Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kisgyermekes szülők, ti ezzel...

Kisgyermekes szülők, ti ezzel hogy vagytok?

Figyelt kérdés
18 éves gimnazista lány vagyok. Felsőfokú angol nyelvvizsgával rendelkezem. És imádom a gyerekeket. Egy ismerősöm ajánlotta, hogy kisgyerekeket korrepetáljak (ovitól mondjuk 6.-ig) vagy alapozzam meg az angol tudásukat. Mivel nem vagyok végzett pedagógus, nem vagyok biztos benne, hogy tényleg megbíznának-e bennem a szülők. Az előnye pedig nyilván az olcsó óradíj lenne, hiszen egy hivatásos tanár manapság egy ilyen angol óráért 2000-,3000,-t is elkérhet... Kérdés tehát, hogy szerintetek érdemes-e belevágni?
2014. márc. 30. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkàbb alsósokat lenne jobb, akik tanulnak a suliban is. Én 3-6 évest biztos nem vinnék hozzád. Nem véletlenül tanítják őket szakképzett pedagógusok. Aki fontosnak tartja elviszi egy helen doronra, vagy befizeti az oviban. Annyi épp elég néhány mondókàra vagy alap szavakra. Kisgyerekeket tanítani nem egyszerű.
2014. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na,már most.Sok előnye van,ha egy fiatal lány tanítja a gyerekeket,mert ő nincs begyöpösödve,tud játékosan magyarázni.Hátránya is van bizony a dolognak.Ugyanis gondold csak át:

1.Mit csinálsz akkor,ha a gyereket csak a szülei kényszerítik rá a nyelvtanulásra?

2.Honnan tudod,hogy mennyit tud figyelni a gyerek?Mi van akkor,hogyha nálad derülne ki valami probléma a kisgyereknél?Például,hogyha SNI-s,vagy ehhez hasonlók,de például te nem értenéd,vagy nem vennéd észre,hogy baj van,csak rosszul teljesítene a kicsi.

3.Mi lenne a mérce?Mennyit tanítanál?

4.Szivesen elvennéd azt a pénzt,ha tudod,hogy te magad is bizonytalan vagy?


Vágj bele,ha van kedved!Én mondjuk túl nagy felelősségnek érzem azt,hogy például ovisokat is tanítanék..NEM!Hiába van meg hozzá nekem is a tudásom(nekem németből).


Megérné a pénz miatt belevágni,de a kockázata egy kicsivel nagyobb.Ovisokat semmiképp ne korrepetálj!

Amúgy mi van akkor,ha egyszer véletlenül hibázol valamit(ismétlem véletlenül!),és esetleg az egyik szülő kiveri a hepajt,mert túl primitív emberről van szó?

Egy anya apró dolgokon is hisztizik,főleg egy kisgyerek anyukája.Esetleg ebből egészen rosszul is kijöhetsz.

Vagy esetleg te unod meg a dolgot..

2014. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ovisokat valóban nem lenne olyan egyszerű. Másfelől meg természetesen nem tanítanék butaságot, utánajárnék annak, amiben esetleg elbizonytalanodok. Köszi mindenkinek
2014. márc. 30. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs gyerekem, még de imádom őket én is.

Én szerintem inkább Hozzád járatnám a gyerekem külön angolra, mint egy középkorú, idegileg tönkrement emberhez, akinek van pedagógus végzettsége.

Csak női tanárhoz engedném a gyerekem az, hogy fiatal vagy megint jó pont. Nyelvvizsga, szereted a gyerekeket.


Szerintem vágj bele :)

2014. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt a pozitív választ, jól esett!:)
2014. márc. 30. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!