Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igazgatói intőt kaptam,...

Igazgatói intőt kaptam, amiért nem végeztem ingyen munkát az iskolának osztályfőnöki órán, csak szerintem volt ez unkorrekt?

Figyelt kérdés

A fenntarthatóság jegyében osztályfőnöki órán nem volt hagyományos óra, hanem az volt a feladat, hogy ássunk gödröket, és hordjunk be facsemetéket a kint parkoló autóból, majd ültessük el őket.


Ami nyilván ingyen munka, az iskola velünk csináltatja ezt meg, ezen sprólolnak, miközben rendes fűtés sincs az iskolában, és néhány fal penészes is.


Mondtam, hogy én nem fogok senkinek ingyen dolgozni, ezen összevesztem a tanárral, aki felküldött az igazgatóiba, és igazgatói intőt kaptam. Csak szerintem unfair az egész?


Azt értem, ha önkénteseket toboroznának erre a feladatra, merthogy nincsen rá kerete az iskolának, hogy másokkal ültettesse el, és ezért diák önkénteseket keresnek, akkor elmentem volna tök szívesen, de amikor rádparancsolnak, hogy csináld ezt és kész, az nekem nem pálya.


2023. ápr. 27. 12:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem csináltad meg órán azt, amit a tanár feladatként kiosztott. Jogos.

Nem a te dolgod eldönteni, mi fair és mi nem. Nem a tanár saját kertjében kellett volna segítened.

Az adott feladat sem irreálisan megterhelő, sem emberi méltóságodban sértő nem volt.


Teljesen jogos volt az igazgatói.

2023. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%

Én is ilyen vagyok mint te. :D

Le fognak pontozni de nem különösen izgat.

Jól látod a szitut. Simán megtehetné a gondnok is ezt de gyorsabb olcsóbb egyszerűbb a diákokkal ezt csináltatni. Hol van ez a tantervben? Velünk is csináltattak ilyet de hát sajnos rám pont rám jött annó a hasmenés és sajnos 40percet ott kellett üllek tudod… Dolgozzon ingyen meg egy of. 5-ösért az akinek 6 anyja van. Nem esik nehezemre a munka mielőtt valaki belekezd. De iskolában tanulni vannak a gyerekek és nem dolgozni. Mi ez? Technika óra?

2023. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

Minket még általános iskolában kivittek egy délelőtt szemetet összeszedni a faluban, árokból a hulladékot felszedni stb.


A facsemete ültetés is hasonló, úgy értem ezek hasznos munkák.


Nem villanyt szereltettek veletek, meg padokat csavaroztatok össze. Annál azt mondom jogos is lehetne a hiszti:D

2023. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

Neked van igazad!

Üdv ebben a csodás országban...

2023. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem a hasznosságát nem értem, hanem azt, hogy miért kötelező, önkéntesként én is mentem volna, sokkal jobb viszonyt ki lehetett volna így alakítani az ottlévő diákokkal, és tanárokkal.


De az, hogy az osztályfőnök bent ül a terembe, az igazgató bent veri az igazgatóiba, te meg csináld ezt mert kötelező, az nem valami korrekt.


Bőven beszállhatott volna a gondnok, vagy az igazgató is, mint “hadvezér” példamutatásként.


De akkor mostantól minden óra helyett szemetet szedek pl a városban, ez hasznos munka, senkin nem szólhat le érte :)

2023. ápr. 27. 12:44
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nincs igazad.


Talán énekórán nem énekelsz ingyen, mert valakinek ez a munkája, és pénzt kap érte?

Irodalomból nem írsz elemzést, mert másokat megfizetnek azért, hogy írjon?


Az osztályfőnöki órák fejlesztési területéhez tartozik a fenntarthatóság, környezettudatosság (igen, az osztályfőnöki órákhoz is tartozik tanterv). Amit megtagadtál az ennek a hatékony fejlesztése.


Kérdés, arányos-e az igazgatói, de az nem, hogy a tanulói kötelezettségeidet megszegted.

2023. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha ennyire nagy a lobbi a fenttarthatóságért, miért nincsen pl szelektív hulladékgyűjtő az iskolában? Miért nincsenek külön kukák kirakva a veszélyeshulladéknak?


Szimplán arról van szó, hogy csórók voltak felbérelni erre munkaerőt, és megoldatták a diákokkal, a rá szánt pénzt, már ha volt pedig zsebre tette valaki, ennyi.

2023. ápr. 27. 12:50
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

"Ha ennyire nagy a lobbi a fenttarthatóságért, miért nincsen pl szelektív hulladékgyűjtő az iskolában? Miért nincsenek külön kukák kirakva a veszélyeshulladéknak?"

. Erre mondját angolul: whataboutism.

Ezeket a kérdéseket tedd fel az iksoládban, ne minket fárassz vele.


"Szimplán arról van szó, hogy csórók voltak felbérelni erre munkaerőt, és megoldatták a diákokkal, a rá szánt pénzt, már ha volt pedig zsebre tette valaki, ennyi."

. Jó, szóval ezt eldöntötted.

2023. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Te meg azt döntötted el, hogy nem ingyen munka :D
2023. ápr. 27. 12:55
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

"...csak szerintem volt ez unkorrekt?"


Más szerint igen. De akkor mi értelme volt a kérdésednek, ha csak hisztizni támadt kedved?

2023. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!