Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális hogy stresszelek az...

Normális hogy stresszelek az iskola miatt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok mit csinálni. Minden percben azon kattog az agyam, hogy ha ezt a dogát vagy ezt a felelést elcseszem, akkor már az egész életemet elcsesztem. Vagy ha ezt az anyagot nem tanultam meg eebből a tantárgyból vagy abból. Ráadásul olyan suliba jelentkeztem amit megbántam.. Először nagyon akartam, de mikor az első szakmai óra volt, akkor még úgy elment. De egy hónappal később rájötten, hogy ezt nem szeretném mert nem értek hozzá, tévedtem.. most 9.-es vagyok. Üzletet tanulok, de már meggondoltam magam. Megéri ezért aggódnom? Szerintetek?

15/L


2014. jan. 27. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,


probalj egy kicsit visszavenni, az irasodbol ugy veszem le hogy nem csak a suli miatt stresszelsz hanem hajlamos vagy attol fuggetlenul is ra. Szerintem az a tipus lehetsz aki akarva-akaratlanul is gyart problemakat, a bolhabol elefantot csinal:) Ez majd ha idosebb leszel az eleted tobbi reszere is ki fog hatni, szoval probalj egy kicsit ellazulni ilyen teren es olyan dolgokon ne stresszelj amikre nincsen befolyasod (pl. miket fognak kerdezni a dolgozatban, jokedvu lesz-e a tanar amikor az enyemet javitja, etc). Ha meg valami olyan helyzet van hogy van rahatasod a dolgok alakulasara, akkor tegyel meg minden toled telhetot, a lelkiismereted legyen tiszta es onnantol fogva azon se stresszelj:)


Egyebkent ez meg mindig a jobb verzio mintha mindent leszarnal, de azert probald meg az arany kozeputat megtalalni, hosszutavon az lesz az egeszseges:)

2014. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy idezetet meg be akartam szurni, lemaradt:


Worrying doesn't take away tomorrow's problems, it takes away today's peace. (Az aggodas miatt csak a mai nap bekeje mulik el, nem a holnapi nap problemai.)


Nagyon igaz!


Csak okosan:)

2014. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! :) igyekszem majd lazulgatni nem stresszelni.
2014. jan. 27. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!