Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozó: a negatív...

Osztálytalálkozó: a negatív emlékek miatt képtelen vagyok menni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Húsz éves osztálytalálkozót akarnak tartani, mert "kerek évforduló" és ez most valakinek "hirtelen eszébejutott".


Képtelen vagyok elmenni, úgy érzem. Volt egy kétéves osztálytalálkozó, arra simán elmentem.

Nem is tudom mi történt azóta, olyan mintha a negatív emlékek felerősödtek volna. Nekem volt részem tanár által kezdeményezett és támogatott, irányomba történő kiközösítésben, gúnyolódásban, stb.

A kétéves osztálytalálkozón is fel lett emlegetve bizonyos gunyoros aspektusból az, amivel mindig is piszkáltak, valamint aki anno megmondta: "soha semmire se fogom vinni az életben", igazolva is látta ezt, mert egy bizonyos tantárgy nem úgy ment ahogy kellett volna és ennek ő rendkívül örült.


A sérelmeket nem akarom dédelgetni, de a múlt terheitől nem igazán tudok megszabadulni és nem hinném: ez más kontextusba kerülne, ha találkoznék azokkal, akik egykor ezt tették. Esetleg a tanárok mondogatnák: a mai diákok mennyivel rosszabbak mint anno mi voltunk stb... Az egészre nem vagyok kíváncsi, valamint lelki fájdalom kapcsolódik hozzá...


Volt már valaki hasonló helyzetben?



2022. nov. 13. 09:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%

Voltam hasonló helyzetben, bár én elmentem, hogy kellemetlenül a fejükre olvassak mindent. :D


Lapítottak, mint szar a gazban, de nekem valamiféle elégtétel érzésem volt.

2022. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
98%
Ne menj és kész. Nem kell ezt túlragozni.
2022. nov. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Én már rég nem járok.


Ha akartam, akkor azzal tartottam a kapcsolatot. Nem értem minek tenni a szépet azokkal szemben, akik beszóltak azért, mert milyen zenét hallgatok, vagy gúnyolódtak azon, hogy milyen valóságshow szereplőre hasonlítok.

Nettó 4 évről van szó, amelyet olyan emberekkel töltöttem, akiket nem én választottam. A legutóbbi munkahelyemen is több időt töltöttem el, ennyi erővel velük és találkozhatunk rendszeresen.

2022. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Engem is meghívtak a 10 éves gimis osztálytalimra, megköszöntem a meghívást, de nem mentem el. Szar volt az egész gimisévem, eszem ágában sem volt velük találkozni.
2022. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Általános iskolás találkáról van szó, "többet kaptam a jóból" mint négy év...

Kellemetlen amikor az embernek idetelefonálgatnak, stb, meg valaki mondta szeélyes találkozáskor hogy "ehh, mennyit piszkáltunk, nem kellett volna".

Fura hogy az a tanár, aki a pokolba kívánt anno, amikor személyesen találkoztunk megölelgetett, össze-vissza puszilgatott, hogy "ő engem mennyire szeretett", pedig anno sok éven át azt fejezte ki, mennyire boldog lenne ha én "nem lennék", illetve én arra emlékszem inkább amikor hetvenszer rúgott fenéken, stb.

Valahogy nem foglalkoztat az sem, kivel mi van, akivel tartom a kapcsolatot azzal tartom.

2022. nov. 13. 09:30
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Én emiatt nem mentem.


Ne is zavarjon.

2022. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Valaki azt mondogatja nekem, hogy ha nem megyek el, sose tapasztalhatom meg, mennyire képesek az emberek megváltozni, talán másképp gondolnám a múltat is "ennek tükrében", de én eröltetettnek érzem az egészet, nem tudom a jelenben a felnőtté vált osztálytársaimmal újraélni a múltat.
2022. nov. 13. 09:35
 8/40 A kérdező kommentje:
Abba is nyomasztó belegondolni, ha esetleg a találkozón mondja valamelyik: "nem jött el, men tudja elfelejteni a múltat", mire - elképzelem - ahogy a többiek mondják: felnőttként több mint húsz év után szánalmas a régi, gyerekes dolgokkal foglalkozni...
2022. nov. 13. 09:38
 9/40 anonim ***** válasza:
95%
Hidd el,semmilyen változás nincs!De Te tudod!6os voltam
2022. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Sok ember változik meg felnőttkorára. A középsulis osztályközösség is borzalmas volt és az ottani osztálytalálkozón - ahova szintén nem mentem - elvileg elhangzottak olyan bocsánatkérések, amelyeknek ott és akkor kellett volna megtörténniük, személyes ellentétek megbeszélése stb.
2022. nov. 13. 09:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!