Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az hogy a mai...

Miért van az hogy a mai fiatalok a Facebook-on élik le az életüket?

Figyelt kérdés
13L

2013. jún. 11. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Mert hol éljék? A szülők nem foglalkoznak velük, annyira nem, hogy a lányok itt kérdezik meg, hogy mi is az a piros dolog a bugyijukban, nem az anyukájuktól, akivel nyilván nincs semmilyen viszonyuk. Sportolni nem járnak mint régen jártak volna, kirándulni lusták, a háztartásban nincs semmi dolguk, mosógép, mosogatógép mos, kaját készen veszik, főzni sem tudnak, olvasni már nem olvasnak, nem is ismerik a könyvet, mint tárgyat. Tanulni nem kell, így is mindenkinek van valami tanulóviszonya. Szóval, akkor mit csináljanak?
2013. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Emberek ***** válasza:
100%

#1! azért ez már a nagyon szélsőséges kategória. persze részben igazad van, mert tényleg el vannak kényeztetve a gyerekek (tisztelet a kivételnek!), és ebből adódóan biztos van olyan aki nem csinál semmit sem otthon (esetleg nem is tanul). de vannak ellenpéldák is. pl.: itt vagyok én (nem ego! igazság) tulajdonképpen arra használom a gépet, hogy chateljek, megnézzem a mail-jeim, és itt gyk-n válaszolgassak néhanapján


Viszont kedves kérdező, ez azért van, mert feltalálták a számítógépet, az internetet, és a közösségi portálokat. tulajdonképpen egy virtuális valóságot hoztak létre, ahol olyan vagy, amilyen szeretnél lenni. és ez a legvalószínűbb ok, hogy miért ott élik az életüket. talán nincs is normális életük, csak a virtuális énjük.


és még mielőtt itt lepontoznak, meg lehurrognak a többiek, nézzenek magukba, és gondolkodjanak el!

Üdvözletem!

2013. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 klopusz ***** válasza:
100%

Kedves egyes válaszoló!

Sajnos egyet kell, hogy értsek veled. Ez már a szomorúbbnál is szomorúbb állapot. Szerencsére azonban vannak kivételek. Az én lányaim is használják a Facebook-ot, de nem ész- és időkorlát nélkül. Felmennek, körülnéznek, kilépnek. Igaz, olyan is van, hogy az osztálybeli dolgokat ott teszik közzé, ezért kell is nézni napi szinten.

Szerencsém van, mert tudják, hogy velem bármiről lehet beszélni, meg is hallgatom őket és nem vagyok velük szemben kioktató. Rendszeresen összejárnak az osztálytársaikkal sulin kívül is és rengeteget olvasnak.


A baj az, hogy már szemtől szembe sem tudnak normálisan viselkedni egymással, így marad az internet, ahol lehet hazudni, nagyképűsködni, "villogni".

2013. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van Embereknek.


A fiatalok a fb-on olyan képet mutatnak magukról, amilyet akarnak. Sokan olyannak látszanak, amilyennek szeretnének. Lásd: photoshop.

El tudják hitetni egymással, hogy menők, gazdagok, jó fejek, népszerűek, és izgalmas életük van. Ismerkednek, böködnek, nézegetik, kivel lehetne összejönni.


Élőben ez sokkal nehezebb.

2013. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!