Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan hagyjam figyelmen...

Hogyan hagyjam figyelmen kívül a gonoszkodó osztálytársaimat?

Figyelt kérdés

Emelt matekos csoportban tanulok a gimiben, és később csatlakoztam ehhez az osztályhoz, mivel ezelőtt egy másik iskolában tanultam. Eleinte úgy éreztem, sikerült beilleszkednem, lettek barátaim is, viszont az emelt matekos csoportban valamiért nem találom a helyemet. Két osztálytársam elkezdett nyitni felém, amikor az új suliba kerültem, és azt hittem barátok is lehetünk, viszont pár napja tudatosult bennem, hogy nem barátkozni akarnak, csak lemásolni rólam a tételeket meg a beadandót. Elsőnek lettem kész a bizonyításokkal, és mindketten elkérték tőlem a tételeket, én pedig odaadtam. Nem ez volt az első alkalom, már többször küldtem nekik feladatokat és bizonyításokat, eddig soha nem éreztem kihasználásnak, viszont megtudtam, hogy a versenyre, amire egy csapatként jelentkeztünk, ők ketten kidolgozták a feladatokat, engem meg kihagytak belőle, mondván, hogy gyorsan túl akartak lenni rajta, és engem véletlenül kifelejtettek a felosztásból.

Egész órán a sírás kerülgetett, mert azt éreztem, hogy egy balek vagyok, mert hagytam magam kihasználni. Nem szóltam nekik semmit, annyiban hagytam, viszont azóta azt érzem, hogy felrobbanok belülről, amiért nem mondtam meg nekik a magamét, és mert ki nem állhatom az igazságtalanságot.

Hogyan gyakorolhatnám, hogy könnyebben el tudjam engedni ezeket a dolgokat, és tovább tudjak lépni?



2022. nov. 10. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Még biztos fiatal vagy, én az ilyen gonoszkodó emberekre nem tudok hiteles személyként tekinteni, inkább sajnálom őket.
2022. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ezek a gonosz emberek megkapják a jutalmukat. A bűntudatnál nincs rosszabb.

De ez sajnos csak akkor működik ha az illető nem pszichopata.Vagy akkor higgy abban hogy az élet vissza adja majd neki én is így tudtam békében tűrni a zaklatókat!

2022. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt jön egy közhely, de magadnak tanulsz.


Azzal, hogy neked jobban mentek a feladatok, te lettél vele több. Ők nem.

Nem minden ember fogja segíteni az utadat, sőt. De az már a te dolgod, hogy hogyan jössz ki ezekből a helyzetekből.

2022. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy életre szóló tanulság.

Fogd fel annak. Lesznek még ilyen próbálkozások. Az ember alapjelleme már egész kiskorában megmutatkozik.

A csoporttársaid - ha jól értettem-, a te szellemi termékedet lopták el, a megoldást prezentálták, de a nevedet már lehúzták.

Az biztos, hogy a többiek előtt a fejükre olvastam volna, megvétóztam volna.


A másik biztos, hogy soha többet ne segítettem volna nekik. Nincs megoldás másolas, szívesen korrepetálod, ha segítséget kér, de a kész munkádat az előzmények miatt nem adod.

2022. nov. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

“ ők ketten kidolgozták a feladatokat, engem meg kihagytak belőle, mondván, hogy gyorsan túl akartak lenni rajta, és engem véletlenül kifelejtettek a felosztásból.”


És akkor én fölállok, és mindenki előtt elmondom, hogy ez nem volt korrekt eljárás.

Megkéred, hogy a jővőben ilyen többet ne forduljon elő.


Nyíltan, nem sértôdve. Csak hogy mindenki tudja, hogy mihez tartsa magát.

A szende félénkeket mindi g ki fogjám ütni a mezőnyről, bármilyen tehetségesek is.

2022. nov. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!