Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 10-edikes vagyok, és angol-tör...

10-edikes vagyok, és angol-töri-biosz-kémiát tanulok emelt szinten, és töri-kémia szakos tanárnak szeretnék továbbmenni. Lehetséges és megéri-e?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 22:44
1 2
 1/14 anonim válasza:

Ha tanár szeretnél lenni, és úgy érzed, hogy felnőttkorodban ez a munka boldoggá fog tenni, akkor megéri.


Egyébként a töri-kémia elég érdekes kombináció, sosem hallottam még ilyen tanárról.

2013. jún. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben leadnám valamelyiket, és mivel töri-kémia szakos akarsz lenni, a bioszt. Nyelv mindig kell, az angol alap. Ha ez az álmod, megéri. De tanárnak lenni nem egy vidám feladat, kérdezd meg azokat, akik téged tanítanak. Biztos le akarnak majd beszélni...
2013. jún. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A tanáraim támogatnak ebben....
2013. jún. 22. 07:14
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon szerencsés környezetben vagy. Nálunk minden tanár azt mondta, megbánta, hogy tanár lett... De akkor hajrá! Talán még el is tudnál helyezkedni a mostani sulidban... :)
2013. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Napi 2 órát buszozok ( 80 km naponta) kétlem hogy itt helyezkednék el :D
2013. jún. 22. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Oda is költözhetsz :P
2013. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy igazad van..... :D
2013. jún. 22. 13:51
 8/14 anonim válasza:
ha ezt szeretnéd, akkor megéri, hidd el :)
2013. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tisztában kell lenned a tanári pálya nehézségeivel is. Kevés a fizu, sok a motiválatlan diák, a frusztráció. Ugyanakkor nagyon szép és végtelenül fontos munka.

A töri kémia csak az egyik fele, a másik a tanári kompetecia, hogy a személyiségedben mennyire van benne, hogy tanár légy, hogy tudod kezelni nagylétszámú közösségben a fiatalokat. És hogy mennyire érdekelnek ők maguk, a gyerekek-fiatalok...

Javaslom, hogy olyan szemmel ülj az óráidon, hogy figyeled, ki mennyire motivált egyy-egy órán, mennyire figyel oda vagy máshová.


Másik javaslatom: kérj a szüleidtől betekintést a családi kasszába. Ha nem tartjátok nyilván, ajánld fel, hogy adminisztrálsz. Nézd meg, mennyi a családi bevétel egy hónapban, s mire mit adtok ki. Rendes havi kiadások és ruha, cipő, nyaralás, javítások, felújítások is legyenek benne.

Aztán nézd meg, hogy havi 100-130 ezerből ebből mire futná...


Én tanár vagyok, és sokat küzdök az oda nem figyeléssel, a fegyelmezetlenséggel. Ez nagyon frusztráló. Ugyanakkor nagyon szeretem csinálni, készülni, kitalálni az órákat, és nagyon bírom a gyerekeket, szeretek velük beszélgetni, élvezem a személyiségüket, a fejlődésüket, a kis dolgaikat... :))

Dehát 120 ezerből csak vegetálni lehet... Sajnos ezt is reálisan figyelembe kell venni, különben borítékolva van a csalódás... Széttanulod magad 5 évig a két külön karon, lediplomázol, majd mindent beleadsz a tanításba,és azon veszed észre magad, hogy nemtudod kifizetni a számláidat...


Szóval azt javaslom, hogy már most gondolkozz, hogy az iskolai tanításon kívül mivel tudsz majd pénzt keresni. Ez életbe vágó... Lehet korrepetálás, vagy kitalálsz valami nagyon rendhagyót. Pl. tudomány népszerűsítő filmeket készítesz a szakjaidból, ez már biznisz, és van bevétel... Vagy statisztálsz filmekben, reklámfilmekben, modellkedsz stb... most csak spontán ezek jutottak eszembe, lényeg, hogy ki kell küszöbölni a csalódást az anyagiak miatt.


Sok sikert!

2013. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezen már néhányszor átrágtam magam, sokan támogatnak/próbálnak lebeszélni erről.De sajnos úgy értesültem, a következő tanévtől nem lehet szabadon választott szakpárokat felvenni, újra kötött szakpárokat lehet csak felvenni (a töri-kémia párost nem vehetem majd fel....)Azért köszönöm a válaszod :D
2013. jún. 27. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!