Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szólnak be állandóan a...

Miért szólnak be állandóan a lány osztálytársaim az órákon és a szünetekben? Mit tegyek ellene? 18F

Figyelt kérdés

Végzősök vagyunk és többször történik az, hogy bármikor hozzáfűzök valamit az órákon vagy becsatlakozok a közös beszélgetésbe o.fő órán, mindig kiprovokálnak. "Már megint abba szólsz bele, amihez semmi közöd" "ilyenkor meg tud szólalni" "már megint nagy a pofája" stb.

Elég idegesítő, ráadásul a két lány mögöttem ül és mindezt a hátam mögött teszik, a szemembe soha nem mondják el.

Én elengedem a dolgot, nem fogok velük veszekedni, mert nem szeretnék a szintjükre leereszkedni. Egyébként általában ha beszólnak, az egyik fülemen be, a másikon ki szokott menni, viszont amikor más szegénységén nevetnek, az már nagyon zavaró.

A másik, hogy ez a két lány mindig minden órán kibeszélik a másikat, az óra közben mindig meghallom a hisztizést "milyen dögszag van ebben a teremben, a hulla nem rohad ennyire", átkozódnak stb. Közülük az egyik fegyelmire fog menni.

Mindig a hibát keresik bennem. Az osztály egyik legjobb tanulója vagyok, ami őket úgyszint zavar: azt állítják, hogy nyalok a tanároknak, azért vagyok jó tanuló. Leginkább engem piszkálnak (mert én nem szólok vissza), ez október óta megy így.

Amit kell tudni rólam, hogy változott a külsőm, 20 kg-ot fogytam ebben az évben és odafigyelek a megjelenésre is. Többnyire mások soha nem tesznek nekem negatív megjegyzést.


2022. dec. 8. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz velük....

Nézz át rajtuk, tekintsd levegőnek őket.


Pont az a legnagyobb elégtétel az ilyeneknek, hogy látják, hogy bosszankodsz ezen, és foglalkozol ....

2022. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Eddig jól csináltad: őket megváltoztatni nem tudod, viszont az már siker, ha Te önmagad tudsz maradni.


Esetleg a legközelebbi "Már megint abba szólsz bele, amihez semmi közöd" vagy "ilyenkor meg tud szólalni" kiszólás után megjegyezheted, hogy "neked viszont most sem sikerült okosat mondani", vagy a "már megint nagy a pofája" kommentre mondhatod, hogy "nekem legalább van mire", vagy "még mindig nem akkora, mint a tied".

A "milyen dögszag van ebben a teremben, a hulla nem rohad ennyire" meg hasonló megjegyzésekre a "túl közel van az orrodhoz a szád" megjegyzés dukál, persze csak ha már nagyon fárasztó, hogy mindig ezzel jönnek, mert kissé erős. Meg úgy egyébként is, csak módjával a visszavágásoknak.

2022. dec. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
szaladj nekik izomból egy rúdugráshoz használt bottal
2022. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnököt vagy tanárt megkérhetsz, hogy engedje meg neked azt, hogy elülj tőlük messzebbre. De egyébként mást nem nagyon tudsz csinálni sajnos. Mindig is lesznek ilyenek az életben. Vagy irigyek vagy tetszel nekik vagy egyszerűen ilyen a természetük. A távolság hátha segítene.
2022. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 pancsi22 válasza:
84%

Átérzem a helyzetet: én is az éltanulók közé tartoztam, és sokszor hozzászóltam az órákhoz, mert már zavart, hogy annyira nem tudták a választ. Bár nem nagyon szidtak, mert tudták rólam, hogy amúgy segítőkész vagyok, és akár szívesen osztozkodom kajában is. :D


Tapasztalataim szerint nem érdemes veszekedni velük, mert az ilyen embereken nincs kikapcsoló gomb, rosszabb lesz a piszkálás, ha vissza mersz szólni.

Azt tudom javasolni, hogy találj magadnak egy olyan baráti kört, akik kedvelnek és megvédenek, esetleg ülj messzebb ezektől a lányoktól, és fogd néha vissza magad a tanároknál, csak akkor szólalj fel, ha tényleg szükséges. És ne tartsd magadban a hasonló problémákat, jobb megbeszélni őket családdal, pszichológussal vagy akár vadidegenekkel az interneten. ;)


Amúgy ez az utolsó éved, ennyit már ki lehet bírni, csak a ballagás dátuma lebegjen a szemed előtt. Hidd el, az egyetem ebből a szempontból jobb lesz, mert ott senkit se fog érdekelni, hogy ki szólal fel, csak éld túl az órát.


Sok sikert!

20L

2022. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez vagyok lányban, dettó azt csinálják. Múltkor bementek a terembe és elkezdik mi ez a vénasszony szag. Van egy lány aki szószerint mindenhez odaszól de már annyira irritáló hogy ezt csinálja. Kényes bajkarika mind. Alig várom hogy évvége legyen és megszabaduljak tőlük. Én úgy tudom kibírni hogy nem szóluk hozzájuk egyaltalán,meg sosem beszélek csak ha szólítanak a tanárok, néhe egyszer kétszer beszólnak azt meg leszarom. De tudom mit érzel nagyon irritáló ilyen közegbe járni. Valahogyan próbáld elviselni kitartást!
2022. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem rosszul teszed, hogy nem szólsz vissza nekik. A belső feszültség csak nőni fog benned és ha nem náluk akkor valahol máshol ki fog bukni belőled a későbbiekben. A lehető legrosszabb dolog, ha ezt magadban tartod, ezzel csak ártasz magadnak.

Szükséges, hogy megértesd velük, hogy ezt nem csinálhatják veled büntetlenül. Nem azért van erre szükség, mert te olyan agresszív típus vagy vagy ilyesmi, hanem a későbbi konfliktusok elkerülése érdekében.

Szóval ha legközelebb meghallassz valami ilyesmit, akkor állj fel nyugodtan óra közben, menj oda hozzájuk és ordíts rájuk, hogy azonnal hagyják ezt abba.

Ha nem akarsz ilyen szinpadias fellépést vagy, hogy a tanár esetleg közbe szóljon akkor várd meg a szünetet és akkor ordítsd le a fejüket.

A lényeg, hogy kicsit meg legyenek alázva a többiek előtt, tanulják meg, hogy veled nem jó dolog szórakozni!

A saját belső békéd érdekében jobb ha valahogy minél előbb elrendezed ezeket a szituációkat mert sok ilyen lesz még az életben.

2022. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Irigyelnek meg tetszel, imponálsz nekik, csak ilyen ostoba módon fejezik ki az érzelmeiket. Feltehetően lelkileg primitívek.
2022. dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
A kutya ugat, a karaván halad. Ezt akár nekik is mondhatod. Akkor szólj vissza, ha neked mondanak valamit direktben. Ha nem, csak mosolyogj. Irigyek és buták. Erre gondolj.
2022. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Smárold le az egyiket. Arra tuti nem számítanak, utána békén fognak hagyni.
2022. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!