Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak? Írjam ki, vagy...

Mit csináljak? Írjam ki, vagy ne? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én elég csendes lány vagyok, soha nem bántottam még meg a csoporttársaimat még csak be se szóltam nekik, úgymond visszafogtam magam. De tegnap meg ma reggel is már olyan ideges vagyok miattuk. A lényeg, hogy a jövőhéten fogunk államvizsgázni, összesen 9-en vagyunk a csoportbon. És ugye államvizsgára intézni kell a kaját, üdítőt, virág stb.

A helyzet az, hogy még a múlthéten megbeszéltük nagyjából, hogy mi és mennyi fog kellene, elintéztük a hidegtálat közösen, de a többi dologban a 9 emberből csak 3-an intézkedünk, köztük én vagyok az egyik. Mivel én bejárós vagyok és még egy lány (vele egy községben lakunk) és valószínűleg autóval fogunk menni államvizsgára így úgymond mindent ránk akarnak sózni. Mi bevállaltuk az üdítőket (amit már meg is vettünk), az én anyukám fog sütit sütni, mert senki más nem vállalta el ezt sem. Ezenkívül pedig még el kell intézni, hogy legyen kávé, amit mi egy termosszal oldanánk meg, de az ugye nekem nincs és hiába mondom is, hogy nincs senki nem reagál semmire. Még ott van a virág is a tanárnőknek, amit szintén nekünk kellene elintézni, mert még erre sem hajlandó senki venni a fáradtságot.

A lényeg, hogy már annyira felhúznak, senki nem csinál semmit, csak mi 3-an, de ezt most komolyan mondom. Plusz, van egy közös csoportunk, kiírtam tegnap, hogy megvettem az üdítőket meg, hogy akkor anyukám csinálja-e a sütiket? És komolyan mondom, senki nem válaszolt rá semmit, kivéve azaz egy lány, aki még intézkedik. Aztán van ez az X-nevű lány, aki benne van ebbe a 3 főbe, Ő is kiírta, hogy van-e valakinek termosza vagy valami és ismételten senki nem írt semmit, még arra sem hajlandóak, hogy annyit odaírjanak, hogy "nincs". Szóval most arra gondoltam, hogy kiírom a csoportba, hogy legyenek szívesek annyit megtenni, ha már Ők nem intézkednek semmit, hogy legalább a kérdésekre válaszoljanak, amit kiírunk a csoportba. Csak ezzel az a baj, hogy vagy nem reagálnak erre sem, vagy tuti elkezdenek majd hisztizni, meg tuti, hogy én leszek majd a szemét, mert, hogy felmertem ezt hozni, hogy Ők nem csinálnak semmit. Szóval írjam, vagy ne írjam?

Egyébként még annyit, hogy komolyan mondom ez a hat ember annyira gyerekes felfogással rendelkezik, hogy már én szégyellem magam helyettük. 21-23 éves léttükre ennyi eszük van, meg ennyire nem érdekli Őket semmi. És akkor itt vagyunk mi 3-an, akik rendezkednek, hogy legyen minden, de Ők még arra sem képesek, hogy legalább ha tettel nem is, de legalább "tanácsokkal" segítsenek. Ja, és azért húzz fel ez az egész, mert oké, hogy elintézzünk mi egy-két dolgot, de ne nézzenek már minket hülyének... Komolyan, szánalmasak ezek az emberek...


2013. jún. 13. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyetemi évek alatt most először tapasztaltad azt, hogy adott kisebb csoportokon belül ilyen mértékű nemtörődömség is kialakulhat, akkor te bizony egy nagyon szerencsés embernek tarthatod magad!


Mi is dolgoztunk 5-6 fős csoportokban, ahol mondjuk szintén volt 2-3 ember, aki a munka 90%-át elvégezte, a maradék pedig csak learatta a babérokat... néha én sem akartam elhinni, hogy ilyenek vesznek részt felsőoktatási

képzésben és hogy ők is ugyanúgy le fognak diplomázni egyszer, de hát ez van. Attól, hogy idegeskedünk miattuk, nekünk nem lesz jobb.


Szerintem nyugodtan írj nekik, úgyis nemsokára szétválnak útjaitok! ;)

2013. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dickharta ***** válasza:
0%

ez egy probléma?! :)

jajj ,te szegény! nem lesz a tanároknak meleg kv..

brühhühühü

a többiek nem segítenek! brühhhühühüü

megoldod te ezt is,én látom rajtad! mint minden rendes stréber.. :)

2013. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Pontosan az ilyen hozzáállásúakkal van a gond, mint #2, nem? Nem kellett sokat várni a gyakorlati példára! :D
2013. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: Igazad van és persze máskor is tapasztaltam már ezt a "nem érdekel" hangulatot náluk.

Kedves második: először is nem vagyok stréber!!! Csak látnád a jegyeimet! :D Másodszor pedig valószínűleg te is ez a nem érdekel hangulatú ember lehetsz. Én nem azért intézkedem, mert "én" akarom, hanem mert muszáj. Ezekre a dolgokra (kaja, pia, ajándék, kávé) nem én gondoltam ki, hanem konkrétan a tanárok, bár burkoltan, de közölték, hogy legyen. Tudod, egy "normális" embernek úgy gondolom van annyi esze, ráadásul nem kell strébernek sem lennie, hogy erre akkor odafigyel és tényleg megtesz mindent, hogy úgymond a tanároknak jó legyen. Egyébként már én is ott tartok, hogy nem érdekel ez az egész, de sajnos tudom, hogy ha pl. nem lesz kávé, akkor az a 6 emberkét nem fogja érdekelni, nekem viszont égni fog a pofám és szégyellni fogom magam, hiszen az egyik tanár a szemünkbe mondta, hogy kávé legyen, mert az a legfontosabb.

A lényeg, hogy mi 3-an nem vagyunk stréberek, ha azok lennénk akkor valóban mi akarnánk mindent intézni. Csak tudod van egy-két emberke a csoportban, akiknek a 3 év során mindent elnéztek a suliban, másik szakot vettek fel és nem jártak órára vagy épp dolgoztak minden egyes nap és azért nem jártak órára, úgy, hogy közben nappali tagozatos hallgatók és még egyéni órarenddel sem rendelkeztek. Azért úgy gondolom, hogy legalább ezen emberkék kicsit megerőltethetnék magukat, mert ha én a helyükben lennék és nekem segítettek volna ennyit a tanárok, akkor igenis foglalkoznék azzal, hogy ha mással nem is, de azzal viszonozom kedvességüket, hogy egy kávét elviszek!!! Ehelyett azonban pont Ők azok, akik semmit, ismétlem semmit nem csinálnak és Ők voltak a legjobban felháborodva, "hogy hát minek az, nem érdemelnek a tanárok semmit". Azért egy épeszű ember nem így gondolkodik, szerintem...

2013. jún. 13. 10:03
 5/7 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szerintem teljesen rossz a hozzáállásod: folyamatosan reagálsz a "csesztetésre" és magyarázod az igazad. Ne tedd, mert akit az első hozzászólásod nem győzött meg, azt a többi sem fog. Ezek azok az emberek, akiket a tények soha nem ingatnak meg a hitükben!!! :-)

(Azért tudom, mert én is azt csináltam évekig, amit te :-)! )


Szóval vegyél nagy levegőt, és mérlegeld az alábbiakat:

(1) Nem piszkálod a többieket, megoldjátok az egészet magatok. POZ: minden rendben lesz. NEG: az élősködők, ha olyanok, jót röhögnek meló nélkül, a markukba. (2) Leosztod a feladatokat, úgy, hogy mindenkinek jusson. Jól látható módon közlöd velük, kire mi jut (igazságosan). Ti megcsináljátok a magatokét, aki meg semmit, az vagy megoldja az utolsó pillanatban, vagy éghet. POZ: Igazságos lesz, NEG: valszeg messze nem lesz minden rendben. Ne feledd, az utolsó pillanatban is sok mindent meg lehet csinálni, Fornettit beszerezni, ilyesmi. Kapkodós lesz, de ez van. (3) Tovább könyörögsz, nevelgeted őket, stb, aztán a sk vita és beszólogatás elviszi az erődet. Nem érdemes. Wellcome a felnőtt életben :-(

És egy kis praktikus: Ne termoszban gondolkodj a kávénál pl. Macerásabb, de egyszerűbb, ha visztek nescafét, cukrot, tejet és egy vízforralót. Olcsóbb, mint a termosz, nem fog kifogyni a legrosszabb pillanatban és aki viszi, vagy akinek megmarad, az később is tudja használni. Azért nem találsz termoszt sehol, mert akinek van, az sem használja...

2013. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: igazad lehet. :) És köszi szépen a tanácsokat!

Annyit még, hogy ez a termoszos dolog, nem az én ötletem volt, közösen beszéltük meg, hogy az lesz. És pl. van egy lány, aki valamit nagyon magyarázott és mondta, hogy nekik van termoszuk. De most mikor termosz után kutatunk hirtelen nagy a csend, a lány is nagy csendben van. Ennyire nem hajlandó, ennyire nem érdekli a dolog... :O És a másik probléma pedig a pénz. Én szívesen megvenném ezeket az apróságokat vagy a virágot is, de sajnos az a helyzet, hogy megbeszéltünk egy fix összeget és tudom, ha már azon felül vennék a tudtuk nélkül egy normális virágot, akkor az nem fog nekik tetszeni, mert, hogy többe került egy-kétszáz forinttal. Tudom, hogy a pénz nagyúr, nekem sem célom sokat költeni erre, sőt... de azért annyira nem vagyok smucig, hogy ha valami egy százassal többe kerül, akkor kiverem a hisztit. Így nem lehet rendezkedni. Akkor itt van ez a süti téma is. Kiírtam tegnap, hogy legyen-e akkor süti, mert arra még nem vásároltam be és biztosra akarok menni, hogy nem potyára veszem meg a hozzávalókat. Erre sem reagált senki semmit... Jajjj... már csak nevetni tudok rajtuk!!! :D

2013. jún. 13. 10:48
 7/7 anonim válasza:
Komolyan kiakadsz ezen? Hát, én 20, majd később 60 embert koordináltam az egyetemen 4 éven keresztül (csop.vez voltam), de ilyen dolgokon sosem akadtam fent. Amit én csinálok, az legalább biztosan meg lesz csinálva... :D Mellesleg nem is értem, minek ez a nagy felhajtás az államvizsga körül... Mi ittunk egy pohár pezsgőt utána, és kész, majd elmentünk a kocsmába magunk ünnepelni... (Értelmiségi pedagógusjelöltek... :D)
2013. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!