Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A Radnóti Szegeden tényleg...

A Radnóti Szegeden tényleg egy zombiképző elit iskola?

Figyelt kérdés
Hallottam nagyon sok helyről, hogy 4 év múlva, mikor az illető leérettségizett, kész idegroncs volt, mert kitaposták belőle a kitűnő eredményeket és versenyszerepléseket. Éjt nappallá téve tanulni kell és ha nem tetszik a tanároknak a hozzáállásod, akkor lerontanak, úgy, h megbukj, majd eltanácsolnak, azért mert rontod a iskola hírnevét. Sőt a pl. reál beállítottságúakat is ugyanúgy hajtják mondjuk magyarból mint a humán szakost.

2013. jún. 27. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát eléggé húzós. De ezellen szolgáljon,hogy én ismerek csomó iszonyathülye radnótist,hogy nem tudom hogy nem bukik meg. Van egy angolos ismerősöm, teljesen hülye mindenhez, az angolhoz meg különösen nincs tehetsége, az idő inges alakját nem tudta képezni 8.ban... Most meg 11.be megy...

Minednkit mindenből hajtanak,ha te humánra mész ugyanúgy megtanulod keményen a fizikát mint mások,talán kicsit kevésbé mint a fizikások.

amúgy nem vagyok radnótis,de szobatársaim azok és minden nap éjfélig tanultak

2013. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hál' Istennek nem én leszek Radnótis, hanem az egyik ismerősöm. Én egyébként fizikás vagyok :)
2013. jún. 27. 18:22
 3/12 anonim ***** válasza:
ságvári? :D
2013. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, ma voltam beiratkozni. :D
2013. jún. 27. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne félj ott is kb ugyan az lesz.
2013. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ságvári-Radnóti ellentét :DDD

Te sokat fogsz arról hallani, hogy a Radnóti mekkora sz@r, ismerősöd meg a Ságváriról fog rosszakat hallani. :D

Mindkét helyen megvan a tempó. A Ságvári arról híres, hogy osztályon belül úgy cserélgetitek egymást, mint alsóban a matricákat, a Radnótisok meg füveznek hétvégén, mert hétköznap hajtás van.

A Ságváriba csak bejutni nehéz, utána semmit nem kell szinte csinálni, ott csak a név számít, a Radnótiban való tanulás pedig ér is valamit. :D Idén minden kémia, biológia emelt érettségi rossz lett, az ottaniaknak 90% feletti lett.

2013. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt a "zombiképző" dumát azok nyomatják, akiket kirúgtak, nem vettek fel oda, vagy tudja, hogy esélye sincs bekerülni az ő észbeli képességeivel, vagy valami bugyuta alternatív iskolába (pl.: Waldorf) járnak.

2,5 évig volt radnótis barátnőm, a tapasztalataim alapján ott sem hülyébbek sem a tanárok, sem a gyerekek, mint máshol.

2014. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KasumiHayate válasza:
Nekem bnom oda jar es nagyon szereti mondta hogy sokat kell tanulni de hat melyik kozepiskolaban nem? Amugy meg ha olyan rossz lenne akkor lelepett volna onnan nagyon sok mindenki.
2014. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Te jó ég, azért a zombiképző elég túlzás!

Oda járok, és személy szerint nagyon szeretem, de ezzel nem csak én vagyok így, az osztálytársaim is.

Az igaz, hogy rengeteget kell tanulni, akár éjszakákba nyúlóan is, és van egy-két óra, ahová egy rakat stresszel a nyakadban ülsz be és kétszer akkora adaggal jössz ki, DE!

A tanárok többsége jófej, segítőkész, és neki ugyanúgy célja a fejlődésed, mint neked. Azok a tanárok pedig, akik ebbe a kedves többségbe nem tartoznak, szintén segítenek neked, csak ezt mondjuk nem az órák alatti szenvedéskor vagy év végén a kettes-hármas jegyednél ismered be, hanem az eredményes érettségidnél. Mert ugye mind tudjuk, hogy a becsületes tanulás mindig meghozza az eredményét, és akármilyen a tanárod, a tudás csak a javadra válik.

Egyébként valamennyire mindenki tisztában van azzal, hogy sokat kell itt tanulni, aki hozzánk felvételizik. A nyíltnapokon el is szokták mondani, hogy ide csak az jöjjön, aki szeret tanulni (és meglepő vagy sem, elég sok ilyen diák létezik). És ha tényleg úgy jössz ide, hogy nem bánod, ha meg kell dolgoznod a célodért, akkor garantáltan szeretni fogod.

Az osztályközösségek is nagyon szuperek, összetartja a diákokat a közös küzdelem és a tudásvágy.

Ráadásul maga a hangulat is jó, mind a hétköznapokon, mind valami különleges programon vagy ünnepeken ott van az az érzés, hogy igen, Radnótisok vagyunk, ide tartozunk és büszkék vagyunk rá.

Szóval az, hogy vannak, akik ezt a tempót nem bírják, nem jelenti azt, hogy rossz hely.

2020. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Idén ballagtam, és egyáltalán nem lettem zombi, sem idegroncs, viszont 493 pontom volt felvételin, és egyetemen az első pár hónap is könnyedén csúszott. A tanáraink hatalmas emberi kvalitások voltak, az osztályunk nagyon válogatott, remek társaság volt! Voltak néhányan akik sokszor éjszakáztak, akik nagyon túlhajtották magukat, de ha okosan osztod be az idődet, ez még a kitűnőnek sem szükséges feltétele. Tudom, hogy ez egy régi kérdés, de ez egy aktuális válasz azoknak, akikben felmerül mostanság, hogy radnótisok legyetnek!
2022. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!