Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Reggel 8 előtt ha bemegy...

Reggel 8 előtt ha bemegy valaki a suliba akkor utánna kimehet úgy,hogy nyolcra visszajön?

Figyelt kérdés
A barátőm ma bejött a suliba 7:30-ra. Azt mondta nekem,hogy ő csak lepakolja a cuccát és megy találkozni a pasijával a szomszéd utcába. Kisétált az iskolából és 7:50-re visszajött és ment órára. Ezt megteheti? Ha történt volna vele vaalami miközben kint van akkor az a tanár felelőssége lett volna?

2023. márc. 17. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Iskolától függ milyenek a szabályok. Mi ki-be sétálhattunk, kajaszünetre elmentünk boltba megy McDonald's-ba. Persze csengetésre mindenképp vissza kellett érni.
2023. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Én sose értettem ezt a 'ha történt volna vele valami' dolgot. Azért meg kell tanulni felelősséget vállalni saját magadért is.

Minket is konkrétan állandóan az iskolában tartottak, meg kaját venni se mehettünk ki. Gyűlöltem, olyan volt, mint egy börtön.

Szerintem egyébként 8-tol kezdődik a tanítás, úgyhogy addig miért ne mehetne el. De ez csak az én logikam.

2023. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk amit 1-ben írtam az középiskola. Általánosban mi se mehettünk ki...
2023. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom, hogy az iskola vállalja érted a felelősséget attól a ponttól, hogy elkezdődik a tanítás, addig a pontig, hogy kicsengetnek az utolsó óráról. Szóval esetedben 8:00-tól, így akár ki is mehet. Elméletileg.

Iskola válogatja, hogy mik a szabályok.

2023. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Iskolától függ. Nálunk elvileg ha bementél nem hagyhatod el az épületet a 6. óráig, akár elkezdődött a tanítás, akár nem. Ettől függetlenül mindenki ki-be járkál boltba, cigizni, stb. Egyszer az egyik osztálytársamat elkapták kint, osztályfőnökit kapott érte. Sose értettem minek ez, a diákok itt minimum 15 évesek, de van 20, 21 éves is (5 éves képzések vannak), azért ennyi idősen az ember már ismeri az órát és tudja vállalni a felelősséget a tetteiért.


Olvassátok el a házirendet, abban tuti benne van.

2023. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs benne az a baj.
2023. márc. 17. 20:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Az van benne,hogy a tanítási idő alatt a tanárok felelnek érted.
2023. márc. 17. 20:57
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Iskolafüggő.

Nálunk az egyik sulimban a portásnak megvolt az összes osztály órarendje.

Én egyszer lógni akartam az óráról és utolsó óra lett volna ezért gondoltam, hazamegyek. A portás tudta melyik osztályba járok, megnézte az órarendet, látta milye órám lenne, tudta, hogy ha elmaradt volna akkor nem egyedül én akarnék kimenni, hanem x másik gyerek is, kikérő meg nem volt nálam, szóval nem engedett ki.

Szóval, ha neked 8-tól lenne órád akkor 8 előtt engednie kéne, hogy kimenj, de ezt az iskola is válogatja.

Például általánosban álunk olya nem volt, hogy 8ra esel be, ha jól emlékszem 7:45-ig be kellett érned és 7:45-kor a portás felírta a nevedet, aztán ha x alkalommal érkeztél 7:45 után akkor kaptál egy beírást az üzenődbe, tehát ott biztos nem engedték volna a ki-be mászkálást, csak ha nyomós indokod lett volna rá.

Mondhatnánk azt is, hogy mi a garancia arra, hogy 8-ra visszaérsz, de it már nem vagyok benne biztos, hogy kit vennének elő, ha veled valami történik az utcán. Egyszer például volt egy eset, hogy egy gyerek késve indult otthonról és útközben balesete volt és a szülő az iskolát okolta, de nem az iskola felelőssége volt, hiszen ők onnantól felelősek a gyerekért, hogy a gyerek belépett az épületbe. Tehát ebből a szempontból a portás lenne a hibás, hiszen te már bent voltál.

Ugyanakkor, ahogy írják, az iskola az első órádtól felelős érted, ami az esetedben 8-tól kezdődik, tehát az mindegy kéne, hogy legyen, hogy 7:30-kor te az iskolába bementél és kijöttél vagy a hentesnél voltál vagy otthon mostad a fogad, de a kérdés, hogy ez tényleg így van e és ebből jönne a válasz, hogy hivatalosan a portás kiengedhet-e.

2023. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk anno középsuliba hivatalos álláspont szerint csak engedéllyel lehetett elhagyni az épületet amit a szünetben az ügyeletes tanártól kellett kérni. A legtöbb mellett simán kimehettél mert le sem jött az ajtóhoz, aztán voltak olyanok akik kint cigiztek a diákokkal, de olyan is volt aki sehova nem engedett. Mondjuk olyan csak 1 darab de ő alapból problémás volt.
2023. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alapelv: a kiskorúért a szülei felelősek. Amint belépett az iskolába, a felelősséget átvette az iskola.

Tehát valóban, ha bármi baj történik veled, előveszi a hatóság és a szülő is az iskolát és veszélyeztetés, kötelezettség mulasztás miatt.

2023. márc. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!