Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetnék különleges?

Hogyan lehetnék különleges?

Figyelt kérdés
Két éve elköltöztünk kilométerekkel odébb. Ott elfogadtak annak amilyen vagyok, de itt nem. Nem igazán akarok senkivel sem beszélni ( nem mintha nem lenne kedvem hozzá, csak nincs közös témánk). Az osztályban vagy egy fiú, aki tetszik nekem, de mások elmondták neki, és azóta olyan hülyén érzem magam. Azóta próbálok olyan lenni mint a többiek, hogy legalább egy kicsit kedveljen. De ez nekem nem megy. Nagyon szeretek olvasni, és ezért úgy érzem magam, én vagyok az osztály strébere. A másik osztályban van a legjobb barátnőm, de a szülei nem engedik, hogy iskola időben olyan sokat találkozzunk, mert tanulni kell. Teljesen megértem őket, de mellette legalább önmagam lehetek. Félek állandóan, hogy mit szólnak hozzám. Minden nap rettegve mentem iskolába, mert nem értettem mi bajuk velem. Tavaly szeptemberben nagyon vártam az iskolát, hátha minden megjavul és lesznek igazi barátaim, de nem igazán sikerült. Mindenhol azt olvastam a remény hal meg utoljára így most is várom, de tudom feleslegesen. Segítsetek! Nem akarok ugyanolyan lenni, mint ők, de a sértéseik nagyon bántóak. Hogyan lehetnék különleges úgy, hogy elfogadjanak?

2012. aug. 5. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor bekerültem a mostani sulimba (11évesen) sok barátra tettem szert. Csak lányokra. Én egy dagi kislány voltam, és mégis, láthatod a külsőn nem múlik vannak-e barátaid (nem tudom ez most hogy jött ide de mindegy) Mostanra, (9.osztály) lefogytam, de már 8.ban nem voltam dagi. Ekkor kezdtem el távolodni az osztálytársaimtól. Eleinte, csak velük barátkoztam, és volt a párhuzamos osztályban egy lány aki velem akart haverkodni. Eleinte csúnyán viselkedtem vele, hívott nem vettem fel, közbe a szemébe jópofiztam. Ennek a lánynak nem voltak barátai a saját osztályából, ezért volt rám kattanva. Talán azért nem voltak barátai mert nagyon is szókimondó volt, és szégyelni se szégyelt kínos témákról is beszélgetni. Na és 6./7. osztályra teljesen összebarátkoztam vele. (Most már ő a legjobb barátnőm.) Ebben az időben azért még az osztályból is voltak legjobb barátnőim. Most megyek 9.be, és 8. végére eltávolodtam az osztálytársaimtól. Azért, mert a másik osztályos csajjal jobban egy hullámhosszon vagyunk, valamint az osztálytársaim, hát hogy is mondjam, páwásodnak, k.rvulnak. Látszik rajtuk, hogy érdekli őket, mit gondolnak mások. Persze nem azt mondom hogy engem meg a legjobb barátnőmet nem érdekel, de minket pl nem érdekel ha egy 'szexi' pasi nem bámul minket, vagy figyelmen kívül hagyjuk, ha valaki beszól egy kisebb dologra, amit fölösleges felfújni. Az osztálytársaim mégis felfújják. Na meg, az osztálytársaimnál szinte csak a külső fontos. És mostanra, bár én meg az egyik oszt.társam a legjobb barátnőknek tartjuk egymást, tudom hogy nem így van, és ő is tudja. És mégis, nem érzem hogy ki lennék rekesztve, mert az oszt.társaim helyett ott vannak a felsősebb, vagy éppen az alsósabb diákok, akik szintén a barátaim. Meg kell jegyeznem, a 'felsősebb' barátaim közül páran azért barátkoznak velem/velünk mert ők is úgymond olyan kirekesztettek. Pl. egy dagi srác aki visszahúzódónak tűnik, de nekem volt szerencsém megismerni, és kiderült hogy ha olyan társaságban van, nem is az :) Na és a hosszú történetem után, válaszolok neked. Szerintem ne akarj teperni arra hogy egy olyan társaságba bevegyenek, ahol eleve hülyék a tagok. (Ha nem lennének hülyék, nem mondták volna el a srácnak a titkodat, hanem megtartották volna, szerintem ez alap az olyan barátnőknél akik tisztelik egymást) Persze néha én is úgy gondolom, jó lenne egy álompasi, vagy az osztály leghelyesebb fiúja, de aztán rájövök, hogy a 'jó pasi' lehet olyan is akinek a kinézete nem 10/10 hanem azért jó pasi mert el lehet vele beszélgetni, a problémákról és a hétköznapi dolgokról egyaránt. És tudom hogy azt akarod hogy elfogadjanak, megértelek. És erre sajnos nem tudok praktikát mondani hogyan csináld, én viszont el voltam fogadva, mégis rájöttem, jobb ez így nekem hogy több igazi barátom van. Az hogy folyton olvasol, nem tesz stréberré, a mi osztályunkban pl. ez divat lett, még az osztályr.banc is boldogan hencegett azzal, hány könyvet olvasott ki. Ami a barátnődet illeti, (én anyum is ilyen) próbálja rábeszélni anyukáját, hogy legalább hétvégéken engedje el, ha más nem, mondja fel neki a megtanult anyagot. Én a barátnőmmel majdnem minden szünetben együtt vagyunk, meg van pár közös óránk is ahol együtt ülünk. És a suli sem olyan hosszú, nemsokára eltelik, azt fogod észrevenni, és ha eltelik ugye azt jelenti hogy új osztálytársakat kapsz :) És igen, csak 15 éves vagyok és az én számomra is fura hogy ilyen filozófusként írtam ezt le xD. Leírnád te is a korodat, légyszi, ez végig érdekelt, ahogy írtam :)
2012. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is: köszönöm a tanácsot. Azt mondtad, nem megfelelően válaszoltál. Szerintem még többet is mondtál. Ha te nem írsz, holnapra teljesen leamortizálódtam volna.

Másodszor: Nem nagy a korkülönbség. Én 14 éves lány vagyok. Most hogy ezt a tanácsot elolvastam, úgyérzem, teljesen megújultam.

Köszönöm! <3

2012. aug. 5. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segítettem :) majd még beszélgethetnénk priviben, vagy esetleg facebookon felvehetnénk egymást. Legalábbis jó lenne ha tudnám, boldogulsz-e az osztályodban :)
2012. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!