Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van bármi értelme a bullying...

Van bármi értelme a bullying prevenciós programoknak?

Figyelt kérdés
Őszintén, kétlem, aki bullyingol másokat azt jó eséllyel az ilyen nem fogja meghatni. Szerintem az egyetlen megoldás ha az ember nem hagyja hogy bullyngolják, tudom nem olyan egyszerű de szerintem ez az egyetlen út. Tanárok nem segítenek az emberen ezt már tudjuk, van olyan is aki csak az erőszakból ért. Én eddigi életemben csak középiskola alatt alkalmaztam erőszakot, azt is csak önvédelemből mert nem én ütöttem először. Annyi volt a pozitív oldala hogy az osztályfőnököm megértette hogy önvédelemből tettem és nem lett belőle gondom. Egyébként sűrűn bullyingoltak például általános iskolában, középiskolai elején amíg nem védtem meg magam, összességében büszke vagyok hogy megtudtam védeni magam. Arra annyira nem hogy én is sokszor bántam rosszul másokkal. 23/f
2023. jún. 6. 02:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Szülői nevelés nélkül nincs.
2023. jún. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%

Azzal, hogy be van mutatva az áldozat szenvedése és bizonyos csoportdinamikai folyamatok, lehet esetleg várni, hogy az ilyen bántalmazókat a csoport visszatartja, lebeszéli.

Az Áldozatsegítő Központnak vannak jó videói a különféle bántalmazási formákról, áldozattá válásról.

2023. jún. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
2.Van aki szereti más szenvedését, nem mindig működik ez.
2023. jún. 6. 03:33
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

"2.Van aki szereti más szenvedését, nem mindig működik ez."


Ha sokan (minél többen) tudnak róla, annál nagyobb az esélye, hogy a bántalmazót leállítja a csoport, nem engedik hogy tovább csinálja.

Ha elterjedne, hogy "rendkívül szánalmas" az ilyen, nem csinálnák, aki csinálná, az nem lehetne "csoportvezető", olyanra gondolok, aki a többieket hergeli mások piszkálására.

2023. jún. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudhatod, hogy akikhez eljut ilyen videó, vagy a bántalmazás áldozatra gyakorolt hatását bemutató programon vesznek részt, rájuk miképpen hat.
2023. jún. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Aki ilyen módon bomlasztja a közeget ki kéne hajítania a közösségnek, szerintem az őskorban is így működhetet, ha valami bomlassza a törzset akkor a többi kilöki.
2023. jún. 6. 04:18
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Annyi értelme van mint törött kézre ragtapaszt rakni. A probléma gyökere jóval mélyebben van, viszont legalább el lehet mondani, hogy "hé, legalább kaptál valamennyi ellátást :)"
2023. jún. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Jah, én abszolút nem hiszek már a pszichológusokban mert tapasztaltam hogy haszontalanok, tudjuk milyen az "ellátás". Inkább magamon segítek.
2023. jún. 6. 04:57
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, hogy a múltbeli sok évig tartó bántalmazásom lehet nem következik be, ha akkoriban is lett volna ilyen szemléletformáló program.


Közösséget formáló ereje lehet, sok helyen befogadják, segítik diáktársai a hátrányos helyzetű gyerekeket.

Külföldről beszélek, lehet hogy pont ilyen szemléletformáló programok miatt érték el a teljes befogadást.


Pszichológusok: (ez nem értem hogyan lett idehozva): ha olvasnál pár könyvet, mondjuk "A terapeuta esetei" sorozatból, rájöhetnél, miképpen tud segíteni egy pszichológus.

2023. jún. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Valakinek tud, sokaknak pedig nem.
2023. jún. 6. 05:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!