Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 2 hónap múlva érettségi,...

2 hónap múlva érettségi, annyi idő alatt fel lehet készülni a nulláról? semmi motivációm nincs, legszívesebben egész nap aludnék

Figyelt kérdés
Irodalomból és matekból szó szerint semmit nem tudok, töriből meg nagyon keveset

2023. márc. 6. 00:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég a kettes, vagy van azért mögöttes tudásod, figyu Én be adtam, hogy érettségi előtt 2 nappal tanultam.

Infó az majdnem 5-ös lett, de annál stabil mögöttes tartalom ott volt.

Matekra próbáltam nyomni meg törire jobban, némi irodalommal, a mmatek lett kegyelem kettes kb, meg a német egy erős kettes, a többi 3-4.

Szóval 2 hónap alatt bőven van időd, bár Én még 15-ben érettségiztem.

2023. márc. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Valóban attól függ, hogy mi a cél, ha csak annyi hogy átmenj akkor simán elég lesz ennyi idő. Na meg nem mindegy az sem, hogy alapból mennyire vagy jó tanuló.

Én angolból mindig stabil négyes-ötös voltam, és nem is készültem rá túlzottan, inkább kitöltöttem pár előző évi érettségit gyakorlásnak, meg is írtam ötösre. Ugyanakkor töriből általában ilyen hármas körül mozogtam, arra próbáltam kicsit jobban felkészülni, de akárcsak te, nem tudtam magam rávenni. Mint kiderült, ez viszont pont olyan hogy ha van egy kis logikád akkor tök jól ki tudod következtetni a legtöbb választ.

Magyarból, földrajzból is két darab négyes írtam, úgy hogy nem nagyon erőltettem meg magam.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én pont a covidos időszakban vizsgáztam, így nem volt szóbeli aminek én örültem, mert szerintem csak rontottam volna rajta.

2023. márc. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Nullán azért nem vagy semmiképp, mert legrosszabb esetben órákon jó ideje készültök rá. Azokat a feladatokat kéne kezdésnek erőltetni, pl. matekból.


A többire tételekre van szükséged, azokat lehet rövidíteni, hogy ne legyen nagyon száraz.


Még lenne annyi idő hogy átmenj, de akkor neki kell kezdeni. Ha elengeded, akkor eléggé megfogod szívni a következő éveidet, arról nem beszélve, hogy ezzel a beleszrós hozzáállással magadnak mekkora szégyent okoznál.


Persze ha elég a 10-11 osztály amivel nem mész semmire, és hogy az életed kisiklik, akkor a te döntésed.

2023. márc. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi érettségik tételeit nézd meg, tanártól kérdezd meg mit lát esélyesnek, mik lehetnek amik "eddig nem voltak".

Minden tételből írj vázlatot (vagy keress vázlatot, de annak teljességét ellenőrizd) és az alapján mehet jól a tanulás.

2023. márc. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Van még 63 napod az érettségiig, de ki számolja.
2023. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
1 hónap alatt én felkészülten.
2023. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanmár, fölösleges. Jó lesz neked a gyári meló is nettó kétszázért. Abból is simán lehet havi több liter sört meg 2-3 doboz cigit venni.
2023. márc. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Napi ütemtervet készíts, hogy "melyik nap milyen tételeket dolgozol ki", stb.

Ehhez tartsd is magad.

2023. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#7

Nem tervezek ebben a szemétdomb országban maradni, itt diplomával se keresnék annyit mint kint érettségivel

2023. márc. 6. 09:50
 10/25 anonim ***** válasza:
46%
Jó látni, hogy talpraesett, elszánt és felkészült vagy! Hogy tisztában vagy a pénz értékével, a "külföldön" élés költségeloszlásával, a megélhetés fortélyaival. Én ezt már akkor sejtettem, amikor írtad, hogy a 4 éves tananyagból semmit sem tudsz és 2 hónap alatt akarod megtanulni. Ez érett, felnőttes gondolkodásra vall. Csak így tovább, sok sikert!
2023. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!