matektanárod nem valószínű, hogy kiadja a szándékosan alulosztályzott dolgozataidat, azt fogja hazudni, hogy már kidobta a régi feladatlapokat. Ha a matektanárod jóban van az igazgatóddal, akkor esélytelen bármi fellépés ellene, csak iskolaváltás hozhat megoldást. De ha az új iskolában ezeket elmondod, nem fognak felvenni, mert nem hiszik el sehol azt a tanári viselkedést, téged fognak bajkeverőnek tartani. Kellene neked egy privát matektanár, de nem diák vagy egyetemista, hanem diplomás tanár. Kérdés, ha a szüleid ennyire nem fogllakoznak veled, hogy az ő segítségük fel sem merül benned, fizetnének-e matektanárt neked. A magántanárral átnézetnéd mindig a visszakapott dolikat. Lehet, hogy az osztályfőnököd el akarja érni, hogy visszabukj egy osztályt, így ne maradj az ő osztályában. Volt valami összeütközésed vele?
2022. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#1 a szüleimnek bármit mondok, vagy le se szarják, vagy nem vesznek komolyan.

Eddig bármilyen problémával fordultam hozzájuk, egy lecseszésnél nem történt több. Magyarul: teljesen egyedül vagyok hagyva a problémáimmal.

Csak sajnos az 5. matek egyes után elég esélyes, hogy így kibukok, mert ennyit nem tudok kijavítani.

2022. okt. 25. 14:26
 5/25 A kérdező kommentje:

#3 matektanár nem fognak fizetni.

Illetve a mi iskolánkban nincs visszabukás, ha valaki megbukik, azt kirúgják.

2022. okt. 25. 14:27
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
ha bemész az igazgatóhoz, beszélni akar majd a szüleiddel, ők meg nem fognak bemenni, szóval igen, sajnos az ő támogatásuk nélkül készülj fel a kibukásra.
2022. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
Keres magadnak olyan iskolát, ahol szakmát adnak, mert sima gimnáziumból csak egyetemre mehetsz tovább, de a szüleid úgysem fognak abban anyagilag támogatni, szóval felejtős. Érettségit és szakmát adó iskolát keress. Aztán hívd fel a sulit, és kérj az igazgatótól (nézd meg a neten, hogy hívják) időpontot, és akkor menj el, mondd azt, hogy mivel a szüleid nem támogatnak, nem tanulhatsz tovább, ezért mész sima gimnáziumból szakmát adóba. Ha kéri, hogy menjenek be a szüleid, megmondhatod, hogy nem törődnek veled, nem segítenek semmiben, nem fognak bemenni se. Mivel azonban az ő hozzájárulásuk, aláírásuk kell a váltáshoz, valószínűleg kiesel az iskolarendszerből nélkülük. Nagyon sajnálom, hogy ez a helyzet.
2022. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
ha van nyoma az ellenőrződben a csupa matek egyeseknek, csak olyan iskola fogadna be, ahová kibukottak járnak. Mi volt a baj közted meg az ofő között, hogy ennyire kicsinál téged?
2022. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értem, miért nem lehet a tanárral ezt direktben megbeszélni. Már az első alkalommal ezt kellett volna. Odavinni a lapot, hogy mondja meg, miért hibás. Nem támadni, kérdezni.

Ha nem lehet vele beszélni, akkor az igazgató.

Persze, kérdés, a dolgozatok megvannak-e még.

2022. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
9-es, annak idején a gimiben ha vki ilyet kérdezett tanártól, az ordítani kezdett vele, hogy takarodj, pofátlan kölyök.
2022. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!