Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felsőoktatásba jelentkez(het)n...

Felsőoktatásba jelentkez(het)nek kevésbé eszes, anyagokat nehezen megjegyző, néha lassabban kapcsoló diákok is? Nappalira, levelezőre, fiatal, v. középkorú - mindegy. Az a kérdés lehetnek-e erre "példák"? Ha igen, ők azok, akik rendre lemorzsolódnak?

Figyelt kérdés

Feltételezem valószínűleg nem pénzügy-számvitel, vagy nem mérnök képzésekre jelentkez(het)nek ők, hanem talán inkább humán, vagy pedagógiai szakokra.


De tudni nem tudom, ezért kérdem Tőletek, ismertek-e évfolyamtársaitok közül ilyen egyéneket (vagy múlt időben voltak-e ilyenek nálatok, a Ti képzéseiteken)?


Vajon van-e ilyen embereknek esélyük végig bent maradni? (Ha már nyilván nem is ők lesznek summa cum laude minősítésűek.)



2023. febr. 28. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Sokféle lemorzsolódó van. Van, aki rájön, hogy a képzés értelmetlen, van, aki csak szimplán nem akarja már csinálni, nem bírja pénzzel, magánéleti dolgok, vagy kap egy jó munkát. Meg persze akik nem bírják. Azért ha nehezen tanulsz, tanárit pl elvegezhetsz, nem túl élesek a szaktársak általában, kérdés, hogy pl tanár minek akarnál lenni...
2023. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy szabad ország. Bárki jelentkezhet bármire, max semmi értelme nincs.
2023. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
No name sulikat sokan elvégeznek, ha még ahhoz is hülyék, akkor abból is a fizetőset. De azért szerencse, hogy a munkaerőpiac szelektál.
2023. márc. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen az a "névtelen iskola"?? 😁


Én csak olyanokat ismerek, hogy szegedi, nyíregyi, soproni, egri, illetve a fővárosban meg egy rakat ismert nevű...


Nem tudom melyek lehetnek azok az országban, amiket utolsó szerinted "könnyebben" el lehetne végezni?


De én inkább arra kérdeztem rá, hogy például egy debrecenire, vagy egy sopronira jelentkezhetnek-e nehezebben anyagokat megjegyzők, kevésbé éles eszű (fiatal, idős, mindegy) hallgatók?


(Csak annyi lehet fix, hogy valószínű nem orvosi, vagy nem közgazdasági képzésekre jelentkezhetnek ezek közül többen.)


Furcsa, hogy kevés hozzászólás született eddig. Ez ennyire elképesztően ritka jelenség?


Kivétel nélkül mindenki könnyen tanul/memorizál?

2023. márc. 1. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1. Az ész nem pótolja a szorgalmat, szorgalommal viszont sokra lehet vinni, ne felejtsd el. 😇
2023. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!