Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meddig szerelem és honnantól...

Meddig szerelem és honnantól zaklatás?

Figyelt kérdés
Adott egy 22 éves lány aki beleszeretett az egyik (nőtlen) egyetemi tanárába. A tanár nem akar tőle semmit (szerintem), az emailjeire is csak addig válaszolt amíg azok az órák anyagáról szóltak. Amióta a lány elkezdett célzásokat tenni, egész egyszerűen nem válaszol neki. A lány egyértelműen soha nem vallotta be mit érez, csak célozgatott, idézetekkel stb... Mindenesetre választ nem kapott az utóbbi 3-4 mailre. Valahol olvastam, hogy akár fel is jelentheti zaklatásért a tanár. Tényleg ennyiért is feljelenthető valaki? Sajnos kinézem a tanárból, nekem sose volt szimpatikus, nagyon nagy az arca. Mondtam a lánynak, hogy azonnal fejezze be az emailek küldözgetését... csak hát annyira szerelmes a szerencsétlen :( Egyébként semmi durvát, tolakodót (h randizzunk, talizzunk ilyesmi ) nem írt...

2023. márc. 4. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem tudom, hogy ennyiért fel lehet-e jelenteni valakit, de gimnáziumi éveim alatt kirúktak egy diáklányt, mert "zaklatta" a töritanárunkat.

Nagyon jóképű pasi volt és a csaj többször megpróbált kikezdeni vele.

2023. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
SZóval ezek után még a tanár az ellenszenves... :)
2023. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez akkor is zaklatás, mivel nyilvánvaló, hogy a tanár nem akar tőle semmit. Valószínűleg semmi sem volt köztük, ami indokolná a lány érzéseit, hog, valóban szerelmes. Felejtse el gyorsan.
2023. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Üsd be a Google-be, hogy zaklatás. Benne lesz. Ennyi még nem bűncselekmény (de ettől még nagyon ciki viselkedés).
2023. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Ezek a csalfa diák lányok, ilyenkor hol van a metoo mozgalom?
2023. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En gimiben a biosz kémia tanarunkkal elég jól elbeszelgettem, először nyilvan csak az órák anyaga érdekelt vagy ha valamit nem értettem, de pl vele lehetett teljesen másról is beszélgetni, sőt sokszor volt hogy o hozta fel a témát. Nem voltam bele szerelmes és ő se belém, teljesen tanár függő ki hogy reagál, de azért idézeteket küldözgetni egy tanárnak elég meredek, ha még meg nem is válaszol rá azt le lehet venni, hogy nem nagyon kíváncsi rá és abbahagyni. Esetleg még meglehet tőle személyesen kérdezni, hogy ugye nem értette e félre, nálam volt ilyen amikor valami olyat írtam ami félreérthető is lehetett de szerencsére nem úgy értette. De nem hiszem, hogy feljelentene ilyen miatt, szerintem csak simán megmondana hogy elég. Lehet, hogy családja és gyereke is van, mellesleg egy normális tanár nem fog kikezdeni a diakjaval, aki kikezd azzal már valami nem oké.
2023. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!