Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Tanárok, iskolatársak

A kérdés

Tanarnak illik viragot vinni?

Holnap lesz az elso nap az uj sulimba, most kezdem a gimit (igen, holnap, mert erdelyi vok, es itt 15-en kezdodik). A helyzet az, h valoszinuleg osztalyfonokom lesz, es nem osztalyfonoknom, de meg ez sem biztos. A kerdes az lenne, ha ferfi osztlayfonokom lesz, akk neki megis mit illik vinni elso nap? Tanarnonek nyilvanvaloan viragot de tanarnak? Nem ciki, foleg h en is fiu vagyok? Esetleg valami mas otlet?

2013. szept. 15. 19:57  Privát üzenet  

A válaszok
Nem tudom, nálunk nem szokás ajándékot vinni a tanároknak tanévkezdéskor. Nem vagyok tisztában az ottani szokásokkal, de én férfinak, akit nem ismerek, általános ajándékként egy üveg bort szoktam vinni. Ha az alkohol nem illendő, akkor esetleg egy doboz bonbon?

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2013. szept. 15. 20:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nalunk ev elejen az osztlayfonoknek szokas vinni egy csokor viragot, legalabb is eddig igy volt. Nem biztos h jo kezdes lenne elso nap a suliba, ha piat vinnek, ha tanarnak is. Persze vendegsegbe altalaban bort visznek, mas esetben eszembe se jutna ferfinak viragot vinni, de legalabb ha biztosan tudnam h ferfi. Szerintem az lesz h magammal viszem a viragot, meglatom egyaltalan osztalyfonokom vagy osztalyfonoknom lesz, meglatom a tobbiek mit adnak neki, adnak-e egyaltalan valamit, ha meg nem akk en se adom oda neki a viragot. :D

# 2/4Időpont 2013. szept. 15. 20:46 Privát üzenet
Miquel nevű felhasználó válasza:

Sztem semmit.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2013. szept. 16. 19:33 Privát üzenet
Én kávét adok ofőmnek

# 4/4Időpont 2013. szept. 17. 20:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kerti partira illik vinni valamint, ha "családtag"-ként veszek részt?
Tejfakasztó buliba milyen ajándékot illik vinni? Én valami piára gondoltam, az jó szerintetek?
Egy sátras buliba mit illik vinni?
Ilyenkor illik valami apróságot vinni az óvónéniknek és a dadusoknak? Ha igen, akkor mit?
Gólyatáborba nem szándékozok piát vinni, mivel nem akarom a többi cuccom közé betenni az üvegeket, Nagyon cink? Mégis mi a szokás ilyenkor? Mindenkinek illik vinni valamit?
Ilyenkor mit illik vinni? Először találkozom a barátom családjával.

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Tanárok, iskolatársak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!