Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Biztos, hogy ez korrekt eljárás?

Biztos, hogy ez korrekt eljárás?

Figyelt kérdés

Áprilisban írtunk ZH dolgozatot egy töltelék tantárgyból, s a tanár még csak most javította ki azokat. Nekem elégtelent írt be és közölte, hogy 5 nap múlva lesz javítási lehetőség, ha azt nem teljesítjük, akkor végleg megbukunk.


Küldtem is neki egy levelet, amiben arra kértem, hogy had láthassam a kijavított dolgozatot, mivel irreálisnak tartom, hogy 1-est írjak ebből a tantárgyból.


A válasz levelében kifejtette, hogy az az eredmény, ha ő beírja az érdemjegyem az E-naplóba. A levél végén pedig ezt írta:


"Egyébként az Ön feladata a zh megírása, az enyém az értékelése. Végezze mindkettőnk a saját munkáját!"


A tanár természetesen továbbra is elzárkózik a kijavított dolgozat bemutatásától.


Már hozzászoktam az effajta "iskolás arroganciához", de mégis, korrekt eljárás ez?



2013. máj. 29. 11:53
 1/6 A kérdező kommentje:
UI: Az évben összesen egyetlen egy darab ZH-t írtunk, a szóban forgót.
2013. máj. 29. 11:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában a dolgozatokat 1 hónapon belül ki kell javítani. Ha ez nem történik meg, a diák kérheti a jegy érvénytelenítését a diákjog szerint. Nálatok nem így van, nem lépte túl?
2013. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a tanszékvezetőt keresd meg, és tőle kérd, hogy szeretnéd látni a kijavított ZH-d (már, ha biztos vagy az igazadban) ... természetesen jogod van megnézni, de még meg is ideologizálhatod azzal, hogy kíváncsi vagy milyen hibákat követtél el
2013. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a ZH kijavítása után 2 nappal volt a javítási lehetőség. Az se korrekt...

Tanszékvezető, HÖK vezető hozzájuk lehet fordulni.

Elvileg meg kell mutatni a dolgozatot hiszen számon kérhető a tanár hogy mit miért hogyan javított. Ellenben nálunk is van pár tanszék ahol körberöhögik a hallgatót ha ezt felveti.

2013. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez tényleg nagyon bosszantó. Sok oktató azt hiszi ő az Isten csak mert feletted állhat és addig szívathat amíg akarod. Nagyon felháborító megértelek sok ilyen esetről hallottam. És a legrosszabb h a legjobban sokszor akkor jársz ha befogod a szád, különben rádszáll és az életben nem enged át...

Ettől függetlenül meglep h nincs jogod megnézni a dolgozatodat, ezt nálunk( bár én külföldön tanulok és itt eleve nem névvel hanem kóddal látjuk el a vizsgáinkat így kizárható kicsit a kivételezés) kötelező felajánlani. Érdeklődj utána felsőbb körökben h mik a jogaid

2013. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én először a HÖK-nek szólnék, ők menjenek a tanszékvezetőhöz. (egyébként meg nem érdemes a tanárokkal vitázni, ha szeretnél diplomát, akkor inkább írd meg még egyszer azt a zh-t, nyeld le most ezt a sérelmet, minthogy később bajod legyen belőle)
2013. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!