Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azok az egyetemisták akik...

Azok az egyetemisták akik dolgoznak vizsgaidőszakban mikor készülnek a vizsgáikra?

Figyelt kérdés
Mert én annak idején nem dolgoztam és még úgyse fért bele sokszor minden vizsga egy vizsgaidőszakba nekem
2023. máj. 30. 06:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Nalunk is dolgoznak egyetemistak. Vendeglatasban sok helyen eleg rugalmas a beo. Heti 3-4 napokat nyomnak tizen oraban, igy marad ugyanennyi tanulni. Ha meg tobb a tanulnivalo szolnak h kovi heten csak 1-2napot jonnek, vagy egyet se.
2023. máj. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Este és hétvégén.
2023. máj. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Munka után, hétvégén, munkába menet.
2023. máj. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én mit csinálhattam rosszul hogy még munka nélkül se tudtam mindenre felkészülni?
2023. máj. 30. 07:27
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindenkinek egyformák a képességei.
2023. máj. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Aztán nem minden egyetemi szakra kell annyot készülni. A magolós, jelenlétet igénylő szakokat nem igen szokták munka mellett csinálni. Én pl. olyan szakot végeztem, ahol csak nappali volt eleve, levelező nem. Egy-két ember dolgozott csak és ők is úgy, hogy ismerős helyen, szóval elnéztek nekik bármit (tud jönni, mégsem tud jönni stb.)
2023. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát én egyetem elején nem tudtam melózni vizsgaidőszakban. Aztán rájöttem mely tárgyakat és oktatókat kell komolyan venni és melyeket nem, így később már simán dolgoztam. Volt olyan vizsga amire kb semmit se tanultam és sikeres volt.
2023. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ a szaktól. Az első szakomon halál volt a vizsgaidőszak, volt 8-18 vizsgám általában... Hát, ott nem nagyon dolgoztam. Utána bevállaltam egy másik alapszakot, ott volt 4 vizsga félévenként, ami tény, hogy olykor sokkal nehezebb volt egyenként is, viszont ha tanultál félév közben, kettőt kapásból le lehetett pörgetni az első alkalomra jelentkezve.


De én például nagyon sokszor tanultam munkaidőben is, egyszerűen a feladataim nem töltötték ki az időm. Vittem a kis jegyzetem és azt lapozgattam (mondjuk én főleg szakirányú, irodai munkát végeztem, ott könnyebb, mint pl ha pultozol).


Illetve a legtöbb alapszakon az első kb 2 év a durva. Onnantól, hogy bekerülsz szakirányra vagy lemennek az általánosabb alapozó tárgyaid, már túléled. Most vagyok utolsó éves ezen a szakon, az első nyaramon még végigtanultam a vizsgaidőszakot. Ebben a félévben konkrétan két vészesebb hetem volt, nincsenek vizsgás tárgyaim egyáltalán.

2023. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

Tanuló és dolgozó egyetemista vagyok, akinek ezek mellett is vannak rendszeresen elfoglaltságai (önkénteskedés, sportolás, magánórák).

Egyrészt sok múlhat azon, hogy milyen szakon vagy. Tagadhatatlanul vannak nehezebb és könnyebb szakok, például egy orvostanhallgató sokkal jobban le van terhelve, mint egy átlagos bölcsész. Aztán általában az utolsó év is keményebb szokott lenni, mint az előzőek, így ez is tényező lehet.

Másrészt nem az utolsó percben kell tanulni, hanem az egész év során. Ha az egész szemeszter alatt rendszeresen átolvastad a jegyzeteidet (pláne, ha az órákon is ott voltál), akkor nagy meglepetés már nem fog érni.

Harmadrészt a lehetőségeidhez mérten a legjobban kell beosztanod az idődet. Ez nyilván a legtöbb embernek más, de szerintem a többségnek van felesleges ideje, amit fel tudna használni valami másra.

Negyedrészt minden ember különböző, más képességekkel. Valakinek valami könnyebben megy vagy más igényei vannak (például kevesebb alvással is beéri).

Hogy a kérdésedre válaszoljak, dolgozni általában hetente kétszer-háromszor szoktam délután és este (egy átlagos műszakom 16:00 és 23:00 között zajlik), így délelőtt bőven van időm tanulni, aztán ugye vannak napok, amikor nem dolgozok, akkor főleg ráérek tanulni és bármi mást csinálni.

22/L

2023. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
18%
Vizsgaidőszakban simán munka után. Nekem mindig a vizsgaidőszak volt a könnyebb, mert akkor hazamentem a munkából és pihentem meg tanultam a vizsgákra. Év közben volt a szopás, amikor egyszerre kellett dolgozni, tanulni és bejárni az órákra. Olyankor sokszor melóban a szalag mellett tanultam. Plusz mivel vizsgaidőszakban minden hétköznap dolgozhattam, a hétvégék szabadok maradtak és akkor egész nap tudtam tanulni. Szorgalmi időszakban ha épp szar órarendem volt, hétvégén toltam a munka nagyobb részét, hogy meglegyen az életben maradáshoz szükséges összeg minden hónapban.
2023. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!