Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanároknak miért fétisük az...

A tanároknak miért fétisük az órai "aktivitás"?

Figyelt kérdés
Minden órán jegyzetelek és figyelek, ha engem kérdeznek válaszolok. Ezzel már többet teszek mint az osztály jelentős része, de mindegy... És rendszeresen megkapom a tanároktól, hogy jajjj nem vagyok elég aktív órákon. Miért is? Azért, mert mikor feltesznek egy kérdést az osztálynak, nem vagyok hajlandó ordítani mint a fába szorult féreg, hogy meghallják a választ (lévén csendet teremteni, fegyelmezni egyik se tud)? Vagy én is kiabáljak be alpári vicceket a tananyagról, az aktívabbnak számít, mint a folyamatos figyelem és jegyzetelés?

2023. febr. 1. 20:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%

A tanárok 99%-a egy idióta.

Kár ragozni.

Mondjuk ennyi pénzért nem csodálom, hogy csak az alja maradt.

2023. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Darius- ***** válasza:
69%
Fontos az orai aktivitasod, beszéded, mert abbol tanul a tobbi diak is.
2023. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
14%
Majd ha már nem jársz iskolába senki le se fogja s*arni hogy beszélsz e vagy nem. Ha nem beszélsz, majd levegőnek néznek :)
2023. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

#1 Nekem is ez a tapasztalatom. 3 tanárunk van összvissz akire azt tudnám mondani, hogy tud is tanítani és a személyisége is megvan hozzá. A többi vagy nem tudja mit csinál, vagy egy rosszindulatú/idegbeteg gyökér akit sose lett volna szabad gyerekek közelébe engedni.


#3 Nagyon remélem. Én lennék a legboldogabb:)

2023. febr. 2. 07:47
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van.

1. Tőlünk is ezt várják el, ha pl. bejön az igazgató óralátogatásra, vagy tanfelügyelet, minősítés stb. Elvárás, hogy ne arról szóljon az óra, hogy én mesélek, vagy kivetítek egy diasort, ti meg jegyzeteltek csendben.

2. Fontos készség- és képességfejlesztés szempontjából, hogy beszéljetek is, gondolkodjatok a tananyagon, tudjatok kérdést feltenni a témával kapcsolatban (egyáltalán merjetek kérdezni).

3. Valószínűleg a jobb képességű, értelmesebb diákok közé tartozol, ezért a tanár örülne, ha segítenéd az óra gördülékeny menetét, illetve a többiek is hallanának tőled jó válaszokat, kérdéseket stb. Vagy pl. szeretne neked beírni órai munkára egy ötöst.

2023. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Amikor munkába állsz és jön az első leépítés, amikor kiválasztják, hogy ki maradjon, akkor is azt nézik, ki az aki a legaktívabb, és nem azt, hogy ki az aki bement, túlélte a 8 órát csendben.
2023. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
48%
Én is ilyen voltam, nem igazán jelentkeztem, figyeltem és jegyzetetlem, dogákat mindig 5-ösre írtam.A legnagyobb problémám ebből az lett, hogy 4-est kaptam szorgalomból, nagy dolog, ki nem xarja le. Munkahelyen ezért nem küldenek el, ha jól teljesítesz(legalábbis normális munkahelyen).
2023. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%
Hat ja de valszeg téged küldenek el először ha kuka vagy
2023. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
#8 Ami jó nagy f*szság, mert az ember dolgozni megy oda, nem beszélgetni. Nem tudom miért erőltetik rá a szociális interakciót mindenre, még az olyan élethelyzetekre is, amiknél nincs helye beszédnek, mert koncentrációt igényelnek.
2023. febr. 5. 11:43
 10/34 anonim ***** válasza:
24%

az 1-es nagyon jól összefoglalta tömören.


A magyar oktatási rendszer évtizedekkel van elmaradva. Felesleges lexikális tudást tanítanak jobbára olyan tanárok, akik alkalmatlanok voltak komolyabb szakra/versenyszférára.

2023. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!