Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vet fel egy időpontot a...

Miért vet fel egy időpontot a közös feladatra, ha aztán úgysem tartja magát hozzá?

Figyelt kérdés

Van egy csoportos projektfeladatunk egyetemen. Be van osztva, hogy ki mit csinál. Az egyik csoporttársammal együtt kellene megcsinálni a ppt-t. Megbeszéltük, hogy ma délelőtt 11 körül elkezdjük, online közben hívásban. Ő vetette fel azt az időpontot.

Délután fél egy van, szerintetek el lett kezdve? Nem. Nem tudom elérni, vissza se ír, a határidő meg hétfő. Én egyedül nem tudom megcsinálni, mert az anyag fele nála van, meg nem is vagyok hajlandó helyette dolgozni. Harmadik csoporttársunknál meg szintén nincs meg az, ami kéne, meg alapból a ráeső rész már megvan.


2022. nov. 19. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Mert már most készül a diplomázás utáni multis menedzserlétre. Olyan csapatjátékos, hogy a fal adja a másikat, elvállalja veletek közösen a feladatot, lelkes, mikor beosztjátok, ki mit csináljon, aztán mikor dolgozni kellene, felszívódik és bízik benne, hogy úgyis összehozzátok, mert határidő van. Leadáskor aztán előkerül, majd mikor értékelik a munkát, már lelkesen adja elő a tanárnak, hogy ő milyen fontos szervező, koordináló és minden egyéb feladatokat látott el, nélküle pedig semmi sem lett volna belőle, de köszöni nektek is azt a kis segítséget, amit hozzátettetek.
2022. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Psycho ***** válasza:

Lehet, hogy közbejött valami. A leírásodból, vagyis az ismert infókból, biztos konklúziót nem lehet kihozni. Ugyanúgy benne van a pakliban, hogy valami rajta kívül álló dolog történt, amit nem tud befolyásolni, minthogy egyszerűen link.


Érdemes rákeresni az alapvető attribúciós hibára (gugli). A lényeg, hogy előszeretettel gondolunk ilyen és hasonló esetekben belső indokokra (pl. jelen esetben, hogy emberünk tuti lusta), ami egy kognitív torzítás.


Ez nem azt jelenti, hogy MINDIG gondoljunk külső dolgokra. Csak azt jelenti, hogy vegyünk számba azt IS, mert jó, ha tisztában vagyunk vele, hogy emberként hajlamosak vagyunk ilyen jellegű torzításra.

2022. nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A csapatmunka eleje óta ez van. Hetente kérdezem, hogy mi van, mert nem voltam órán(hétfőnként van) ütközés miatt, soha semmi válasz a csoportba, majd vasárnap du jön az üzenet, hogy am másnapra kéne valami, ami pont az én részem a beosztás szerint.

Ha már hónapok óta ez megy, nehéz külső okokra gondolni.

2022. nov. 19. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Szólni kell a tanárnak
2022. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Őszintén... honnan tudjuk?


Lehet, hogy lesz*rja.


Lehet, hogy elb*szta a villamos.


Stb.

2022. nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha már hónapok óta ez megy, nehéz külső okokra gondolni."

. Na, de ez más, az nem csak egy ember hibája, ha egyik sem ír.

Én ezért lehetőség szerint mindig oktatóval egyeztettem a feladatokról.

2022. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!