Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok, ha egy nagyon...

Mit gondoltok, ha egy nagyon jó képességű kisdiáknak készségtárgyon (testnevelésen) múlik mindig a kitűnő bizonyítványa, meg kell-e adnia ilyenkor a tanárnak vagy sem a jobb jegyet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 16:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
nem
2014. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni semmit nem kell. Izé, mármint, szóval: a tanár - nyilván azért bizonyos keretek között- saját, szabad belátása szerint mérlegel.
2014. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell megadnia. Miért kellene. Lehetősége van rá, de ha ennyi empátia sem szorult belé akkor nem tehetsz semmit. A gyereket úgyse a tesi jegye alapján fogják megítélni. Pont le kell sz.ni az ilyen tanárokat.
2014. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%

nem... olyan jegyet kapjon a diák, amennyiért megdolgozik... ráadásul a többi diákkal szemben igazságtalanság...

Én is mindig "lázadtam" az olyan tanárokkal szemben, akik ilyenek voltak, pl. egy srác, úgy írt, hogy alig lehetett elolvasni, én meg szépen írtam. A srác külalakja 5, az enyém 3? Hogy is van ez?

Mondjuk az általános iskola nagy része erről szól, kinek milyen a családi háttere... én mindig megküzdöttem a jegyeimért és később sem volt gondom vele, felsőoktatásban is volt 4,8-as átlagom. A tanárok "kiskedvencei" meg elvégezték valahogy a középiskolát és ennyi.

Tanulja meg a diák, hogy az életben az eredményekért tenni is kell! A többi diákot meg ne érezzem magát hátrányos helyzetben a kivételezések miatt!

2014. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Én alapból nem így osztályoznám a tesit, az éneket meg a rajzot, ahogy most van. Én a rajés ez azzal jártam hasonlóan. Úgy gondolom heti kétszer 45 percben senkit sem lehet ötös szinten megtanítani rajzolni, ahhoz ennél több kell, ennek ellenére elvárják... a lécet annyira kéne lerakni, amennyit meg tudnak egy egyszerű általános iskolában tanítani. És ez vonatkozik a tesire, az énekre, a technikára, meg nem tudom miféle szarokat tanítanak mostanság.
2014. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%

XD Nekem a bizonyítványom 8.-ig úgy nézett ki hogy minden 5-ös, tesi 2-es. Nem azért mert rosz sportoló lettem volna, sőt mellette versenyekre jártam eredménnyel, csak azért mert szartam bele az egészbe. Meg a tanár a szüleimmel való személyes konfliktusa miatt megpróbált szívatni, de mindig kihúztam magam.

Felvételinél pont le**arták hogy hányas volt a tesim.

2014. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
Úgy baszott szar az oktatási rendszer, ahogy van.
2014. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
53%

Sajnos nem. Én gimibe is amiatt nem lettem kitűnő, mert a nyomorék tesitanár 3-ast adott, mert nem csípett. Volt, aki át se öltözött heti 3-ből 2 órán, és dícséretes 5-öst kapott. Én átöltöztem, csináltam, és ha olyanja volt, akkor csak úgy beírta az 1-est. Mert én nem voltam egy csúcs sportalkat.

A készségtantárgyal osztályozásával van a baj. El kéne törölni. Nem lennének jegyek, meg ilyenek. Aki csinálja, az megfelelt, ami nem csinálja, meg nem felet meg. Év végén, ha nem felet meg egy bizottság előtt beszámolhat róla, hogy tud elipszist rajzolni, tud felülést csinálni, meg énekelni. És kész. Nem túlbonyolítani, meg emberileg senki tanárokkal megszórni a szerencsétlen diákokat. Ugyanis a tesitanárok 90%-a bolond,idegbajos, 9%-a meg nemnormális, 1%-uk aki jó. Nagyrészük semmirevaló, nem volt semmihez tehetsége, ezért elment tesitanárnak. Oda semmi nem kell. Benyal pár oldalt, nyom pár fekvőt, esetleg felmászik a kötélen, egy kis pszihológia, ilyenek (pszichiátria helyett...) és már a tesitanári diploma a kezében.

2014. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
42%
Nem miért kéne? A tesi ugyanolyan tantárgy mint a többi.
2014. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk volt ilyen, mindig a tesin múlott a kitűnő bizije és 2-ről hirtelen 5-ös lett.

Nem kéne szerintem. Egyrészt kivételezés, másrészt meg, ha tesiből nem jó, akkor is kapja már meg azt a 2-t. Nem jó, nem jó. Kész. Attól nem lesz rosszabb a bizije, úgysem kérik sehol, most kapna egy oklevelet, hogy ő kitűnő volt? Egyik munkáltató sem fogja kérni..

2014. márc. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!