Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen gyerekes az...

Miért ilyen gyerekes az osztálytársam ennyi idősen? Miért jó neki, hoghy mindig közbe vág, mikor beszélek valakivel?

Figyelt kérdés

Gimi, már a 4. év tehát utolsó. Az egyik osztálytársammal nem vagyok jó viszonyba, más szóval utál engem, pedig nem tettem neki semmi rosszat, egyszerűen csak nem kedvel, és ez már elsőben látszott. És tavaly elkezdte ezt csinálni. Van pár ember az osztályból akivel nagyon jó viszonyban vagyok, tőlük kérek mindig segítséget, leckét, tételt, bármit, velük beszélgetek szünetben.

És azt figyeltem meg, és ez tuti, hogy ezt meg akarja szüntetni ez az osztálytársam.

Úgy csinálja, hogy elkezdek beszélgetni valakivel, erre pont akkor:"jajj, meg tudod adni a leckét!" valamiért pont akkor jut eszébe pont azt megkérni akivel pont beszélek.

És ez nem csak véletlen, meg beképzelem, mert hetek, hónapok alatt, sőt már 1 év alatt, és idén is ezt folytatja.

Valakinek meg van a lecke, tétel, anyag, elkérném tőle, de még mielőtt elkérném gyorsan elkérte előttem Ő. Mikor másnak is meg volt, de tudta, hogy tőle fogom elkérni.

Akkor érdekes módon most azokkal kezdett el beszélgetni barátkozni, akikkel én vagyok jóba. Van még másik 20 ember az osztályból, de azokkal egy szót nem beszél.

És ez azért fura, mert eddig a 3 év alatt ezekhez se szólt hozzá, most az utolsó évben pont elkezd azokkal haverkodni, akikkel én vagyok jóba.


És ezek tuti érvek. mert csináltam pár napig, hogy nem beszélgettem egyikkel sem, erre Ő is csöndben ült, olvasott, zenét hallgatott. Majd úgy a 3.-4. órában hozzá szóltam a barátaimhoz, és rögtön neki is akkor jutott valami az eszébe, mikor elkezdtem beszélgetni velük.


Most mi ez az óvodás viselkedés?

Azt akarja, hogy ne legyenek már barátaim, vagy mi?

LÉe lehetne koptatni? Az a baj, hogy ott ül a közelünkbe, és kötelező ültetés rend van.



2013. szept. 16. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudod mi a vicc ebben? Az én 50 éves munkatársam is ezt csinálja. Beszélek a főnökkel, ő odajön és közbeszól. Mindig, amikor csak lehet. Néha ő is próbál kedves lenni, pedig tudom, hogy nem kedvel, egyszerűen látszik rajta. Már más is mondta, hogy állandóan beszél a hátam mögött.

Én egyszerűen óvatos vagyok vele. Nem mondok neki semmi félreérthető dolgot, csak munkával kapcsolatban beszélek vele.

Egyszerűen vannak ilyen emberek, lekoptatni nehéz őket, de a semlegesség segíthet..

2013. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A barátaiddal kellene előbb beszélned, mikor tényleg nincs ott (délután, facebookon, akármi), hogy ezt tapasztaltad, ők mit szólnak hozzá. Nem várhatod el, hogy ők is utálják, vagy ők se kedveljék, ha azt mondják, őket nem zavarja, akkor annyit próbálj meg megbeszélni velük, hogy mikor te kéred előbb a leckét, akkor Neked adják oda. Manapság az emberek nem szeretnek belefolyni mások vitájába, mindenki a saját érdekét nézi, lehet, hogy nem fognak pártolni, és azt mondani, "ja, ez tényleg köcsög dolog, majd jól kiosztjuk...". Ha ők is azt mondják, észrevették már, akkor beszéljétek meg, hogy ők szóljanak rá, mikor veled beszélgetnek, hogy "xy, ne szólj bele légyszives, most Z-vel beszélgetek, majd segítek." A lényeg, hogy maradjatok kedvesek, ne találjon ezzel is fogást rajtatok. Ha eldurvul a helyzet, akkor meg nyugodtan küldd el a búsba, de úgy, hogy biztosan igazad legyen, és lehetőleg a barátaid is tudjanak róla, nehogy te húzd a rövidebbet, hogy milyen szemét voltál vele... Biztos, hogy azt várja, hogy kiakadj ezen, ő meg előadja a hattyúk halálát, hogy Te milyen szemét vagy vele, neki csak a lecke kell... és összeugrasszon a barátaiddal. Pont ezért kell, hogy a barátaid szóljanak rá, és ne te.
2013. szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy kollégám lánya volt ilyen a munkahelyemen.Nem lehetett szólni neki mert akkor az Apja ránk förmed,hogy utáljuk az Ő kislányát! Nem.Az volt,hogy olyan buta sajnos és ezzel leplezte a butaságát! Már Ő sincs ott!
2013. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!