Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kettest akar tenni az angol...

Kettest akar tenni az angol tanárom, feladott 14 bonyolult mondatot, ha nem fordítom le, megszivat és beteszi a kettest. Segítene valaki, mert nem megy?

Figyelt kérdés

1. He had met the woman at last--the woman that he had thought little about, not being given to thinking about women,


2. This was the man Dorian Gray was waiting for.


3. Eight Street Bridge is the place.


4. And at the instant he knew, he ceasad to know.


5. That's the Barney, that has the ugly doughter.


6. „ You’ ve heard of Hallward?” — „I’m the man”


7. „ The Mr. Jardyce, sir, whose story I have heard?”


8. When she smiled he saw the Pat he had known, the Pat smiling at him from worn photo, that still lay in the pocket-book against his heart.


9. If I ever saw a man hopelessly herd up it was the man in front of me.


10. He had uttered a mad wish that he himself might remain young, and the portrait grow old.


11. It was his beauty that ruined him, his beauty and the youth that he had prayed for.


12. „ Take the thing off the face. I wish to see it.”


13. I know the age better than you do, though you will prate about it so tediously.


14. The next night, of course, I arrived at the place again.


2013. szept. 28. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
"Kettest akar tenni ""megszivat és beteszi a kettest." ez mit jelent? Először magyarul légyszi...
2013. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kettest adják, nem teszik.
2013. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Új tanárunk van, a másik gyesre ment. Az előzőnél 5-m volt. Ez a tanár kérdezte, hogy kinek milyen jegye volt az év végén. Én meg mondtam, hogy 5. A többieknek meg 3 és 4 volt, egyedül nekem 5.

Azt mondta, soha nem lesz nála 5-öm, mert én annyira nem tudok. Erre ide dobott egy cetlit, azt mondta ezt fordítsam le. Ilyen szavakat szinte nem is tanultunk, nem az én szintem. És ha nála ilyen lesz a tanulás, akkor nem lesz még 3-om sem. Viszont szeretném lefordítani valahogy, hogy ne adjon kettest, mert nem hiszem, hogy ki fogom tudni javítani.

2013. szept. 28. 18:33
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

1 Végre találkozott a nővel, a nővel, akire oly keveset gondolt, nem, mintha sokat gondolt volna nőkre


2 Erre az emberre várt Dorian Gray


3 A helyszin a hetedik utcai hid


4 Abban a pillanatban, hogy megtudta, el is felejtette


5 Ez az a Barney, akinek csúnya lánya van?


6 "Hallott már Hallward-ról?" - "én vagyok az"


7 Az a bizonyos Mr Jardyce, uram, akinek a történetét hallottam?


8 Amikor mosolygott, akkor az általa ismert Pat-et látta, azt a Pat-et, aki egy, még mindig a szivénél lévő ingzsebben tartott, öreg, gyűrött fotóról mosolyog rá


9 Ha valaha láttam reménytelenül összeszedett embert, akkor az az ember az előttem álló volt.


10 Kimondott egy őrólt vágyat, hogy Ő maga fiatal maradhasson, és a portré öregedjen


11 Szépsége volt, mi tönkretette. Szépsége, és a fiatalság, amiért imádkozott.


12 Vegye le azt az arcáról. Látni szeretném.


13 Jobban ismerem az öregedést önnél, bár ön továbbra is oly unalmasan fog erről fecsegni


14 Következő éjszaka újból megérkeztem, természetesen.


Amúgy ez bőven felsőfokú anyag. Még végzős gimisen sem lehet a tanterv része. Mellesleg Oscar Wilde Dorian Gray arcképe c. regényéből van :)

2013. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Angol helyett inkább magyarul tanuljál!
2013. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon hálás vagyok.
2013. szept. 28. 18:41
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Igaza van ,ha ezeket nem tudod az nemhogy 5 még 2 se nagyon van... Nekünk is kemény volt az angol tanár ,de megérte. 1 hónapig gond nélkűl tudtam kommunikálni Finnországban.

Egyébként az én tanárom filozófiája az volt ,hogy 5ösre csak isten tudja 4esre ő mi maximum hármasra. Érettségin 5öst adott előtte végig 2-3

2013. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Előző, ne haragudj, de szerinted mennyi idős a kérdező??? Elhiszem, hogy baromi kemény angolod volt, de megnéztem volna, hogy fordítod le ezt általános hetedikben...
2013. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok. Szeretném megtanulni az angolt, de szerintem ez a módszer nem lesz sikeres. Ha továbbra is ilyen mondatokat ad, akkor meg is fogok bukni év végén.
2013. szept. 28. 19:24
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A jegyeket mióta szokás "betenni"?

Te magyarul sem tudsz, nemhogy angolul...

2013. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!