Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki tud segiteni? Kedden...

Valaki tud segiteni? Kedden összefoglalunk és pénteken megirjuk a dogát. és nem tok semmit 8. -os vok és 2. témakörnél vaunk (mozaikos könyv am) az a baj h a töri tanárral nem csinálunk semmit. Elözö dogám is 1-es lett. Meg a többieknek is hasonlo.

Figyelt kérdés
kellene röviden v hogy mit tanuljak?Az őszirózsás forradalom,A Tanácsköztársaság,Az ellenforradalom és Horthy hatalomra jutása,Atrianoni béke,A rendszer megszilárdulása,Válság és kiútkeresés,A Harmadik Birodalom árnyékában,Társadalom és kultúra,A hétköznapi élet(19-20.sz.) aki csak egyet tud de RÖVIDEN az is sokat segit!Eelöre is köszi!

2013. dec. 7. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Gúgle a te barátod
2013. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát nem naon ad ki cuccot..csak a wikipédiába..és az nekünk islevan irva..csak sok..:/
2013. dec. 7. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben magam dolgoznám ki a könyvből, írj vázlatot róla, én mindig így tanultam, mire kiírod a lényeget már nem kell tanulgatnod se mert megmarad
2013. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig kénytelen leszel a tankönyvetekre hagyatkozni, ha a benne lévő anyagból lesz a dolgozat. Azt lehet tudni, hogy milyen típusú feladatok szoktak lenne? Mert akkor lehet az alapján tanulni. Mármint fontosabb évszámok, személyek, események, fogalmak. Vagy inkább kifejtős, esszé jellegű dolgozatokat írtok?

Segíthet ha vázlatot írsz, mindegyik anyagrészhez külön lapra. De jól átláthatóan a fontosabb dolgokat. Amíg elkészíted, addig is rögzül valamennyire az anyag. Vagy a tankönyvben emeld mondjuk színes szövegkiemelővel a fontosabb tartalmakat, karikázd be a személyeket, évszámokat.

2013. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát ink fogalmakat kérdezett és fejböl v is leirta papirra ez a nö kiszámithatatlan..és jo hosszan kell neki leirni..
2013. dec. 7. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is mozaikos könyvből tanultam általános iskolában, soha nem írtunk vázlatot, abból a könyvből nagyon könnyen lehet tanulni. Olvasd össze a vastag betűs kiemeléseket és az egy értelmes szöveg lesz így is, az a lényeg amit tudni kell.
2013. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de neki nem elég az!!és elég sok egyszerübben köne mint pl:fehérterror,vörösterror,stb..
2013. dec. 8. 14:51
 8/8 A kérdező kommentje:
a trianoni béke kellene!!!
2013. dec. 8. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!