Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ehez van joga egy osztályfőnök...

Ehez van joga egy osztályfőnöknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.. Új osztály főnököt kaptunk, a régi beteg lett, és egy jó darabig nem jön vissza.. Még a második hónapban kaptuk ezt az új osztály főnököt... Irritáló egy nő, állandóan kutat mindenki után... Ez haggyán, de most meg ugye az ő elméletében, én 4 tárgyból állok bukásra...

Kémia, Matek, Inofrmatika, Etika... Beírta az ellenőrzőmbe ezt, hogy én ezekből állok bukásra, hozzá teszem, hogy ő nem szaktanárom, semmiből sem tanít... Azt is hozzá teszem csak így finoman, hogy Matekból nem biztos hogy megbukok, mivel beszéltem matek tanárra, ad még egy esélyt, de ez a ... osztály főnök azért is beírja, de merem feltételezni, hogy a matek tanárt meg sem kérdezte... Itt van az informatika, ebből sem állok bukásra, mert ez a ...osztály főnök csak azokat a jegyeket nézte, amik eddig be vannak írva, tehát 1- es de még most is van két osztályoztatlan munkám, amik 4- esek, vagy 3- ason, és már nem állok bukásra, hozzá teszem, az infó tanár soha sem mondta, hogy én bukásra állnék, de attól ez az ... osztályfőnök beírja... Van a kémia, ebből tényleg bukásra állok, igaz most a legutolsó TZ-t amikot írtuk 1- es lett azért, mert én D csoportos voltam, de véletlenül az A csoport feladatait csináltam, hozzá teszem ezt kb 2-3 asra, és arra nem adott pontot... De mind egy, ezt el viselem, mert ez csak előző héten derült ki, és tuti feletet, ha meg meg tanulom, tuti tudom... Van az etika, ebből tényleg bukásra állok, itt nincs semmi, de ezt le s*arom, mert ismerem az ember tant attól, hogy a dogába nem tudtam leírni, tudom milyen a rossz, többet tudok róla mint az a tanát, tudom mi szenvedni...

Hozzá teszem, hogy ez a tanár volt már család látogatáson, jött ide hozzánk.. Mindenki utálja, haverom annyát felhívta, hogy meddig maradhat bent, az annya a haveromnak azt mondta, hogy ebéd után jöhet haza, de mivel ennek a tanárnak mindig okoskodni, pattognia kell, ezért el kérte az email címét, hogy majd ott is zaklassa.. Állandóan ellenőrzi a váltó cipőmet, mikor már megmutattam neki, hogy ez a váltó cipőm, mindig szedegeti le a fejemről a kapucnit, de az nem zavarja, hogy egyik gyereknek meg halál fejes kendő van a fején, amit mindig visel, én nem ítélem el, de akkor nem tehetek fel egy rohadt kapucnit ? :O. Mindig figyeli mindenki lépteit, mindig okoskodik, volt olyan, hogy olyat akart rám kenni, hogy felfeszítettem egy szerkrényt, ehez annyit fűznák hozzá, hogy 1. Én nem nyúltam a szekrényhez, 2 aki hozzá nyúlt, az sem feszítette fel, mivel nyitva volt, csak ennek a ki*aszott s*aros iskolának zárra sincs pénze, ezért még majdnem velem akarták kifizettetni.. Persze az i*ióta osztály főnök nekem igazgatóit kért, aki meg az egészet csinálta, kapott egy osztály főnökit... Elegem van már ebből, mindig kutakodik más után, mindig más életével foglalkozik, mondjuk megértem, mert olyan csúnya, mint a világ háború... A világ legszarabb osztály főnöke, most volt először osztálya életében, vagy esetleg ro*adt régen, mert osztályt is alig mernek rá bízmi.. Egy 50+- os ku*va, 50 év felett van, amivel nem is lenne baj, mivel attól hogy öregebb lehet normális, de ez nem normális, mindig a másik életével foglalkozik, mindig a családi életről beszél osztályfőnöki órán, és arról, hogy idézem "kérdeztétek meg hogy anya, apa, miben segíthetek?" Mit beszél ilyenről, nem tudja kinek milyen a családi viszonya, nekem pl anyám nem is velem él, apám pedig a segítséget utálja, szóval nem is engedné hogy segítsek neki... Volt olyan, hogy mikor el jött hozzánk, arról kérdezgetett, hogy hol van anyám, meg ilyenek, ehhez semmi köze nincsen... Egyszerűen ki nem lehet állni, ezért is fogok el menni a suliból még a karácsonyi szünet után, ami ugyan most lesz majd, de addig is kibírni, ez mellet pff... Kb egy hónapja volt, hogy telefonálgatott, apám is megunta az egészet, be hívta a suliba, nem ment be, ma meg közölte, hogy hívjam be apámat a suliba, mert beszélni akar vele erről a "félévi bukásról", aminek mint leírtam, a fele kamu, csak etikából fogadom el, de azt le*zarom, illetve a kémiát, de azt meg ki javítom, mivel fizikából is 4-es, 5- ös vagyok, iradolomól is 4- es, töriből 3- as, de ha többet tanulnék rá, akkor 5 ös, mert volt olyan, hogy egy egész leckét 5- ösre elmondtam, de azt soha nincs kedvem tanulni, meg a többi ilyenből is jó lennék, szóval csak etika, meg esetleg matek, de mint mondtam, abból a tanár adott még esélyt, azt mondta, ha a tz- m kettes lesz, akkor átenged :)... Ja, és a matek tanár is akarta már beírni a bukást, de azt mondta NEM ÍRJA BE, mivel még javítok, akkor ez az id*óta ana*fabéta tanár mi a ge*imért írja be, mikor azt se tudja mi van.. Meg kérdeztem tőle, azt mondta, a jegyeim alapján, de hol jön ő ahoz, mikor nem tanít semmiből, meg ő nem a matek tanár, a matek tanár az beírhatná, de nem írta, mert adott még egy esélyt, amit ki is használok, és tanulni fogok... Ja, és apámnak nem fogom meg mutatni amit be írt a tanár, mert annak a fele se igaz, csak a negyede, a kémia, mert az etikát apám leszarja... Szóval nem fogom meg mutatni, azt se fogom apámnak el mondani, hogy a tanár várja, és ha holnap a suliban meg kérdezi, hogy be jön-e, vagy el mondtam-e neki, akkor azt mondom, nem, ha meg kérdezi, hogy ellenőrzőmet látta-e, akkor azt mondom hogy nem, mivel a beírtak nagy része kamu, és ha már ön ilyenek hü*yeségeket ír be, akkor én nem fogom meg mutatni.. Nem egy osztály társam veszett már vele össze, mindig, mindig, mindig bele pofá*lankodik valamibe, ezt is mi a fas*ért kellet neki beírnia ? Teccik neki apám, hogy mindig látni akarja ?? Szerintetek van joga ehhez ?!



2013. dec. 10. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, most hogy ezt kiírtad ide, remélem levezetted a dühödet, és elkezdesz végre tanulni :) Hajrá, szép napot!
2013. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

juhúúú, mekkora pofája van itt valakinek...

igen, van hozzá joga, a jelenlegi jegyeid alapján 4 tantárgyból bukásra állsz, ezt jeleznie kell a szülő felé, nem csak joga van hozzá hanem kötelessége is, hiába vagy felháborodva

apádat meg fel fogja írni vagy ír hivatalos levelet, semmit nem érsz el azzal ,hogy nem szólsz, hogy be kell mennie

a sok-sok felgyülemlett agressziódat levezethetnéd egy kis tanulással, hasznos lenne

2013. dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs joga... Semmit nem tud, mivel nem tanít semmiből... Szóval engem innentől a tanár nem érdekel. Szoktam tanuli!
2013. dec. 10. 14:09
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Hát én a helyében az etikát és a kémiát leszámítva semmit nem írtam volna be, minek kavarja itt a "levest"? A leírtak alapján, hogy mindenkinél kutakodik, az elsősorban magánéletbe való betörés, illetve intim-szférába való behatolás.

Viszont etikában meg kémiában nem tudok sok igazat adni neked max. 20%-ot, csak azért, mert tudod, hogy javíthatsz kémiából.


Amúgy nagyobb részben Neked adok igazat kedves kérdező (kb. 80%), a maradék rész (kb. 20%) a tanáré az előbbi válaszokban említett kötelezettségekben.


Kellemes tanulást és szerencsés iskolaváltást kívánok!

2013. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van hozzá joga, sőt kötelessége tájékoztatni a szülőt, mivel amennyire ki vagy ezen akadva, gondolom Te nem tetted meg otthon.


Nagyon könnyen szidsz magad körül mindenkit, meg anyázol. Azért a miérteken nem lenne nagy baj elgondolkodni.


- Miért nem tanulsz? Ha tanulnál nem kéne ilyet írnia.


A tanárod élt a jogával, és eleget tett a kötelességének. Jó lenne, ha Te is eleget tennél a saját kötelességednek, és tanulnál az anyázás helyett.

2013. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanból nem állsz véletlenül bukásra?

Egyébként meg, tele van ellentmondásokkal amit írtál.

Például, azt írtad, hogy nem mondod meg apádnak amit írt a tanár, mert apád leszarja.. De ha annyira nem érdekli, akkor nincs mitől tartanod, nyugodtan elmondhatod.

Meg jössz itt azzal, hogy nem állok bukásra, mert majd kijavítom.. képzeld, bukásra állsz a jegyeid alapján. Most nincs beírva az a jegy amit majd szerzel akkor, amit javítasz, csak a karó, akkor bukásra állsz, és kész. Amúgy meg, ha ennyire mérgelődsz, gondolom otthon se tudnák a bukásokról.

2013. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyááád ezt valaki végigolvasta?
2013. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam írni, hogy nyelvtanból nem állsz bukásra? De kajak. Helyesírás csapnivaló. Legjobb az "annya". xd
2013. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Abban nem értek egyet az osztályfőnökkel, hogy miért kutakodik a mások életében? Nincs ember?

A másik meg, hogy nálunk ha valaki bukásra áll az adott tanító aki tanítja szokja beírni az osztálykönyvbe ceruzával egy I betűt (intő) és ezt az osztályfőnök szokja nézkéli és ő is küldi ki a papírokat.

2013. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem tanít, még látja a jegyeidet, és beszélhetett a szaktanáraiddal is. Mentegetheted magad, hogy melyik szemét tanár miért ad neked rossz jegyeket, de a szomorú igazság az, hogy ha szorgalmas lennél, rendszeresen tanulnál és látnák a tanárok a hozzáállásodon, hogy igyekszel, nem pedig tojsz nagy ívben az egész iskolára, akkor nem állnál egyik tantárgyból sem ilyen rosszul.

Azon pedig csodálkozom az írásképed alapján, hogy magyarból nem állsz bukásra.

2014. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!