Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Veletek is volt/van ilyen?

Veletek is volt/van ilyen?

Figyelt kérdés
Középsulis vagyok. És annyira különcnek érzem magam,oké vannak barátaim,de ma is nagyon kiborultam. A tanároknak vannak kedvenceik,de én nem akarom felvenni a mű bájt és benyalni.. Egyszerűen hányok az emberektől,lelki fájdalmat érzek kb. Csak engem irritálnak ennyire? Magántanuló szeretnék lenni,mert már elviselhetetlen a suli a benne lévő emberek miatt.
2014. febr. 3. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen saját magaddal vannak problémáid,és így próbálsz másokat is lealacsonyítani.(Azért,hogy a béka s.. alatt lévő önbizalmadat azért fenntartsd.)

Ez érthető,ha olyan szüleid voltak,akik keveset vagy pedig egyáltalán nem dicsértek.De az önbizalomhiány kialakulhat abból is,hogy sosem kaptál dicséretet a külsődre,a ruháidra,a cipődre..szóval semmire.Lehet,hogy túl nagyon voltak a környezetedben élők elvárásai veled szemben.Ha túl sokat várnak el az embertől,akkor az ember egy ideig próbál teljesíteni,aztán minden önkontrollját elvesztve az önbizalma kezd fogyni.Miután az önbizalma kezd fogyni,elkezdi szomorúnak látni a jelenét,majd annyira megkeseredik,hogy bezárkózik a többiek felé,és nem,vagy alig barátkozik.Túl magasra kezdi tenni a mércét,és már csak olyan emberekkel barátkozik,akik az elvárásoknak megfelelnek.Később ilyenekkel sem,vagy ez a folyamat rögtön is bekövetkezhet(szerintem van ilyen).

És beszélnünk kell még az önbizalomhiány kapcsán a kiüresedésről is.Kevesen tudják,hogy mi is ez valójában.Lehet,hogy a kiüresedett ember túlságosan is maximalista,és csak is kizárólag a céljaira koncentrál.Lehet,hogy még vannak álmai(mert azt hiszi,hogy ezzel az érzéseit újra visszahozhatja,de téved),de a valóságban már csak a céljainak él.

Az ilyen emberek beletörődnek abba,ami velük van.Vagy pedig túlzottan is elégedetlenkednek és pesszimistán tekintenek a jövőre.(Tapasztalat alapján).


Szóval azért vagy te olyan,amilyen vagy,mert:

1.Önbizalomhiányos vagy(magas szinten),

2.Kiüresedtek az érzéseid,csupán céljaid vannak,

3.Túl magasra teszed a mércét.


Mit tehetsz?:

1.Küzdj az önbizalomhiány ellen:kezdj el barátkozni olyanokkal is,akikről most úgy gondolod,hogy nem "hánysz" annyira,magyarul keress társaságot!Keress barátokat,akár külsősöket is,akiknek mindent elmondhatsz,és nem tudnak belekeverni az iskolai életedbe.

2.Küzdj azért,hogy legyenek újra érzéseid,és amikor a 2014-es év is múlttá válik,akkor emlékezhess valamire(menj el új helyekre új barátokkal..stb).

3.Akarj kimozdulni,csinálj programokat!

4.Helyezd lejjebb azt a bizonyos mércét!

Senki sem olyan,mint amilyennek a rendes hétköznapokban megismered őket.Az osztálytársaid valójában tök más emberek,ha elkezdesz kicsit beszélgetni is velük.Ne ítélj meg senkit csak azért,mert ezt vagy azt csinálta,attól még tudhatja,hogy mi a helyes!Ha már beszélgetni tudsz valakivel élőben,akkor eggyel előbbre vagy!


Hajrá,sok szerencsét a megvalósításhoz!

18/L

2014. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!