Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi tanárként mit gondoln...

Egyetemi tanárként mit gondolnál ha az egyik általad tanított hallgató így teljesítene?

Figyelt kérdés

Az egyik szaktársamról van szó. Az egyik gyakorlati órán az összes (2) zh-ja egyes lett, beleértve azt is, hogy mindet újra lehetett írni a javítás érdekében egyszer, és azok is, de így a kettes közelében sem. Órán kb semmi aktivitást nem mutatott, azon kívül, hogy jegyzetelt.

Aztán írjuk ma délelőtt az utolsó javítót (ő, én, meg egy valaki), ami csak azoknak van, akik megbuktak, igazából ponthatárok ugyanazok, mint év közben, és nem csak kettes lehet.

A tanár közölte, hogy ő ott nekiáll javítani, aki akarja azt is megvárhatja. És ott várom ezzel a szaktársammal az eredményt, és bmeg, hibátlan lett neki. Ezt hogy? Nem fura, ha valaki tulajdonképpen négy dolgozatot nem tud megírni legalább egy kettesre, erre az ötödik, ami az egész féléves anyag, egybe, az meg hibátlan neki..?


2023. jan. 9. 11:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Mennyivel előrébb lennél, ha őt magát kérdezted volna. Komolyan mire jó ez a gyakori tippmix? Miért nem divat egymással beszélgetni, ha valami érdekel. Nem egymásról?
2023. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Vagy eddig nem volt ideje egyáltalán készülni rá, de az utolsó lehetőséget a javításra nem akarta elrontani, így készült rá keményen. Nekem is volt ilyen már.
2023. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#9 Csak felismerem a saját csoporttarsamat, pláne, hogy azon az órán összesen voltunk 12-en :D

#8 Minden feladattípushoz volt ilyen 30 oldalnyi feladatgyűjteményből, és abból voltak válogatva a feladatok, de csak nem magolt be kb 6x30 oldalnyi feladatot, és azoknak a levezetését, planez, hogy némrlyiknek van vagy egy oldal. De kétségtelenül, ha valaki végig vette az összes feladatot otthon, akkor nem lehetett a dogába olyan, amivel ne találkozott volna.


#10 A tanárunk egy középkorú, majdnem inkább idős, házas nő. Esélytelen, hogy lett volna valami.


#11 Kérdeztem, de alapból az volt a válasz, mint a rendes zh-k előtt, hogy szerinte felkészült, menni fog neki.

2023. jan. 9. 12:12
 14/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem csak szexszel lehet fizetni. Amúgy annyiféle perverzió/fétis van, akár ez is belefér.
2023. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 NTBS ***** válasza:
77%
Összeszedte magát és tanult.
2023. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%

Doktoranduszként tanítok, nem gondolnék az illetőről semmit. Jelezném, hogy ez egy felnőtt képzés, ahol mindenki magának tanul. Én nem vagyok zsaru, sem mániákus, hogy minden piti ügyön pattogjak. Próbálom kiszűrni a csalást, figyelem a hallgatókat vizsga, zh alatt pásztázva, de én sem vagyok mentalista és nem is feladatom.


Egyébként számtalanszor volt már ilyen velem is. Nem mindenki azért ír elégtelen zh-t, mert teljesen hülye. Én is írtam 10-20%-os zhkat, mert épp egy másik tárgy fontosabb volt vagy épp párhuzamosan tanultam két szakon és a záróvizsgám jobban érdekelt, mint egy himihumi kötvál például. És volt olyan is még az elején, hogy rosszul tanultam egy tárgyra vagy nem mértem fel megfelelően a nehézségi szintet és a készülési időt, aztán azzal fürödtem be. Meg nullázták ki már nekem is a feladataimat azért, mert nem fordult a kód vagy hibás volt a levezetés és hiába volt helyes az eredmény, hülyeséget csináltam.


Ez benne van a pakliban.



És mint oktató mondom: majd mi azt tudjuk. Nem a te feladatod hüledezni mások eredményén. Nagyon sokan megtáltosodnak aláíráspótlóra, mert érzik a vesztük és az egy év csúszás súlyát. Én korrepetálok is magánvállalkozóként a képzés mellett, általában szorgalmi időszak utolsó hónapjában keresnek meg a legtöbben. A többség akkor érzi, hogy szorul a hurok, miután elbukott 1-2 zht.

2023. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy több olyan tárgyam is volt, ahol ugyanabból a feladatbankból voltak a kérdések. Volt vagy 200 kérdés, minden vizsgán abból lett kiválasztás 20-30. A felsőbbévesek összeírták az évek alatt a teljes feladatbank anyagát, elég volt azokat begyakorolni.
2023. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
Lehet dolgozik mellette. Szar tud ám lenni, mikor a munkahelyeden projektzárás van, neked meg azon a héten lesz zh-d. Azt már én is jó előre látom elúszni kapásból készülök a következő alkalomra inkább.
2023. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
5%

Vagy nagynehezen sikerült összeszednie magát, vagy elég jól csal ahhoz, hogy ne tűnjön fel.

Ő dolga, magának tanul.

2023. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Metionin ***** válasza:
50%
Volt már ilyen, azt gondolnám, hogy a zh-k időpontjában valami miatt nem tudott tanulni, másik zh-ja volt, dolgozott, családi ügyei voltak, akármi. Csalni nem igazán tudnak mellettem, mert szóbeliztetek is. Mégis van, hogy 3 zh-ja kapa, szóbelin meg hibátlan.
2023. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!