Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Működhetne az oktatás online...

Működhetne az oktatás online teljes körben?

Figyelt kérdés
Pandémia alatt működött, vannak online kurzusok is, a tudást úgy is át tudják adni nem? Kevesebb utazás és mászkálás a pedagógusoknak és a diákoknak is, bár ezzel több ember elvesztené a munkáját (konyhások a menzán, takarítók stb). Szerintetek jó lenne az online térbe átültetni az oktatást? Ez persze annak lenne gond akinek nincs semmilyen elektronikus eszköze.
2022. nov. 29. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben működik, gyakorlatban már annyira nem. Az online kurzusokra általában felnőttek önként jelentkeznek és fizetnek is érte, a tini diákokat jelenléti formában is nehéz lekötni a tananyaggal, online meg aztán pláne nem. Egyetemi oktatásban (például előadások megtartása) még egészen megoldható, nincs háttérzaj, nincs túl messze a tábla, könnyebb jegyzetelni, stb., viszont közép- és általános iskolák egyszerűen nem tudnak ezen az elven működni, mert több magyarázatot igényelnek az egyetemi hallgatóknál, és sokkal több gyakorlati feladatuk is van, nem beszélve a feleltetésről és az írásbelikről. Meg hát legyünk őszinték, az online tanítás alatt a legtöbb diák arra törekszik, hogy a lehető legkevesebbet kelljen tanulnia, és kreatívnál kreatívabb puskázási technikákkal álljanak elő. Szóval az én személyes véleményem szerint nem tud teljes körűen működni az online tanítás, legfeljebb a felsőoktatásban, de ott is inkább csak 50-50, vagy inkább 40-60 százalékos eloszlásban. (gyakorlati órák, laborgyakorlatok, szemináriumok stb., ezeknek általában nincs értelmük online)
2022. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemistaként írom, aki két éve érettségizett, hogy a többségünk gyűlölte az online oktatást, mert a dolog legjobb részei vesztek ki a dologból, a közösségi élmények és a személyes kontaktus. Én például egy online órán sokkal kevésbé tudtam figyelni, mint egy személyesen előadott órán és sokkal unalmasabbak (vagyis felejthetőbbek) voltak.
2022. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az az oktatás egyik legnagyobb hibája hogy mindent lenyomnak a diák torkán ami nem érdekli és nincs hozzá affinitása. Valaki azt mondta nekem hogy az iskolában tanultak az alapműveltség részei. Nem értek egyet, helyesírás fontos, alap matek, írás és olvasás fontos. Az hogy mi az alap műveltség szerintem szubjektív, úgy kéne kialakítani hogy ha valaki érdeklődést mutat mondjuk a történelem irányába az lehetőséget kapjon jobban elmerülni benne, mert ha nem érdekli úgy tanulja meg csak bemagolja és elfelejti. A tananyag jó részét nem hasznosítjuk, szerintem mindenkinek abba az irányba kéne orientálódni ami érdekli, és nem lenyomni minden "felesleges" tudást a torkán aztán ha nem tudja lehülyézni meg megalázni hogy semmire nem viszi majd meg miegymás.
2022. nov. 29. 19:24
 4/10 A kérdező kommentje:
2.Én élveztem az online oktatást, nem minden közösség jó, ha nem jó közösségben vagy nem hagysz ki pozitív közösségi élményt.
2022. nov. 29. 19:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknál nem működött, arról nem is beszélve, hogy az alap társas kapcsolatok kellenek az embernek(még akkor is ha néhány embert inkább messziről elkerülne az ember.
2022. nov. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4:

Viszont ha egyáltalán nem jársz semmiféle közösségbe 12 éven át, az súlyos lelki/magatartási/szociális problémákhoz fog vezetni. Lehet ezt nem hiszed el, de attól még így van.

2022. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem működik, tapasztalat, el ne kezdjétek megint.
2022. nov. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van laptopom, de wifi nincs. Nem lehet bekötni a vezetékes netet. Mobilnetem van. A több órás webkamerázás különböző chat felületeken jól megnyomná az internet használatomat. Nincs semmi kedvem többet fizetni.


A másik, sok oktató kötelezi a tanulókat mikrofon és webkamera használatra. Biztos vagyok benne hogy nem egyszer zavarnának meg pl a macskáim. Szeretnének játszani, éhesek, stb. Nem fogom kizárni őket fél napokra dr. FacomJankó miatt. Ha ki is zarnám őket, ugyanúgy hallatszódna az ordításuk.


Sokan nem tudják használni a chates programokat. Nem hallani mit pofázik az oktató. Gizikét viszont teljes hangerőn hallani ahogy orrot fúj, tüsszög, krákog.

2022. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetemistaként imádtam az online oktatást, de a közoktatásban azért teljesen más a helyzet, másrészt a szocializációs készségek kialakulása miatt is fontos a jelenléti oktatás. Egyetemen sok szakon simán mehetne online akár az egész is.
2022. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gimi alatt nálunk egy katasztrófa volt az egész, bár közrejátszott, hogy felkészületlenül ért mindenkit, nem volt idő a rendes átállásra. Viszont nemcsak ezek okoztak gondot; teljesen személytelen volt az egész, akkor volt jobb a hangulat, amikor páran kamerával csatlakoztak óra végén, és a tanárunkkal együtt kicsit poénkodhattunk.

Középsuliban még van osztályközösség, akikkel egész nap össze vagyunk zárva, annak minden előnyével és hátrányával, nekem pl. nagyon hiányoztak a többiek, a személyes jelenlét is. Pedig nem volt annyira jó osztály. Gép előtt kollektíven passzívabbak is voltunk, sokszor alig jelent meg az osztály fele (nekem nem volt hiányzásom), nehezebb is volt figyelni. Nehezebb is volt minket lekötni.


Egyetemen viszont már sokkal gördülékenyebben ment minden, jobban meg is voltak az eszközök, már ami az elméleti órákat illeti. A gyakorlati óra már más tészta.. A lényeg, hogy ez sokkal kivitelezhetőbb, mint középsuli alatt. Így is hiányzott a személyes jelenlét, viszont minőségibb volt az oktatás, és az elméletes óra rendben is zajlott így. Volt olyan, ami tökéletesen elég is volt online, a tananyag szárazsága miatt, illetve a tanár stílusa miatt (inkább mesélt, beszélt és alig kérdezett).



Szóval, szerintem egyetemen lehetne 1-2 kurzust online tartani, de a középsuliig nem kéne piszkálni a dolgot, és rendesen jelenlétiben menni. Felnőttként sokkal nehezebb a szociális képességeket javítani, összekaparni, aminek az alapjait suliban is megkapjuk, nem is beszélve a közösségről. Egyetemen sokkal szabadabb minden, egyebek mellett nincs konkrét osztályod, akikkel egytől-egyik egésznap együtt vagy, nincs ofő, stb.

Nagyon erősen érződne, ha a gyerekek suli helyett végig otthonról, a gép/telefon képernyője előtt tanulnának, egy csomó készség, képesség nem fejlődne kellően. Ami felnőttként köszön igazán vissza, és akkor már eleve hátrányból indul pl. munkahelyen.

2023. márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!