Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha túlságosan a...

Mit tegyek, ha túlságosan a szívemhez nőnek a tanárok?

Figyelt kérdés

11.-es leszek jövőre. 3 tanár is lead minket, ebbő 2-nek örülök, mert rosszul tanítottak, és az osztált nem igazán szerette őket, viszont a 3. tanár az egyik kedvencünk, ő kényszerből ad le minket. Én sírtam is, amikor megtudtam. :( Ezen kívül jövőre már nem lesz földrajz, kémia és ének. Mindhárom tárgyat szerettem, és a tanárok, aik tanították őket, jó fejek voltak. Főleg a föci tanár, faktra is akartam menni, mert imádom a tanárunkat, és a tárgyat is (érettségit is teszek belőle), de sajnos a fakt nem indul... Mit tegyek? Akik maradnak tanárok, csak 1-2 van, akit szeretek, és akik leadnak, a helyükre teljesen új tanárok jönnek. Félek, mi lesz, mert szerintem a tanár személye is meghatározza, hogy milyen a teljesítményünk.

Veletek volt már ilyen? Hogyan kötődhetnék kevésbé a tanáraimhoz?

17L


2013. jún. 7. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Majd akkor mi lesz ha nem a tanárod hanem a pasid "ad le" téged?
2013. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De jó neked én mindig is utáltam az összes tanáromat, egy sem volt, aki szimpatikus lett volna, pedig 4-5 ös átlagom volt mindig.
2013. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj, jövőre fordulj nyitottan az új tanáraidhoz, lehet, hogy őket is ennyire fogod és tudod majd kedvelni. Ha pedig ezek a tanárok attól még az iskolában maradnak, jövőre is tudsz velük beszélgetni, ha ők is megkedveltek téged, szívesen fogadnak majd. Ha pedig valamelyikük elmegy, veszel neki virágot, megköszönöd a munkáját. Manapság a pedagógusok 95%-a is ugyanúgy megtalálható Facebook-on, és nem veszik rossz néven, ha ott tartod velük a kapcsolatot. Szerintem nem kell kevésbé kötődnöd, csak a jövőben megoldanod velük a kapcsolattartást, kedvelni az utánuk következőket is, és meg kell tanulnod elfogadni azt, hogy a tanárok állása sem olyan stabil már. 2 éved lesz vissza, hamar elrepül, és akkor még rosszabb lesz, ha szereted őket, de attól még bejárhatsz hozzájuk. Ahova én járok, ott nagyon személyes tanár-diák kapcsolatok alakulhatnak ki, nagyon kedvesek, kapcsolattartóak, talán mert az iskolám is kicsi. Ha a tied is kisebb, még könnyebb megoldani. Szerintem használd ki a lehetőségeket, mert nem minden pedagógus nyitott a diákjai felé, aki igen, azt a lehetőséget ki kell használni. Később pedig az egyetemen nem lehet ennyire kapcsolatokat kialakítani, úgyhogy szerintem tényleg abszolút semmi gond nincs ezzel.
2013. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Jézusom ezen aggódni.

OMG?!

2013. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk ilyen sose volt, max örültek.
2013. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!