Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vagyok ennyire beskatuly...

Miért vagyok ennyire beskatulyázva? Nem írhatok jó dolgozatot?

Figyelt kérdés

Nem akarom a tanáromat szidni, de mégis megteszem. Dolgozatot íratott egy 'témakörből' (kérdések és válaszok, ahol témakörök vannak az adott nyelvből). Szó szerint tanultam meg az ottani kérdéseket és rá a válaszokat. A dolgozatban magyarul feltett 8 kérdést, azt átkellet fordítani és azokra válaszolni.


Ma kiosztotta a dolgozatot, és nekem esett, hogy szó szerint úgy írtam le mindent, ahogy a könyvben volt, nem a saját szavaimmal fogalmaztam meg, stb. Utálja, ha hülyének nézik, különben is az utolsó padban voltam. A könyvem nem is volt nálam aznap. Szóban megkérdezte az egész dolgozatot tőlem. Mondtam neki, hogy nem fogom tudni ugyan úgy elmondani, mert a rövidtávú memóriámba tettem. Mondta, hogy ezzel ő nem tud mit kezdeni.


Neki volt igaza?



2013. szept. 24. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha puskáztál is, nem kapott el. Vagy beírja az 5-öst, vagy mentek az igazgatóhoz, vagy az igazgatóhelyetteshez. Nem csak ő vihet eléjük:)
2013. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Annyiban igaza van, hogy a tantárgyat rendesen meg kell tanulni, nem a "rövidtávú memóriába" tenni, a kérdésekre másnap meg egy év múlva is tudni kell válaszolni.
2013. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Az igazgatóhoz kell ezzel fordulni, de ha a feladat úgy fogalmazza meg, hogy indokold saját szavaiddal, levonhat pontot akkor is, mivel a könyvből idéztél...
2013. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem volt kikötés, hogy saját szavunkkal kell leírni
2013. szept. 24. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben forduljatok a szüleiddel igazgatóhoz, mivel ez csak a tanár feltételezése, én velem is volt ilyen, hogy angolul kellett leírnom egy receptet, én meg bemagoltam a tankönyvet, így azt írtam le, ami a tankönyvben állt, és jött azzal a feltételezéssel a nyelv tanárom, hogy biztos csaltam.

Megmondod az igazgatónak, hogy ha kell, újra írod a dogát, de a tisztelt tanárnál egy csomó feltételezés van, és elméletileg a tankönyvből kellett tanulni, és a feladat nem emelte ki, hogy saját szavainkkal fogalmazzuk meg az adott szavakat, így nem érted a problémáját a kedves tanárnőnek.

2013. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bumbi02 ***** válasza:

A dolgozatra 5-öst kell adnia, amellett feleltethet ugyanebből a tananyagból, és arra megadhatja az egyest, ha nem tudsz válaszolni.. Bár ez a legérdekesebb, mikor dogában tud mindent az ember, utána emg hirtelen nem tudja ugyanazt az anyagot...



Személyes megjegyzés: nem a tankönyvet kell bemagolni, hanem meg kell tanulni. Azzal hogy bemagolod, nem tanultál meg az égvilágon semmit se.

2013. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tanárnak ahhoz semmi köze, hogy magoltad-e vagy tölcsérrel töltötték a fejedbe a tananyagot.Ha jól lett megírva, aszerint kellett volna osztályoznia.

Ha pedig az elméleti tudásra kíváncsi, akkor kérdezzen, ne írasson.Ha puskázásra gyanakszik, ellenőrizze,ha nem talál semmit, onnantól kezdve nincs apelláta,nem a szimpátiája szerint kell osztályoznia!

Igazgatóhoz kellene fordulni.Bár holló a hollónak nem vájja ki a szemét...Sok gondod adódhat még ezzel a tanárral.

2013. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!