Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ennyire elfogadott az...

Miért ennyire elfogadott az ivás a tinik között?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10-es egy gimiben. Az osztályomból pár ember táncolt a szalagavatón, vagy mi volt most, és utána tartottak egy bulit, ahol az osztály strébere, a mintagyerek, ivott egy sört (vagy többet, nem tudom). A baj nem is ezzel van, hanem két lány osztálytársam reakciójával (az egyikük nincs 16 éves), akik erre tök boldogan megdícsérték, és azt mondták, hogy ez az, végre, ideje volt elkezdened neked is így 10.-ben. Durva. Olyan lányokról beszélünk, akik dicsekednek, büszkék arra, hogy másnaposak. Vannak, akik nem beszélnek róla, de ők is rendszeresen isznak, sokszor egymást beszélik rá. De miért?

2022. nov. 4. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A többség kinövi, a maradék pedig lesz az alkezs utánpótlás.

Miért? Mert azt hiszik menő és felnőttes.

2022. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem újkeletű dolog, 25 éves vagyok, 10 éve is pontosan ugyanez volt a helyzet egyeseknél, sőt szerintem még a szüleink idejében is ez ment
2022. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik, ettől lesznek menők. Egyrészt valószínűleg a szerelmük, az idősebb testvéreik, és minden családtagjuk iszik, és rájuk akarnak hasonlítani. Én például nem is voltam gyerekként olyan családi összejövetelen, ahol ne került volna elő az alkohol... Másrészt kialakult egy ilyen generációról generációra öröklődő kultusz, hogy a partiarcok állandóan buliznak, és ott alap az alkohol, tehát aki nem jár partizni és rúg be, az lúzer. Tehát minden irányból tonnaszám ömlik rájuk, hogy "igyál igyál igyál", és a tinédzserek a legjobban befolyásolható korosztály, mert többségük létfontosságúnak éli meg, hogy menők + kedveltek legyenek.
2022. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Feszegetik a határaikat. Ez mindig is így volt. 10 éve voltam gimis, és amár akkor is ez ment, különösen a srácok körében. Az volt a legmenőbb aki többet hányt egy buliban. A legtöbben kinőtték és normális, jól funkcionáló, felelősségteljes felnőtt lett belőlük.
2022. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarnak próbálni mindent, azt is ami "tiltott" dolog. Úgy vannak vele "egyszer élünk "
2022. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Én így 32 éves fejjel nem látnék bele ebbe ekkora dolgokat.


14 évesen ittam először alkoholt, (8. osztályos voltam és suli buli volt) nem azért mert menő akartam lenni vagy mert ezt láttam otthon. Kíváncsiság, újdonság, stb.


Nem lett belőlem alkoholista.

2022. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyra voltam akkoriban az ivással, már 22 évesen nagyon nem szeretem az italt.
2022. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

Azzal nincs baj aki csak így bulikba engedi el magát (en is csak ott iszok, de sose voltam olyan állapotban mint aki világáról nem tud) ez szerintem meg a normális tinédzser- fiatal felnőtt korba beletartozik.


De a másik véglet aki azért iszik mert ez meno és hogy uristen, és most holt részeg leszek, és üvöltözik na az már kritikán aluli. Már egyetemre járok, de gimiben osztalykirandulason voltak akik a tanár előtt ittak magukat részegre. No comment

2022. nov. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már' ha olyan vagy hogy szórakoztat téged a buli.
2022. nov. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

"Azzal nincs baj aki csak így bulikba engedi el magát ez szerintem meg a normális tinédzser- fiatal felnőtt korba beletartozik."


Ez alkohol egy méreg, és rohadtul szomorú, hogy már az számít normálisnak, ha valaki rendszeresen él vele. Annak kellene normálisnak lennie, hogy nem mérgezzük magunkat, se bulikban, sem sehol máshol. De tudom hogy ez soha az életben nem fog megtörténni, mert az alkohol már évszázadok (évezredek?) óta a mindennapjaink része...

2022. nov. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!