Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Manipulálhatja-e a diák a...

Manipulálhatja-e a diák a tanárt? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

jja

- amilyen tantárgyat tanít a tanár, azt mondod, hogy téged ez a témakör érdekelne a jövőben, mindjárt máshogy áll hozzád

- nevetsz a béna viccein


- segítőkész vagy vele szemben


ha ezek megvannak, benyaltad magad, és kész

2014. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Bárki manipulálhat bárkit, ha elég dörzsölt.

Rengeteg gyerek manipulálja a saját szüleit pl., még ha ez furcsán hangzik is. De szerintem szinte mindenki tud példát hozni rá.

2014. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval a manipuláció abból áll, hogy benyalom magam nála?
2014. febr. 20. 15:59
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

de még hogy! piros, v kivágású felső, kirakod, amid van é máris meglesz az ötös a tanár úrnál :D

na jó, poént félretéve az elsőnek igaza van

2014. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"Szóval a manipuláció abból áll, hogy benyalom magam nála?"


Nem. Azt jelenti, hogy olyannak mutatod magad, amilyen nem vagy valójában, és amilyennek a másik fél látni szeretne.


Ha kell, akkor szexis, ha kell, jótanuló, ha kell, közösségi ember, aki mindent megtesz az iskoláért.


De azért azt hozzátenném, a manipuláció MINDKÉT fél számára tévút.

2014. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
A manipuláció azt jelenti, hogy úgy veszem rá a másikat az én céljaim érdekében arra, hogy olyat csináljon, amit valójában nem ő akar, hogy észre sem veszi, sőt, akár ellentétes is lehet az ő érdekeivel. Tehát a diák is manipulálhatja a tanárt, de az, hogy hogyan, attól függ, hogy mit akar elérni a diák. Fenti hozzászólók mindegyik jó példákat írt szerintem, de még rengeteg példát lehetne hozni, attól függően hogy mik a diák céljai.
2014. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
75%

hmm engem a tanárom próbált, de nem sikerült azóta én :)

lehet benyaltam magam nála, de ő is nálam. Mindent megtesz, amit kérek, pedig elég elfoglalt ember :O

2014. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
elég ha tanulsz.
2014. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SEFOX DDI válasza:
66%

Ey el;g bonzolult. Rengetegen ayt gondolj, hogy a benyalás elég. Valójában nem. Ha nem tanulsz és dolgozatot írsz, de nyalsz neki akkor sem fogsz jobb jegyet kapni. Ki kell tapogatni a gyenge pontját.

pl.: Töri tanár: Csinos, szereti a kutyákat. Az, hogy beszélgetünk vele a kutyákról nem elég. Tenni kell neki valami nagyot. Mondjuk, szeretne kutyát. Ez a gyengéje. Dolgozatot írunk, de nem tanultunk. Oda méegyünk a tanárhoz és azt mondjuk: A dolgozat jó de a kutya jobb. Ha ötöst kapnék lehet, hogy egy kutya gazdára lelne. És ha érti a célzást és megadja az ötöst veszünk neki egy kutyát és készy. Legközelebb valami mással, de a témán belül maradva kell "zsarolni""!

Ennyi!

2014. febr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

SEFOX DDI válasza nagyon iskolapélda.

Elméletben stimmel, de a gyakorlatban azért ne próbáld ki, mert (normális esetben) a tanár sem hülye, és átlát a szitán. Azaz ha ilyesmi céljaid vannak, akkor haladj lassan, megfontoltan.

2014. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!