Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diákok, ti közbeavatkoztok,...

Diákok, ti közbeavatkoztok, ha egy kedves ismerősötök összeveszik az osztálytársaival, de a vita nem durvult el?

Figyelt kérdés

Külföldön történt velem, hogy barátkoztam egy lánnyal, aki felettem járt egy osztállyal.

Egy nap ültünk az udvaron és a lányhoz odament néhány osztálytársnője és kifejezték a nemtetszésüket valami miatt, amit a barátnőm csinált az órán, és elkezdték ezen veszekedni. Nem verekedtek össze, nem voltak durva sértések, ráadásul ez az ő ügyük volt és gondoltam, nem szólok bele, kimaradok, hadd intézzék el egymás között.


Amikor elment a lánycsoport, a barátnőm a sírás határán olyanokat mondott, hogy rossz barátnő vagyok és kiállhattam volna érte, megvédhettem volna őt.


Kíváncsi lettem, hogy ti ilyen esetekben beleavatkoztok mások vitáiba vagy inkább kimaradtak belőle?


2023. jún. 1. 23:13
A kérdező szavazást indított:
Akkor avatkozok közbe, ha verekedésbe megy át vagy durva sértéseket vágnak egymás fejéhez
Mindenképpen beleavatkoztok és kiállok a barátom / barátnőm mellett
Semmiképpen sem avatkozok közbe, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni a barátomat / barátnőmet azzal, hogy beleavatkozok
15 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Én egy nagyon határozott kiállású magas, intelligens, gazdag személy vagyok aki megválogatja a barárait, ehhez hozzá tartozik hogy a hozzám hasonló magas egzisztenciájú emberek társaságát keresem akiknek van önbecsülésük és képesek kiállni magukért. Én alapvetően a békés megoldások híve vagyok de ha bármelyik spanomat betalálják van bennem annyi életösztön hogy el tudom dönteni be avatkozzak-e a társalgásba vagy intézi a spanom. Nem vagyok a hosszú viták híve vagy megmondom hogy be lehet fejezni a szószaporítást vagy pikk-pakk kiütök báriit jöhetnek tizen is tesó.


Az a véleményem hogy a barátnőd egy lelkisérült önmagát bevédeni képtelen tag te pedig egy mamlasz vagy aki nem tudja felmérni a helyzetet.

2023. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
En igazi jo baratnomert biztos kiallnek. De ha mondjuk cserediak vagyok, de neha bandazok egy helyi lannyal, akkor nem biztos, h beleszolok. Foleg ha nem vagyok nagyon kepben a helyi viselkedesi normakkal.
2023. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Melyik országban történt, milyen nemzetiségűek voltak?


Mert nekem totál abszurd a történet.

Ha a vita nem durvult el, akkor mi a bánatnak kellett volna közbeavatkoznod?

2023. jún. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem ismerem a körülményeket, hogy min vitáznak, elég nehéz közbeavaktozni egy szóváltásba, hiszen fogalmam sincs kinek van igaza, vagy mivel érveljek. Ezért csak akkor avatkoznék bele, ha durvulni kezd a helyzet.
2023. jún. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!